Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> реферат українською: ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ / сторінка 5

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,95 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Упровадження нових підходів до реалізації державної регіональної політики має забезпечити виконання Україною своїх зобов'язань перед Радою Європи в галузі розвитку регіональної та місцевої демократії, виконання Резолюції 123 (2001) та Рекомендації 102 (2001) Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи щодо України.
Нова державна регіональна політика України передбачає розвиток прикордонного, транскордонного та міжрегіонального співробітництва, активну участь України у виконанні міжнародних проектів та програм як важливих інноваційних форм міжнародного співробітництва, що сприятиме більш ефективному вирішенню питань соціально-економічного розвитку регіонів, дозволить значно розширити представництво регіонів України в Європейському економічному та політичному просторах.
Нині пріоритетами державної регіональної політики є:
• оптимізація територіальної основи публічної влади з впорядкуванням меж адміністративно-територіальних одиниць, чітким розподілом сфери повноважень між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
• створення та підтримання повноцінного життєвого середовища, підвищення якості життя людей, зменшення територіальної диференціації за індексом людського розвитку, формування поліцентричної системи розвитку території держави;
• запровадження критеріїв визначення "проблемних" територій у регіонах та впровадження заходів державного реагування на ситуації що склалися у них;
• запровадження дієвих механізмів державної підтримки міжрегіональної інтеграції, виконання міжрегіональних проектів та програм ефективного використання місцевих ресурсів [1].
Саме тому гармонізація загальнодержавних та регіональних інтересів при формуванні та реалізації державної регіональної політики має здійснюватися через:
• чіткий розподіл компетенції центральних, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
• прозорий і сталий розподіл податкових ресурсів між державним та місцевими бюджетами;
• урахування органами місцевого самоврядування загальнонаціональних інтересів при вирішенні питань місцевого значення;
• запровадження державного контролю за конституційністю та законністю рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування [1].
Вивчення досвіду європейського регіоналізму є досить актуальним і корисним для України, яка знаходиться на етапі формування принципово нової системи взаємин між центром і регіонами, що передбачено Концепцією державної регіональної політики України (2008 р.). Виходячи з того, що результати реалізації регіональної політики в країнах Європейського Союзу є відчутними і досить вагомими, Україні при формуванні та реалізації її регіональної політики слід урахувати багатий досвід країн ЄС у її реалізації.
Подальші дослідження порушеної в статті проблеми вбачаються нам у висвітленні питань територіальної організації влади в Україні як повноправної складової ефективної державної регіональної політики, оскільки вирішення завдань удосконалення територіальної організації влади в Україні має забезпечитися шляхом оптимізації адміністративно-територіального устрою нашої держави.
Список використаних джерел:
1. Бурик З. Регіональна політика України: сучасні реалії та досвід країн ЄС //Стратегія реформування системи державного управління на засадах демократичного врядування: Матеріали науково-практичної конференції за міжнародною участю (Київ, 31 травня 2007 р.). - У 4 т. - Т.4. - К.: Вид-во НАДУ, 2007. - С.30-33.
2. Керецман Василь, Петрище Петро. Регіоналізація: досвід Словацької Республіки та перспективи України //Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2004. - №4. - С.332-337.
3. Прохоров Анатол. Європейський вибір та національні інтереси України //Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2004. - №3. С.73-79.
4. http://fisko-inform.com.ua/?module=news&action=view&id=636
5. http://www.rada.lviv.ua/articles/print/2008/08/29/825.html

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок