Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНА СЛУЖБА В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ. ФУНКЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ

Загрузка...

КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНА СЛУЖБА В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ. ФУНКЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ

Назва:
КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНА СЛУЖБА В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ. ФУНКЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,78 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 332.025.12
В. В. АКІМОВ
КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНА СЛУЖБА В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ. ФУНКЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ
Розглянуто організаційну структуру та функції контрольно-ревізійних управлінь та підрозділів. Наведено факти їх практичної діяльності щодо боротьби з різними проявами порушення фінансової дисципліни. Проаналізовано повноваження підрозділів КРУ, відмічено їхнє безпідставне звуження. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства.
Powers of auditing units are analyzed, their groundless shrinkage is marked. Proposals concerning the improvement of valid legislation are developed.
Головним завданням державної контрольно-ревізійної служби в Україні (далі - ДКРС) Законом України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні зі змінами і доповненнями" [1] (далі - Закон) визначено здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреб у бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектора економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які визначені Законом як підконтрольні установи.
Чіткі вимоги закону та його завдання переконливо підтверджують, що державний фінансовий контроль є невід'ємною складовою єдиної системи державного управління, що сприяє здійсненню ефективної загальнодержавної економічної політики, веде постійний нагляд за фінансовими ресурсами, стоїть на заваді будь-яким порушенням фінансової дисципліни, зловживанням у сфері управління державною та комунальною власністю.
Ефективне виконання закону залежить від чіткого визначення структури і функцій усіх підрозділів контрольно-ревізійної служби, виконання обов'язків службовими особами.
Цим питанням контрольно-ревізійного процесу у своїх наукових працях розглядали В. Авер'янов, В. Афанасьев, М. Білоус, М. Білуха, Ю. Битяк, Ф. Бутенець, Т. Коломоєць, В. Лукін, Н. Малюга, Ю. Маляревський, Н. Петренко, В. Понікаров, О. Рябченко та ін.
Слід відзначити, що серед вищезгаданих науковців існують різні підходи до проблем фінансово-господарського контролю.
Так, М. Білуха та Ф. Бутенець розглядають контроль як функцію фінансів, В. Авер'янов та О. Рябченко - як функцію управління.
Представники третього напрямку Є. Алісов, О. Дзісяк, О. Козирін - досліджують контроль як складову фінансового права.
На жаль, і сьогодні ці наукові напрямки, законодавча та нормативно-правова база розвиваються окремо, що не сприяє, а іноді заважає прийняттю правових рішень.
На наш погляд, це стосується відсутністю в Законі чіткого визначення об'єктів контролю, виявленню наявних фактів порушення законодавства, встановленню винних в їх допущенні посадових і матеріально-відповідальних осіб, звуженню функціональних обов'язків контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) у районах, містах і районах у містах (далі КРП), порушенню конституційних прав учасників контрольно-ревізійного процесу, суперечності його іншим законодавчим актам.
У цій статті розглянуто функціональні аспекти контрольно-ревізійної діяльності. У зв'язку з чим вважаємо за необхідне, з метою вдосконалення контрольно-ревізійного процесу, зосередити увагу на вирішенні таких завдань:
· проведення аналізу чинного законодавства щодо функціонування всіх підрозділів контрольно-ревізійної служби;
· доведення єдності і нерозривності економічної, юридичної та управлінської складової контрольно-ревізійного процесу;
· обґрунтування та внесення змін та доповнень до Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні".
Слід відзначити, що прийнятий 26 січня 1993 р. Закон України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" [2] за роки своєї чинності зазнав чисельних змін і доповнень.
Внесені зміни цілком природні, оскільки Україна за роки своєї незалежності пройшла складний шлях від переважно державної до різноманіття форм власності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНА СЛУЖБА В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ. ФУНКЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок