Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> РЕКЛАМА БІБЛІОТЕЧНИХ ЗАКЛАДІВ

РЕКЛАМА БІБЛІОТЕЧНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
РЕКЛАМА БІБЛІОТЕЧНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,22 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 021.7
Галина БУЛАХОВА,
мол. наук. співроб. СІАЗ НБУВ
РЕКЛАМА БІБЛІОТЕЧНИХ ЗАКЛАДІВ
«Ни одно, даже самое верное дело, не двигается без рекламы».
В. Маяковский
У статті йдеться про значення рекламної діяльності бібліотек. Розкрито поняття «реклама». Наведені основні завдання і функції реклами бібліотек.
Ключові слова: реклама, рекламна діяльність бібліотек, комунікаційний, маркетинго-економічний, інформаційно-аналітичний бюлетень.
Розвиток інформатизації та інформаційних технологій сприяли становленню та широкомасштабному розвитку такої галузі економіки, як і ндустрія і нформації. Інформація є рушійною силою в розбудові демократичної держави, економічного та суспільного розвитку. Бібліотечні установи в цих умовах перебувають у пошуку оптимальних шляхів існування, ефективних засобів упровадження новітніх форм обслуговування користувачів, розробки стратегічних концепцій щодо відповідності сучасним суспільним вимогам.
На сучасному інформаційному ринку реалізація потенціалу вітчизняних бібліотек багато в чому залежить від успішності їх рекламування, визначення місця в маркетингових комунікаціях. Основними причинами низького рівня використання бібліотечних ресурсів є, як правило, погане знання сервісних можливостей бібліотек, недостатнє володіння рекламно-інформаційними технологіями з боку бібліотечного персоналу. Реклама є засобом розширення ринку збуту бібліотечних продуктів і послуг, таких як рекламно-інформаційні матеріали - списки, друковані каталоги нових надходжень, інформаційні бюлетені про діяльність бібліотеки, звіти, буклети та інша рекламна продукція сприяють формуванню позитивного іміджу бібліотек та збільшенню кількості відвідувачів бібліотечних закладів.
Питанню рекламної діяльності бібліотек сьогодні приділяється дедалі більше уваги як вітчизняними так і зарубіжними науковцями. Автор книги «Реклама в библиотеке» О. Борисова розкриває принципи і технологію рекламної діяльності у сучасних інформаційно-бібліотечних закладах. Проблемам пропаганди та реклами присвячені праці О. Кожахметова,
В. Музикант, И. Гольмана . Серед закордонних авторів найбільш фундаментально питання реклами висвітлені у С. Блека, Ф. Котлера, Л. Бернетт, В. Либергер та ін.
Базовим правовим актом у галузі рекламування є Закон України «Про рекламу» [1]. Цей Закон визначає засади рекламної діяльності в Україні, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами. Зокрема, у ст. 1 Закону пропонується таке визначення реклами: Реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їхній інтерес щодо таких особи чи товару".
Термін «реклама» походить від французького слова «reclamarere», а першопочатком - від латинського reclamo, що в перекладі означає «викрикують».
Реклама як поняття це явище складне, багатогранне. Протягом століть філологи та енциклопедисти пропонували свої визначення реклами. Сьогодні існує декілька визначень реклами. Наприклад, рекламу часто визначають як комунікативний зв'язок між виробником i користувачем товарiв або послуг. Досить точним є визначення реклами як форми неособистого подання i просунення комерційних ідей, товарів та послуг, оплачених чітко визначеним рекламодавцем, або формування у покупця позитивного уявлення про споживчі якості товару в ім'я головного інтересу виробника - продажу своєї продукції.
Таким чином, можна зазначити, що, не дивлячись на велику кількість визначень поняття «реклама», усі вони мають спільне розуміння реклами як інструмента, за допомогою якого споживачеві дається інформація, що спонукає його придбати рекламований товар. У сучасних умовах бібліотечні установи мають ефективно пропонувати с вої інформаційні послуги через мережу Інтернет, ЗМІ, телебачення тощо.
Існує два підходи щодо визначення реклами - комунікаційний і маркетингово-економічний. Вони обидва можуть бути застосовані до визначення бібліотечної реклами.
Представники комунікаційної течії акцентують увагу на її ролі у поширенні інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: РЕКЛАМА БІБЛІОТЕЧНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок