Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,95 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 323.174:351
І.П. Лопушинський
ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
У статті на основі розлогого наукового матеріалу висвітлюються питання формування державної регіональної політики України, що здійснюється в нашій країні на основі національних традицій державотворення і з широким опертям на кращий європейський досвід, насамперед постсоціалістичних країн, що сприятиме якнайшвидшому входження України до європейського простору ще до набуття членства в Європейському Союзі.
Гармонійний розвиток України як суверенної держави, що прагне побудови громадянського суспільства та конкурентоспроможної економіки на основі демократичних цінностей, неможливий без ефективного та стабільного розвитку кожного її регіону. Виходячи з такого підходу, першочерговим завданням держави на шляху регіональної інтеграції повинен стати пошук раціонального балансу між децентралізацією управління та концентрацією всієї повноти влади в єдиному центрі. У цьому зв'язку саме держава має взяти на себе функцію гармонізації регіональних, міжрегіональних та загальнодержавних інтересів з урахуванням передового європейського досвіду, насамперед щодо запровадження принципу субсидіарності, рівних прав та обопільної відповідальності центру і регіонів за соціально-економічний розвиток держави.
Останнім часом до проблеми державної регіональної політики України в контексті євроінтеграції зверталися О.Гончаренко, Д.Видрін, В.Врублевський, А.Гальчинський, О.Білорус, В.Керецман, В.Куйбіда, М.Михальченко, С.Серьогін, С.Телешун, В.Хорошковський та ін., однак у їхніх розвідках, як правило, подано відповідний досвід країн Європи і меншою мірою аналізуються практичні завдання Української держави щодо здійснення процесу регіоналізації з урахуванням досвіду як вітчизняного, так і європейського.
Саме тому завданням нашої статті й стало висвітлення практичних кроків України щодо формування та реалізації державної регіональної політики на новому етапі демократичного державотворення.
Метою статті є визначення основних підходів до вдосконалення системи стимулювання регіонального розвитку в Україні та забезпечення співвіднесеності національних реалій принципам регіональної політики Європейського Союзу.
Сьогодні в Україні відбувається оптимізація державотворчих процесів, суспільних трансформацій і зовнішньополітичного механізму зв'язків із світовим соціальним простором. Це вимагає чіткого системного бачення ролі та місця України в сучасному світі, аналізу динаміки її взаємодії з міжнародним середовищем, формування чіткої геополітичної стратегії на перспективу. У цьому зв'язку неабиякого значення набуває регіоналізація державного управління як досить вагомий важіль соціально-економічного розвитку будь-якої країни.
Відповідно до Конституції нашої держави регіонами в Україні є визначені законодавством територіальні утворення з системою органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь). Разом з тим для цілей планування та регіонального розвитку можуть визначатися макрорегіони в складі декількох регіонів чи їх частин, які характеризуються специфічністю, цілісністю та спільністю розвитку і визначені законодавством для досягнення особливих цілей розвитку територій.
Зазначимо, що державна регіональна політика - це сукупність стратегічних заходів, засобів, механізмів, інструментів та взаємоузгоджених дій органів державної влади та місцевого самоврядування для забезпечення розвитку держави в цілому та сталого збалансованого розвитку її регіонів, відповідно до поставлених цілей: створення повноцінного життєвого середовища для людей на всій території України; забезпечення просторової єдності держави; сталого збалансованого розвитку її регіонів [1].
На думку розробників Концепції державного регіонального розвитку (2008 р.) регіональний розвиток - це позитивна динаміка процесу соціальних, економічних, екологічних, гуманітарних, етнонаціональних змін у відповідних регіонах як складова здійснення загальнодержавної стратегії розвитку країни відповідно до сформульованих цілей [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок