Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Культура діловодства в сучасних установах України: становлення, технологія, організація, керування (автореферат)

Культура діловодства в сучасних установах України: становлення, технологія, організація, керування (автореферат)

Назва:
Культура діловодства в сучасних установах України: становлення, технологія, організація, керування (автореферат)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,98 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУЛЬТУРА ДІЛОВОДСТВА
В СУЧАСНИХ УСТАНОВАХ УКРАЇНИ:
СТАНОВЛЕННЯ. ТЕХНОЛОГІЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ, КЕРУВАННЯ
АВТОРЕФЕРАТ.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зміни у політичній, економічній та соціальній сферах життя України, її інтеграція у європейське співтовариство, впровадження новітніх технологій зумовлюють необхідність реформування й удоско-налення всіх напрямів інформаційного та документаційного забезпечення управління (ДЗУ), починаючи від державних органів і завершуючи низовими установами, підприємствами та організаціями*. Реалізація цих процесів пов’язана із підвищенням культури створення та організації функціонування службових документів, яку нині переважно ототожнюють з культурою діловодства. Водночас поняття “культура діловодства”, хоча і є часто вживаним у спеціальній літературі, ще не обиралося об’єктом наукового аналізу, ґрунтовно не досліджувались передумови формування сучасної вітчизняної культури діловодства та її елементів з позицій як управлінського документознавства, так і як складової інформаційної культури та технології менеджменту.
Сучасний рівень організації діловодства в Україні, її нормативно-правового регулювання, наукового та методичного забезпечення, впровадження у ДЗУ засобів інформатизації і стан підготовки кваліфікованих документоз-навців свідчить, що в країні з 1991 р. здійснено низку заходів для високоефективного функціонування цієї сфери практичної діяльності. Разом з тим всі згадані чинники формування досконалого рівня діловодства досі у науковій літературі, як правило, розглядалися якщо не ізольовано, то у мінімальному взаємозв’язку. Тому синтетичний підхід до зазначеної теми є домінантою здійсненого нами дослідження культури діловодства як комплексного явища, що у кінцевому підсумку сприятиме виробленню цілісного уявлення про неї як про один із основних важелів ефективного державного управління взагалі та керування конкретною установою зокрема.
Стан наукової розробки теми. Культурний аспект документаційного забезпечення управління стисло охарактеризовано в публікації М. В. Ларіна. Питання технологічної культури діловодства та історії її формування в Російській імперії та СРСР порушувалися у працях К. Г. Мітяєва, М. В. Ларіна, Т. В. Кузнєцової, М. П. Ілюшенко, А. М. Сокової, М. М. Щегала, В. Ф. Ян-ко-вої, однак багатоаспектний аналіз культури діловодства в них відсутній.
Низка розвідок присвячена історії діловодства в Україні, однак тільки в деяких з них висвітлено окремі аспекти, пов’язані з витоками та передумовами формування сучасної вітчизняної культури діловодства. Це, зокрема, публікації І. О. Ворончук, Ю. І. Палехи, Н. С. Костинської, О. М. Загорецької, С. Г. Куле-шова. Рівень сучасної технології діловодства, документаційного забезпечення менеджменту в Україні та проблеми їх удосконалення і гармонізації з міжнародними методиками керування документацією розглянуто у наукових статтях І. Є. Антоненко, Н. І. Гончарової, О. М. Загорецької, С. В. Сельченкової. Проблеми комп’ютеризації діловодства, електронного документування та електронного документообігу розглянуто в багатьох роботах, серед яких слід
відзначити узагальнюючі праці А. О. Пєстрєцова, Г. Г. Асеєва, А. Л. Маньков-ського. Разом з тим, технологічна сторона культури діловодства та її інформатизаційний (інформаційно-технологічний) аспект не отримали належного відображення в цих публікаціях та роботах.
Теорію діловодства як певну сукупність наукових знань та складову дисциплін документологічного циклу розглядали у свої публікаціях О. М. За-горецька, С. Г. Кулешов, Н. М. Кушнаренко, М. С. Слободяник, Г. М. Швецова-Водка. Певною мірою проблеми формування таких знань під час вузівської підготовки в Україні документознавців, фахівців у межах спеціальності “Документознавство та інформаційна діяльність”, а також зарубіжний досвід навчання керуючих документацією розглядали Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Культура діловодства в сучасних установах України: становлення, технологія, організація, керування (автореферат)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок