Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Діяльність інформаційно-аналітичних підрозділів бібліотечних установ із забезпечення запитів користувачів

Діяльність інформаційно-аналітичних підрозділів бібліотечних установ із забезпечення запитів користувачів

Назва:
Діяльність інформаційно-аналітичних підрозділів бібліотечних установ із забезпечення запитів користувачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,42 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 021.4 : 061. 66
Олег ВОРОШИЛОВ,
канд. іст. наук, старш. наук. співроб.
Діяльність інформаційно-аналітичних підрозділів бібліотечних установ із забезпечення запитів користувачів
У статті розглядаються питання становлення в Україні інформаційної аналітики, ролі й місця в цьому процесі бібліотечних закладів. На прикладі діяльності Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського НАН України висвітлюється технологія надання інформації замовникам відповідно до їхніх запитів.
Головною метою роботи будь-якої інформаційної структури, у тому числі бібліотечної, яка прагне відповідати кон'юнктурі ринку інформаційних послуг, є поліпшення оперативності, повноти й якості інформаційно-аналітичного забезпечення суспільних інститутів, сприяння процесам суспільних перетворень у державі загалом.
Україна ще в складі союзної держави здійснила певні кроки на шляху до оволодіння технологіями, що сприяють інтенсивному використанню й збагаченню інформаційного ресурсу суспільства. Її утвердження як рівноправного партнера у світовій спільноті можливе лише за умови забезпечення прискореного розвитку на основі інноваційних технологій, високоякісної інформатизації усіх сфер життя.
Однак цілий ряд причин, серед яких основними були причини системного характеру, пов'язані з об'єктивно обумовленою кризою суспільства, у результаті призвели до того, що на старті свого незалежного розвитку вона мала істотне відставання в інформаційній сфері від передових країн світу. На сьогодні темпи інформатизації в Україні порівняно з інформаційними процесами в передових країнах світу все ще не відповідають масштабам завдань, які ставить перед собою суспільство. У забезпеченні широкого доступу до сучасної інформації, у налагодженні ефективного її використання існує ще чимало невикористаних резервів. І серед них - невиправдана недооцінка використання існуючої системи бібліотечних закладів, оновлення їх діяльності на рівні сучасних технологій, повернення і підсилення їх суспільного статусу.
У свою чергу бібліотечні установи мають активно включатися в інформаційну діяльність, ефективно забезпечувати необхідним інформаційним ресурсом соціальну структуру суспільства, зміцнюючи її інформаційну основу.
Необхідність здійснювати цілеспрямовану політику, ефективно діяти в умовах нового інформаційного режиму почала вимагати виходу на якісно інший рівень інформаційної аналітики в розвинутих західних країнах, а в Україні привела до створення основ системи інформаційно-аналітичної діяльності.
Становлення вітчизняної інформаційної аналітики як окремої галузі діяльності відбувалося в найкоротші терміни, в обстановці максимальної інтенсифікації всіх процесів і загострення багатьох проблем.
Процес інституціоналізації, тобто організаційного оформлення інформаційно-аналітичної діяльності (формування системи спеціалізованих установ, служб, підрозділів у складі різних організацій, фірм і відомств, що займаються інформаційною аналітикою у своїй галузі), був ініційований усім перебігом вітчизняних політичних, економічних, соціальних реформ на початку 90-х років.
Універсальність провідної соціальної функції інформаційної аналітики (виробництво нового знання на основі переробки наявної інформації з метою оптимізації ухвалення рішень) і її субстрата (інформації) привели до ефекту мультидіяльнісного генезису аналітичних служб (підрозділів) в усіх вузлах інформаційної інфраструктури, тобто у всіх сферах діяльності, де концен- трувалися, перероблялися потужні інформаційні потоки в цілях ухвалення соціально значущих управлінських рішень.
Саме тому інформаційно-аналітичні служби (підрозділи) стали створюватися в структурі органів влади, у міністерствах і відомствах, в органах ЗМІ, у сфері бізнесу, при політичних партіях і рухах тощо.
Водночас ситуація запитуваності якісно нових інформаційних послуг не залишилася непоміченою бібліотечно-бібліографічними фахівцями. Це спричинило появу ряду проектів і практичних починів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Діяльність інформаційно-аналітичних підрозділів бібліотечних установ із забезпечення запитів користувачів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок