Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВРЯДУВАННЯ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВРЯДУВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВРЯДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,64 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 35:061.1 ЄС
В. Ю. СТРЕЛЬЦОВ
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВРЯДУВАННЯ
Узагальнено підходи до визначення понять "врядування" та "європейське врядування", визначено основні розбіжності між концепціями управління та врядування. Проаналізовано заходи з реформи врядування, запропонованих Європейською Комісією, на основі чого визначено та обґрунтовано майбутні напрямки розвитку врядування на європейському континенті.
The article summarized the approaches to the definition of "governance " and "European governance", defined the basic differences between the concepts of administration and governance. Analyzed governance reform measures proposed by the European Commission, based on what is defined and justified the future direction of government on the European continent.
Перегляд ролі держави в сучасному світі та спрямування наукових досліджень на процеси розвитку державного управлінням в об'єднаній Європі як експериментального майданчику для апробації нових управлінських парадигм зумовлене невпинним розвитком процесу європейської інтеграції. Вплив останніх розширень ще більше акцентував увагу на формуванні нового стилю управління та врахуванні традицій вироблення політики в нових державах-членах ЄС.
Термін "врядування" став широко вживатися в 1990-х рр. такими міжнародними організаціями, як ООН, Світовий банк, МВФ. З визнанням важливості ефективного врядування для макроекономічного зростання та стабільності, МВФ та Світовий банк навіть розширили умови надання позик вимогами належного врядування та створення інституційних рамок вироблення економічної політики, запровадивши відповідні показники. У 1995 р. у межах СОТ було створено нову категорію обов'язкових вимог до держав-членів, які поширювались на багато сфер внутрішнього законодавства. Міжнародні фінансові інститути надавали консультативну та технічну допомогу з метою забезпечення ефективного врядування та стримування корупції в державах-реципієнтах фінансової допомоги.
Разом з тим, все більшої актуальності набувають питання сутності європейської системи врядування та європеїзації національних політичних систем. До того ж не є дивним той факт, що зростаючий інтерес до цієї тематики створив певні труднощі для розуміння поняття "європейське врядування".
Сучасні підходи до трансформації сутності європейського врядування висвітлено в працях таких відомих зарубіжних вчених, як: Д. Мітрані, Г. Атаманчук, С. Бартоліні, К. Дойч, Е. Хаас, Л. Ліндберг, С. Шайнгольд, Ф. Шміттер, С. Хоффманн, Ж. Ґаррет, Р. Кеохайн, Ж. Най, Воллес, Г. Воллес, К. Вебб, Н. Нугент, С. Булмер, Д. Зайсман, Е. Моравчік, Г. Маркс, А. Зброджіа, П. Магнетт, Д. Зейтлін, Д. Річардсон, Д. Вайлер, Е. Штейн, Д. Марч, Д. Олзен, К. Селен, С. Штейнмо, К. Армстронг, П. Піерсон, А. Барлей, У. Маттлі, А. Мілвард, Дж. Грієко, Д. Вінкотт, А. Форстер, А. Світ, С. Джордж, Дж. Матларі, О. Валей, Б. Розамонд, Ж.-П. Бландінєр, М. О'Нейл, В. Шнайдер, Р. Родос, Хікс, Ф. Шарпф, Б. Колер-Кох, Д. Дайнен та ін.
Різноманітні питання розвитку європейської системи державного управління та її впливу на Україну досліджують вітчизняні вчені В. Авер'янов, О. Андрійко, В. Керецман, І. Грицяк, В. Копійка, В. Кравченко, В. Куйбіда, В. Опришко, О. Рудік, Е. Топалова, В. Посельський.
Однак попри різноманіття визначень терміну "європейське врядування" переважає його розуміння у вузькому сенсі. Ученими переважно розглядається процес вироблення політики та її впровадження, але не робиться фокус на врядуванні у більш широкому сенсі.
Метою статті є визначення сутності концепції європейського врядування та її місця в інтеграційних процесах.
Роботи Макіавеллі про государя й Жана Бодена про абсолютний суверенітет закріпили традиційну концепцію держави як інституту, що монополізує всю владу, що поширюється в тому числі на населення, яке проживає на території даної держави. Із цього погляду поняття "управління" асоціюється з ідеєю сильно централізованої й ієрархічної за своєю структурою влади.
Але час вніс свої корективи до розуміння місця та ролі держави в сучасному світі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВРЯДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок