Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ДОВГОСТРОКОВОГО ЗБЕРІГАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ДОВГОСТРОКОВОГО ЗБЕРІГАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ДОВГОСТРОКОВОГО ЗБЕРІГАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,95 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 004.338
Анатолій Стеценко,
мол. наук, співробітник ШРІ НАН України
ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ДОВГОСТРОКОВОГО ЗБЕРІГАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
Розглянуто тенденції та перспективи світового ринку систем довгострокового зберігання даних в електронному вигляді. Запропоновано підходи до створення систем довгострокового зберігання даних, що забезпечують можливості дотримання правових норм архівного зберігання електронних документів.
Ключові слова: довгострокове зберігання даних, електронне сховище, електронний архів, оптичні диски, оптичні технології.
Вступ. Швидкий розвиток та впровадження перспективних технічних рішень архівного зберігання документів, що проводяться в широких масштабах в країні, потребують постійного проведення детального аналізу всіх зовнішніх вимог і наявних на даний час технологій, а також врахування тенденцій та перспектив розвитку світового ринку систем довгострокового зберігання інформації в електронному вигляді.
Дані в електронній формі, зберігаючись відповідно до чинних правил, мають бути завжди доступні, незважаючи на те що їхні обсяги невпинно зростають. Усе більшого значення набуває адаптація опрацювання, зберігання й архівування даних до чинних законів та інших нормативно- правових актів держави. Ще один аспект стосовно до сховищ довгострокового зберігання електронних даних - необхідність враховувати значні витрати часу і ресурсів на процеси відновлення даних після аварії, навіть якщо технології та системи зберігання налагоджені відповідним чином.
На цьому тлі знайти оптимальну стратегію можна лише аналізуючи зовнішні вимоги в країні до зберігання даних, наявні на даний час перспективні інформаційні технології, а також враховуючи тенденції та перспективи розвитку світового ринку систем зберігання.
У роботі розглянуто тенденції та перспективи світового ринку систем довгострокового зберігання даних в електронному вигляді. Запропоновано підходи стосовно функціональності, інформаційної безпеки, створення резервних копій для забезпечення можливості дотримання правових норм архівного зберігання електронних документів.
Зростання ролі відповідності правовим нормам для електронних сховищ даних. У більшості європейських країн і СІЛА необхідність архівного зберігання важливої для бізнесу інформації закріплена на законодавчому рівні. У світі прийнято біля 25 тис. директив з даної проблематики. У США, приміром, на витрати, пов'язані із забезпеченням відповідності законодавству, необхідно виділяти біля однієї тисячної частки щорічного обігу коштів. У фахових колах виходять із того, що щорічне збільшення витрат на перетворення, спрямовані на дотримання правових норм, становитиме від 16 до 18 % [1].
В Україні при використанні електронних сховищ даних керуються законами України «Про захист інформації в інформаційно- телекомунікаційних системах», «Про національну програму інформатизації», «Про концепцію національної програми інформатизації»; указами та розпорядженнями Президента України «Про заходи щодо захисту інформаційних ресурсів держави»; наказами та постановами Кабінету Міністрів України, Державного комітету архівів України; низкою нормативно-правових актів з питань архівної справи та інформатизації, а також Положенням державної установи «Центральний державний електронний архів України» [2].
Розширення функціональності технічних рішень систем довгострокового зберігання інформації. Дедалі більшої актуальності набуває використання архівних рішень у різноманітних системних середовищах. Перспективна система електронного сховища відіграє роль платформи, що об'єднує розрізнені додатки в єдину корпоративну інформаційну систему.
Інтеграція з ERP-системою об'єднує розрізнені додатки і процеси в єдину корпоративну інформаційну систему: документообіг, керування ресурсами підприємства (ERP), опрацювання копій паперових документів, оцифровування, зберігання документів і даних. Таким чином реалізується можливість організувати ефективну взаємодію між структурними підрозділами (відділами і філіями) підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ДОВГОСТРОКОВОГО ЗБЕРІГАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок