Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ПУБЛІЦИСТИКА УКРАЇНСЬКИХ ПРОТЕСТАНТІВ У КНИЖКОВОМУ ФОРМАТІ

ПУБЛІЦИСТИКА УКРАЇНСЬКИХ ПРОТЕСТАНТІВ У КНИЖКОВОМУ ФОРМАТІ

Назва:
ПУБЛІЦИСТИКА УКРАЇНСЬКИХ ПРОТЕСТАНТІВ У КНИЖКОВОМУ ФОРМАТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,14 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 002.2(477):274
М. А. БАЛАКЛИЦЬКИЙ
ПУБЛІЦИСТИКА УКРАЇНСЬКИХ ПРОТЕСТАНТІВ У КНИЖКОВОМУ ФОРМАТІ
Виникнення журналістських робіт у книжковому форматі є одним із проявів медіатизації релігії та виявляє намагання протестантських медійників надати своїй діяльності офіційного статусу, відчути тяглість інформаційного процесу.
Ключові слова: публіцистика, протестант, книжка, медіа.
Появление журналистских работ в книжном формате является одним из проявлений медиатизации религии и выявляет стремление протестантских медийщиков придать своей деятельности официальный статус, ощутить непрерывность информационного процесса.
Ключевые слова: публицистика, протестант, книга, медиа.
The appearance of journalistic works in the bookish format is one of the manifestations of mediatization of religion. It shows the Protestant journalists' desire to institutionalize their work by creating a tradition of religious informational process.
Key words: essayistics, Protestants, book, media.
Одним із проявів медіатизації сучасного релігійного життя – його трансформації під впливом законів «глобального села» – є урізноманітнення методів представлення релігійної інформації в мас-медіа. Окрім технологічних новинок на кшталт надиктовуваних духовними особами аудіокниг, требника для iPhone, соціальної мережі churchpeople.ru й послуг типу молитов по sms наявні спроби розширення меж релігійного медіапро- стору до «нежурналістських» посередників од (інтернет-)записки – мікроблогу twitter – до останнього пристановища доелектронної цивілізації – книги. Мета розвідки – проаналізувати функції нового формату журналістської продукції та його значення для ринку релігійної інформації в Україні. Новизна студії зумовлена тим, що українські протестанти почали випускати збірники своїх публіцистичних творів лише у 2000 роках. Відтак це явище не могли зафіксувати дослідники протестантських медіа України, що спеціалізуються на попередніх періодах журналістського процесу – Алевтина Ігнатуша та Ярослав Клачков [1, 2]. Це визначає ступінь дослідженості теми.
За час української незалежності і свободи совісті протестантські ЗМК пройшли у своїй еволюції як мінімум через чотири стадії. 1990 роки – доба «психологічного самвидаву». Протестантська журналістика тоді розвивалася бурхливо та стихійно і була майже виключно (інколи войовничо) конфесійною. Десятки назв видань вигулькували й щезали без сліду. Це можна назвати ефектом «розжимання стиснутої пружини»: в текстах панувала емоційна піднесеність, авторів п'янила сама можливість відкрито комуніку- вати зі світом на свій лад. Як ознаки самвидаву слід кваліфікувати публікацію «шухлядних» творів, безоглядну критику конкурентів, тотальну неувагу до оформлення й редагування, бюджетування та маркетингу видань. Журналістський професіоналізм не просто сприймався як щось зайве – мала місце бравада аматорством. Такі настрої не щезли й понині: в анкетуванні 2005 р. курс Радіослужіння випускники протестантських семінарій України віднесли до категорії найменш важливих навчальних дисциплін [3, с. 1б8].
На початку 2000 років медійна сфера протестантських церков трансформувалася до помірної комерціалізації й укрупнення. Подорожчання продукції та навіть необхідність платити за інформацію викликали нарікання, мовляв, «замість літературного служіння маємо літературний бізнес». Виникли видавничі корпорації (одеські «Богомыслие» і «Христианское просвещение», київська «Светлая звезда»), мережі розповсюдження (всеукраїнська «Книжкова полиця»). Конкуренція і пошук самоокупності – дотаційний статус виявився надто ненадійним – зумовили розширення тематики та диференціацію аудиторії, вихід за конфесійні межі.
У середині 2000 років виник варіант порятунку збиткових медіа – кочування в Інтернет: запорізька газета «Мост надежды» перетворилася на сайт adventus.info [4, с. 35], харківська радіостудія «Надежда мира» після припинення виходу на міській FM-станції (з фінансових причин) набула «другого дихання» як медіатека bibleradio.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПУБЛІЦИСТИКА УКРАЇНСЬКИХ ПРОТЕСТАНТІВ У КНИЖКОВОМУ ФОРМАТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок