Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Джерелознавство. Державотворче законодавство незалежної України

Джерелознавство. Державотворче законодавство незалежної України

Назва:
Джерелознавство. Державотворче законодавство незалежної України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,48 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Джерелознавство. Державотворче законодавство незалежної України


У другій половині 80-х років у СРСР розпочалася так звана перебудова, ініціатором якої став обраний у березні 1985 р. Генеральний Секретар ЦК КПРС М.С.Горбачов. Очевидно, суб'єктивно діяч вірив у можливість перебудови ("перестройки") тоталітарної імперії, хотів надати їй видимості демократії, розблокувати з догматичних організаційних та ідеологічних пут розвиток економіки, працю людей, творчість учених І митців. Проте горбачовська перебудова насправді виявилася косметичним засобом. При збереженні однопартійної системи, суворого планування народного господарства, централізованого управління економікою, непорушного панування ідеології марксизму-ленінізму та інших догматичних принципів змінити життя так званого радянського суспільства було неможливо.
"Перебудова" впродовж кількох років дала інший, неочікуваний у середовищі комуністичного керівництва ефект. Вона розбудила громадську думку, політичну активність мас, привела до появи легальних опозиційних товариств і організацій на зразок Української Гельсінської спілки, потім до широкого громадського об'єднання Народного Руху України. За цих умов у квітні 1989 р. відбулися вибори до Верховної Ради СРСР, коли у багатьох місцевостях, наприклад у Львівській та інших західних областях, Москві, Ленінграді, Києві, а особливо в республіках Прибалтики контроль комуністичної партії над виборчою кампанією був рішуче підірваний. На весняних виборах 1990 р. до Верховної Ради Української РСР нсузгоджені з партійними органами кандидати у депутати в багатьох округах здобули перемогу над кандидатами від компартії. Так, по Турківському виборчому округу Львівської області перемогу над кандидатом у члени Полибюро ЦК Компартії України, першим секретарем Львівського обкому партії Яковом Погребняком здобув науковець-етнограф, уродженець району Степан Павлюк. Трапилось так, що обрана в умовах "перебудовної" комуністичної системи Верховна Рада Української РСР виявилась малокерованою, хоч її головою ще обрали першого секретаря ЦК Компартії члена Політбюро Володимира Івашка. Після переходу останнього на посаду заступника Генерального Секретаря ЦК КПРС у Москву Головою Верховної Ради УРСР став інший секретар ЦК Компартії України член Політбюро Леонід Кравчук.
Через кілька місяців після обрання, ще у складі СРСР, ця Верховна Рада 16 липня 1990 р. прийняла Декларацію про державний суверенітет України. За неї проголосувало 355 депутатів із 385 присутніх. Більшість тих, хто голосував за суверенітет України, були комуністами. Це, отже, стало одночасним переконливим свідченням того, що з-під Ідеологічного І статутного контролю центрального партійного апарату почали виходити самі члени КПРС. Декларація була пройнята українською національною ідеєю і зовсім не вкладалася в догматичне ложе радянської ідеології та системи. Декларація мала розділи:
I. Самовизначення української нації.
II. Народовладдя. НІ. Державна влада.
IV. Громадянство Української РСР.
V. Територіальне верховенство.
VI. Економічна самостійність.
VII. Економічна безпека.
VIII. Культурний розвиток.
IX. Зовнішня і внутрішня безпека.
X. Міжнародні відносини.
Декларація кваліфікувала суверенітет як "верховенство, самостійність, повноту І неподільність влади республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах".
Проголошення суверенітету розглядалося як "здійснення українською нацією невід'ємного права на самовизначення". Єдиним джерелом влади в Республіці оголошувався народ України. Оголошувалась повна рівність всіх громадян незалежно від їх соціального стану, національності, освіти, релігії, а все національне багатство, в тому числі надра землі, земля, ліси, води, фабрики і заводи, власністю народу.
Українська РСР, за Декларацією, "забезпечує національно-культурне відродження українського народу, його Історичної свідомості та традиції, національно-етнографічних особливостей, функціонування української" мови у всіх сферах суспільного життя".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Джерелознавство. Державотворче законодавство незалежної України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок