Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ОКРЕМІ ПИТАННЯ ХАРАКТЕРИСТИКИ СУБ'ЄКТІВ КОРУПЦІЙНИХ ЗЛОЧИНІВ: ПОЛІТИКО-КРИМІНОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

ОКРЕМІ ПИТАННЯ ХАРАКТЕРИСТИКИ СУБ'ЄКТІВ КОРУПЦІЙНИХ ЗЛОЧИНІВ: ПОЛІТИКО-КРИМІНОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ОКРЕМІ ПИТАННЯ ХАРАКТЕРИСТИКИ СУБ'ЄКТІВ КОРУПЦІЙНИХ ЗЛОЧИНІВ: ПОЛІТИКО-КРИМІНОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,82 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 328.185(477)
Шведова Ганна Леонідівна, викладач Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили
ОКРЕМІ ПИТАННЯ ХАРАКТЕРИСТИКИ СУБ'ЄКТІВ КОРУПЦІЙНИХ ЗЛОЧИНІВ: ПОЛІТИКО-КРИМІНОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
У межах статті розглянуто політико-кримінологічні ознаки характеристики суб'єктів корупційних злочинів. Визначено особливості їх правового статусу, що безпосередньо впливає на ефективність системи протидії корупції та на рівень антикорупційної політики держави в цілому.
In this article the author considers the political and criminological aspects of the character of the subjects, who have done the corruption crimes. The peculiarities of their lawful state are determined, that have influence on the effect of the system of the corruption's counteraction and on the anti-corruption policies level on the whole.
Проблема корупції належить до низки проблем глобального масштабу на даному етапі розвитку світової спільноти. Явищем корупції вражені більшою чи меншою мірою всі країни на планеті, і жодна з них не в змозі зупинити це явище на кордонах чи знищити внутрішні джерела його генерування.
Досить прозоро прослідковується і взаємозв'язок корупції з іншими глобальними явищами. Зокрема, якщо говорити про зв'язок корупції з міжнародною організованою злочинністю, то тут корупція виступає як технологія при досягненні кримінальних за своєю суттю цілей кримінальних угруповувань, наприклад, як спосіб підкупу чиновників на митниці при транспортуванні наркотиків через кордони, чи при реєстрації підставних туристичних фірм, що потім будуть займатися постачанням живого товару - жінок в інші країни. З іншого боку, якщо в певних країнах організована злочинність має зв'язки з державним апаратом високого рівня, то вона без вагань буде використовувати такі зв'язки у своїх цілях, і це використання також може кваліфікуватись як корупційні дії.
Схожим чином можна простежити і зв'язки проблеми корупції з проблемою забруднень навколишнього середовища та загального погіршення екології на планеті. Річ у тім, що дотримання певних екологічних норм, безпечних для навколишнього середовища, потребує додаткових і часто досить значних витрат при виробництві, на що не кожна фірма, корпорація чи навіть країна в цілому згодні. У справі міжнародного екологічного законодавства ще далеко до дисциплінованого виконання всіх вимог щодо обмеження викидів шкідливих речовин та забруднення навколишнього середовища - атмосфери, водних ресурсів, материків.
Прослідковується також певний, але дещо інший зв' язок і між проблемами корупції і тероризму, навіть якщо останній приховується під гаслами "боротьби за визволення та самовизначення народів" в окремих країнах. У цьому поєднанні глобальних проблем досить часто одним з пунктів у програмах дій терористичних організацій є якраз боротьба з корумпованими режимами (урядами) - боротьба відповідними засобами. Особливо це характерно для терористичного руху в європейських країнах ФРН, Італії у 60-ті роки минулого століття.
Але найбільшим чином пов'язані між собою проблеми корупції і зубожіння в країнах третього світу. Прослідковується абсолютно однозначний зв'язок між рівнем корупції та загальним рівнем бідності населення країни. Як характерний приклад цього можуть слугувати країни Африканського континенту. Власне корупція не є джерелом бідності, але вона виступає суттєвим чинником, точніше, гальмом на шляху економічного розвитку бідних країн. По-перше, високий рівень корупційних відносин перешкоджає ефективному розвитку національного бізнесу, економіки, по-друге, через корупцію у вищих ланках державного істеблішменту практично розкрадається й міжнародна допомога, що надається світовими організаціями бідним країнам. Фактично через корупцію формується своєрідне замкнене коло, в яке потрапляють економіки бідних країн: існують серйозні перешкоди у внутрішньому розвитку економіки (в широкому розумінні), а зовнішні потуги також не досягають мети і не дають бажаного ефекту в розвитку, на які, власне, їх і було спрямовано.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ОКРЕМІ ПИТАННЯ ХАРАКТЕРИСТИКИ СУБ'ЄКТІВ КОРУПЦІЙНИХ ЗЛОЧИНІВ: ПОЛІТИКО-КРИМІНОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок