Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> СИСТЕМА СТРИМУВАНЬ ТА ПРОТИВАГ ГІЛОК ВЛАДИ ЯК ЦІННІСНИЙ ІМПЕРАТИВ УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІТИКУМУ

СИСТЕМА СТРИМУВАНЬ ТА ПРОТИВАГ ГІЛОК ВЛАДИ ЯК ЦІННІСНИЙ ІМПЕРАТИВ УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІТИКУМУ

Назва:
СИСТЕМА СТРИМУВАНЬ ТА ПРОТИВАГ ГІЛОК ВЛАДИ ЯК ЦІННІСНИЙ ІМПЕРАТИВ УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІТИКУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,39 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 342.33
О.В. РАДЧЕНКО
СИСТЕМА СТРИМУВАНЬ ТА ПРОТИВАГ ГІЛОК ВЛАДИ ЯК ЦІННІСНИЙ ІМПЕРАТИВ УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІТИКУМУ
Узагальнено недоліки конституційної інженерії в Україні крізь призму розбудови ефективної системи стримання та противаг гілок влади.
The article summarizes the lacks of the constitutional engineering in Ukraine through the prism of alteration of the effective system of inhibition and counterbalances of branches ofpower.
Політичні процеси 2007-2008 рр. свідчать, що дочасні парламентські вибори так і не вирішили проблеми політичної кризи в Україні й лише загострили ситуацію хиткої рівноваги двох політичних таборів, неспроможних самостійно сформувати ефективну парламентську та урядову більшість. У ситуації, коли політичні лідери країни фактично розпочали президентські перегони, зайняті відвертою політичною демагогією й популізмом, надзвичайно актуалізують пошуки ефективної системи стримання та противаг гілок влади, незадоволеність якою в Україні артикулюють усі провідні політичні актори.
Інформаційно-політичний простір України заповнений мало не щоденними дослідженнями і публікаціями природи, складових та перебігу системної політичної кризи, що дає підстави стверджувати про надзвичайну актуальність проблеми та зацікавленість суспільства в її якнайскорішому вирішенню. Політики й політологи, чиновники й науковці державного управління, журналісти й громадські діячі висловлюють різноманітні точки зору та рецепти лікування цієї "хвороби влади" в Україні. Зокрема, широко відомі роботи таких дослідників, як Е. Афонін, В. Базів, В. Горбатенко, О. Куценко, М. Михальченко, М. Розумний, Ф. Рудич, С. Телешун, Ю. Шайгородський та ін.
Щоправда, не тільки серед політиків, але й серед науковців немає одностайності щодо причин, чинників і факторів недосконалості українського державно-владного режиму. У суспільно-політичному дискурсі недосконалості Конституції хтось наголошує на "боротьбі демократичних сил проти спроб узурпації влади Партією регіонів", хтось - на спробах перетягування чинним Президентом собі кучмівських (і навіть більших) повноважень, хтось - на половинчастості конституційної реформи та її недовершеності, хтось - на особистісному суб'єктивному протистоянні найбільш ймовірних кандидатів майбутніх президентських перегонів. Утім, незаангажованих спроб узагальнити всі підходи як недоліки конституційної інженерії в Україні бракує. Спробуємо в межах даної розвідки розглянути ці актуальні політичні процеси крізь призму розбудови ефективної системи стримання та противаг гілок влади.
Оскільки владна діяльність нерозривно пов'язана із суспільними умовами і потребами в координації і вольовому контролі над виробництвом, розподілом і споживанням соціальних благ і цінностей, можна припустити, що ієрархічний принцип соціальної впорядкованості є первісним (таким, що базується на первинних потребах людини). Адже ієрархічна співпідпорядкованість є основною моделлю поведінки людей в їх діяльності в економічній, воєнній, державотворчій та інших матеріальних сферах. На першому етапі державотворення в соцієтальному сприйнятті переважали притаманні ієрархічними багаторівневим централізованим соціальним системам з сильним одноосібним центром позитивні якості - висока мобілізаційна та оборонна могутність, стратегічне планування соціального розвитку та можливість концентрації суспільних зусиль на вирішальних напрямках розвитку, висока виконавча дисципліна та відповідальність тощо.
Однак за кілька тисяч років розвитку людської цивілізації з укріпленням держав та стабілізацією політичних режимів в Європі поступово на перший план суспільних відносин людина-держава починають виходити й ті недоліки, що об' єктивно притаманні ієрархічним структурам.
Насамперед, це неминучість концентрації влади в одних руках з відповідною тоталітаризацією політичного режиму, суб'єктивно вмотивований рівень обмеження індивідуальної свободи, відсутність рівності, перетворення людини на "раба Левіафана", "гвинтик" державного механізму з примітивними виконавчими функціями та жорсткою відповідальністю за невиконання примхливої волі суверена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СИСТЕМА СТРИМУВАНЬ ТА ПРОТИВАГ ГІЛОК ВЛАДИ ЯК ЦІННІСНИЙ ІМПЕРАТИВ УКРАЇНСЬКОГО ПОЛІТИКУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок