Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ПРОБЛЕМИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ФОРМУВАННЯ НОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ

ПРОБЛЕМИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ФОРМУВАННЯ НОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ФОРМУВАННЯ НОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,58 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 631.155:332.021.8
Н. В. СТАТІВКА
ПРОБЛЕМИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ФОРМУВАННЯ НОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ
Надано аналіз сучасного стану сільськогосподарського виробництва в контексті формування окремих елементів нової державної аграрної політики в Україні.
The analysis of the modern state of agricultural production in the context of forming of separate elements of a new state agrarian policy in Ukraine is given.
Земельна і сільськогосподарська реформа в незалежній Україні виявилася тривалим і складним процесом насамперед через недосконалість аграрної політики. Зараз державну аграрну політику минулих років характеризують як таку, що в аграрному сенсі відкинула Україну на декілька десятиріч назад. Хоча й існує переконання, що саме реформи є першопричиною сучасної аграрної кризи, проте, на думку В. Юрчишина, доктора економічних наук, професора, академіка Української академії аграрних наук, насправді аграрна криза є нічим іншим, як одним із рецидивів глибокої, важко виліковної кризи сучасної державної аграрної політики. І майбутнє тепер залежить від того, який варіант виходу із сучасного стану оберуть. Чи то "косметичний ремонт" чинного способу ведення сільського господарства, чи то формування ефективної новітньої державної аграрної політики [7].
Мета статті - аналіз сучасного стану сільськогосподарського виробництва в контексті формування окремих елементів нової державної аграрної політики в Україні.
Процес реформ, що продовжується, повністю змінив обличчя українського сільського господарства: воно перейшло від сільського господарства з домінуючою концентрацією виробництва в колгоспах до домінування індивідуального (сімейного) сектора. Корпоративні господарства сьогодні використовують менше 60% сільськогосподарських угідь (порівняно з 95 % до початку реформ у 1990 р.) і забезпечують близько 30% валової сільськогосподарської продукції (70 % в 1990 р.). Індивідуальний сектор, що складався з особистих підсобних господарств населення (ОСГ) і селянських фермерських господарств (СФГ), що з'явилися після 1992 р., використовує сьогодні більше 40% сільськогосподарських угідь, забезпечуючи 70 % сільськогосподарській продукції. Усередині індивідуального сектора основний внесок у сільськогосподарське виробництво вносять ОСГ, а не СФГ, і вони також контролюють більше землі (33 % угідь в ОСГ порівняно з 8 % у СФГ).
У результаті реорганізації сільські жителі стали менш залежні від місцевого сільгосппідприємства. Колективні сільгосппідприємства (КСП) повністю зникли з 1999 р. Корпоративні господарства тепер в основному були представлені товариствами з обмеженою відповідальністю і приватними орендними підприємствами. Хоча кількість акціонерів (пайовиків) складає від 1 до 1600 на одне підприємство, 16 % обстежених підприємств мають одного власника, і 31 % мають лише від 1 до 3 акціонерів. Згідно з даними моніторингового дослідження ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН - Food and Agriculture Organization), виконаного в 2005 р., дві третини опитаних ОСГ отримали свої земельні паї хоча б у вигляді часток на папері, і половина отримали їх у вигляді ділянок. Ці співвідношення отриманих паїв значно вище, ніж по попередніх досвідах (1994 і 1996 рр.). Разом з тим тільки селяни-фермери самі використовують отриману ними в ході реформ землю. Населення в основному здає свою землю в оренду місцевим підприємствам, і залишає у власному користуванні лише невелику частку. Сільське населення вважає за краще здавати свої паї в оренду, не вкладаючи їх у статутній фонд сільгосппідприємства [6].
Після земельної реформи 1999 р., майже 7 млн сільських жителів стали власниками земельних ділянок, а не тільки паперових часток. Близько 65 % ріллі тепер фактично знаходяться у власності сільських жителів. Українська земельна реформа мала на меті забезпечити важливе джерело доходів для сільських жителів, оскільки середній землевласник може заробляти додаткову суму, еквівалентну зарплаті за два з половиною місяці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ФОРМУВАННЯ НОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок