Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Формування системи управління інфляційними процесами

Формування системи управління інфляційними процесами

Назва:
Формування системи управління інфляційними процесами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,13 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Формування системи управління інфляційними процесами
Розгляд інфляції як зростання надмірного попиту на товари та послуги і паралельно неконтрольоване зростання грошової маси виділяє надмірний попит на товари та грошову масу у взаємозалежні причинні фактори. Таке визначення інфляції надає змогу поставити її під контроль шляхом застосування як монетарних, так і податкових обмежень з метою зниження грошової маси; навіть якщо здійснення даних заходів викличе на деякий час застій ділової активності і навіть зниження виробництва товарів, у реальному вираженні такий підхід приведе, в кінцевому підсумку, до відносної стабільності. Подібний контроль за грошовою масою, за цією концепцією, буде ефективним незалежно від того, чи є безпосередньою причиною інфляції зайва грошова маса чи зростання цін, викликане збільшенням витрат на виробництво товарів. З огляду на це витрати виробництва потребують додаткової грошової маси.
Таким чином, ми можемо визначитись, що інфляція породжується появою зайвих грошей в обігу, проте вона може бути викликана також зростанням витрат виробництва. Підтвердженням цієї концепції може служити і те, що ціни на товари і послуги в останні роки мають тенденцію до стійкого зростання при збереженні (монетарними методами) стабільної грошової маси. Такий стан може бути кваліфікований як повзуча інфляція. Протидіяти такому стану економіки можна шляхом збереження максимального рівня виробництва, продуктивності праці і повної зайнятості населення, зрозуміло, із забезпеченням постійного контролю.
Сьогодні, у зв'язку з пожвавленням економіки країни, прогнозується інтенсивне надходження інвестицій у виробництво, що знаменує заміну фіксованих витрат на перемінні витрати на робочу силу, а це призводить до зростання постійних витрат і розвитку рівня критичного обсягу виробництва (беззбитковості), так що навіть при більш низьких коефіцієнтах використання виробничих потужностей зростання цін націлене на поглинання більш високих постійних витрат у певних секторах промисловості. У цьому випадку грошово-кредитна і податкова політика, спрямована на обмеження вже й без того низького сукупного попиту в цих секторах промисловості, може лише погіршити ситуацію, адже попит на фактори виробництва надлишковий і тому потребує відповідного регулювання.
Адже в період пожвавлення й оздоровлення економіки слідом за спадом або депресією відбувається кредитна експансія і загальний підйом торгівлі та зростання цін на реальній основі, тому можна очікувати прояв інфляційних тенденцій на цій завершальній фазі експансії, коли економіка досягає повної зайнятості і використання всіх ресурсів, а ціни продовжують рости внаслідок надлишкових спекулятивних пропозицій на покупку товарів, послуг, предметів широкого вжитку, акцій і т.д., тобто йдеться про чисту інфляцію, коли існує надлишковий сукупний попит на наявні, але обмежені фактори виробництва, продукцію і товарно-матеріальні запаси.
До речі, у світовій економічній теорії і практиці відомі два види інфляції: інфляція попиту та інфляція пропозиції".
Інфляція попиту виникає в результаті збільшення сукупного попиту в умовах повного завантаження виробничих потужностей, а отже, і неможливості відреагувати збільшенням випуску продукції. Причинами збільшення попиту можуть бути збільшення державних замовлень і ріст заробітної плати, а також зростання купівельної спроможності населення. Причина в тому, що в обігу з'являється маса грошей, не забезпечена товарами.
Інфляція пропозиції або витрат виникає внаслідок росту цін через збільшення витрат виробництва. Причинами росту витрат можуть бути збільшення цін на сировину, підвищення заробітної плати, монополістичне ціноутворення на ресурси та інші чинники. Зрозуміло, що підвищення продуктивності праці, за інших рівних умов, має вести до зниження цін. Інша річ, якщо підвищення продуктивності праці супроводжується випереджальним підвищенням зростання заробітної плати. Таке явище, як інфляція витрат справді супроводжується загальним підвищенням рівня цін. Стихійні лиха не можуть вважатися причиною інфляційного росту цін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формування системи управління інфляційними процесами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок