Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ПОВНОВАЖЕННЯ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У МІГРАЦІЙНІЙ СФЕРІ

ПОВНОВАЖЕННЯ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У МІГРАЦІЙНІЙ СФЕРІ

Назва:
ПОВНОВАЖЕННЯ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У МІГРАЦІЙНІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,17 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК:342.9
С. Ф. ДЕНИСЮК
ПОВНОВАЖЕННЯ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У МІГРАЦІЙНІЙ СФЕРІ
Досліджено повноваження правоохоронних органів у міграційній сфері. Приділено увагу визначенню та класифікації правоохоронних органів в залежності від повноважень у міграційній сфері.
Are taken up the questions connected to functioning of state law- enforcement organs in the immigration sphere in rather-legal aspect their commission is characterized
Здійснювані в Україні суттєві перетворення в державно-правовій і соціально-економічній сферах вимагають подальшого зміцнення в державі законності та правопорядку, забезпечення безпеки особи, належного захисту та охорони конституційних прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина. У світлі цих перетворень особливої значущості набувають питання міграційних процесів і захист гарантованих законодавством України прав людини та громадянина. Особливе місце в управлінні міграційними процесами належить державним органам, серед яких провідну роль займають правоохоронні.
Незважаючи на підвищений інтерес до міграційних процесів, активізацію наукових досліджень юридичного профілю, необхідно визнати, що вкрай недостатньо наукової літератури, яка б являла собою комплексні дослідження явища міграції та організацію діяльності правоохоронних органів у міграційній сфері.
Теоретичною основою дослідження змісту та особливостей діяльності правоохоронних органів у міграційній сфері стали праці науковців, а саме: В. Авер'янова, О. Андрійко, О. Бандурки, О. Бандурки, Ю. Битяка, І. Голосніченка, Р. Калюжного, І. Прибуткової, Ю. Римаренка та ін.
Термін "міграція"походить від латинського "migrate, migro", тобто переміщення, переселення. Існуючі словники пояснюють даний термін як переселення, переміщення людей, етносів, їхніх частин або окремих представників, пов'язане зі зміною постійного місця проживання або з поверненням до нього [14]; як переміщення, переселення населення в середині країни або з однієї країни в іншу [17, с. 322]; як соціально-економічний і демографічний процес, що представляє собою сукупність переміщень, що здійснюється людьми між країнами, районами, поселеннями [19, с. 159]; як переміщення людей через територіальні межі або інші території із зміною місця проживання назавжди або на тривалий період часу [12, с. 176]; як переселення, переміщення населення, в середині країни - внутрішні міграції населення, з однієї країни в іншу - зовнішні міграції населення: еміграція, імміграція [11; 18, с. 309]; як переміщення людей, пов'язане, як правило, зі зміною місця проживання [11, с. 456]; як переміщення людей, працівників, пов'язане, переважно, зі зміною місця проживання і місця роботи [16, с. 196]; міграція людей є процесом їх переселення з метою облаштування та працевлаштування [1].
Отже, більшість науковців, під міграцією розуміють переміщення людей між країнами, адміністративно-територіальними утвореннями, поселеннями, пов'язане, переважно із тимчасовою або постійною зміною проживання, роботи, укладом життя.
Беручи до уваги викладене, основними ознаками, що дозволяють ідентифікувати міграцію серед інших переміщень населення, є:
а) переміщення людей, переселення, пересування, тобто - процес;
б) перетинання в процесі рухів як державних, так і адміністративних меж територій;
в) тимчасова або постійна зміна місця проживання або роботи;
г) метою міграції є поліпшення соціально-економічного стану.
За таких умов закономірно постає необхідність установлення суб'єктів адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу.
Коло суб'єктів адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу, які мають повноваження щодо його регулювання, складають: Президент України; Комісія при Президентові України з питань громадянства; Кабінет Міністрів України; спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у справах міграції є Державний комітет України у справах національностей та міграції відповідно до Указу Президента України "Про Державний комітет України у справах національностей та міграції" від 13 вересня 2001 року № 836/2001 [6]; управлінь (відділів) міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, мм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ПОВНОВАЖЕННЯ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У МІГРАЦІЙНІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок