Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> МЕНЕДЖМЕНТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МЕНЕДЖМЕНТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
МЕНЕДЖМЕНТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,68 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 35:005.57.316.77
В. Ю. СТЕПАНОВ МЕНЕДЖМЕНТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Розглянуто концептуальну модель менеджменту інформаційних технологій, її вплив на державне управління та державну інформаційну політику.
Ключові слова: інформаційне суспільство, менеджмент, інформаційні технології, модель, державне управління, електронний уряд.
Рассмотрена концептуальная модель менеджмента информационных технологий, ее влияние на государственное управление и государственную информационную политику.
Ключевые слова: информационное общество, менеджмент, информационные технологии, модель, государственное управление, электронное правительство.
The conceptual model of management of information technologies, influence of it, is considered on state administration and realization of public informative policy.
Key words: informative society, management, information technologies, model, state administration, electronic government.
Сучасний світ перебуває в ситуації, коли завдяки процесам глобалізації та розвитку інформаційних технологій суспільство стає гранично відкритим не тільки для руху капіталу, але й для взаємопроникнення різних норм, ідей і цінностей. Істотною особливістю сучасності є стійке зростання масштабів застосування нових інформаційних технологій у житті суспільства. У зв'язку з цим виникають певні питання, що потребують усебічного аналізу: які можливі ризики глобалізації; чим зумовлений пріоритетний розвиток інформаційних технологій у світі, що глобалізується; які світоглядні перспективи менеджменту інформаційних технологій. Реалії сучасності створили абсолютно новий сектор економіки, основою якого є інформація, знання та інформаційні технології. Нині нові інформаційні технології стають не просто інструментами, а процесами, які розвиваються та значно прискорюють поширення у свідомості культури, що глобалізується, певних стандартів — світоглядних, аксіологічних, управлінських. Стрімкість цих процесів особливо актуалізує звертання до даної теми.
Мета дослідження — використовуючи можливості теоретичного структурно-функціонального аналізу визначити місце та роль менеджменту інформаційних технологій у сучасному світі, його вплив на керування процесами глобалізації та еволюцію господарської системи суспільства.
Термін «менеджмент» нині міцно закріпився в лексиконі, однак багатозначність його понятійного смислу, що вкладають у нього різні автори, дозволяє попередньо говорити лише про те, що воно являє собою сферу управлінської діяльності. Інакше кажучи, загальновизнаного для наукового обігу визначення терміна «менеджмент» поки немає, при цьому показова та обставина, що в багатьох підручниках і наукових працях по менеджменту ця проблема не розглядається або обмежується загальнофункціональним набором управлінських завдань, часто співвіднесених з конкретними специфічними умовами. Водночас, не можна не відзначити, що поняття «менеджмент» так чи інакше розкривається в спеціальній літературі як спосіб, манера поводження з людьми, мистецтво керування, особливе вміння та адміністративні навички. Таке тлумачення не тільки пояснює операціональний зміст менеджменту, але й указує на його специфічну суспільну функцію [6].
У літературі по спеціальних питаннях теорії управління термін «менеджмент» трактується широко та багатоаспектно з урахуванням різних
сторін управлінської праці. Більше того, часто інтерпретації цього поняття надають йому особливої якісної своєрідності, коли відбувається узгодження його суспільної функції з особливостями відтворення соціального життя в суспільстві. Так відбувається, коли, наприклад, менеджмент асоціюється з типом керування, властивим певним умовам розвитку економіки. У цьому разі, на відміну від командно-адміністративного, директивного та високо- централізованого керування, менеджмент пов'язується із гнучким, мотиваційним керуванням на професійній основі, керуванням, у якому економічні інтереси відіграють провідну роль у сучасному інформаційному суспільстві.
Ефективність менеджменту конкретною господарською системою безпосередньо залежить від механізму пошуку, переробки, зберігання та використання інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: МЕНЕДЖМЕНТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок