Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Ревізія, як спосіб контролю

Ревізія, як спосіб контролю

Назва:
Ревізія, як спосіб контролю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,65 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Ревізія, як спосіб контролю
Кожна держава, як своєрідна форма організації суспільства, повинна здійснювати певну економічно-спрямовану діяльність, яка направлена на задоволення всіляких потреб державного апарату. Однак, виконуючи свою економічну діяльність, вона не застрахована від певних негативних явищ. Саме для якнайкращого управління економікою країни і передбачений контроль. Контроль виступає однією із функцій держави по управлінню економікою.
Можна виділити багато видів і способів контролю. Зокрема, за суб’єктами він поділяється на: державний, який здійснюється державними органами управління і влади; незалежний – здійснюється аудиторськими органами; внутрішньогосподарський – здійснює власник підприємства; за часом проведення контроль можна поділити на: попередній, поточний, заключний. Формою заключного контролю, якраз, і є ревізія.
Ревізія – це система контрольних дій, за допомогою яких за певний період часу, відповідно до програми ревізії, встановлюється законність цілеспрямованість і економічна ефективність проведених господарських операцій, а також правильність дій посадових осіб при їх здійсненні.
Залежно від відомчої підпорядкованості, ревізія може бути: відомчою – здійснюється органами управління; позавідомчою – здійснюється Контрольно- Ревізійним Управлінням; внутрішньогосподарські – здійснюються працівниками-ревізорами на підприємствах; залежно від принципу реалізації, ревізії є: планові і позапланові.
Планові і позапланові виїзні перевірки здійснюються органами державної влади і управління в особі правоохоронних органів.
Плановою визнається перевірка фінансово-господарської діяльності суб’єкта підприємницької діяльності, яка передбачена у плані роботи контролюючого органу і проводиться за місцем знаходження такого суб’єкта. Планова перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності суб’єкта підприємницької діяльності за письмовим рішенням керівника контролюючого органу не частіше одного разу на календарний рік.
Позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи контролюючого органу і проводиться за наявності однієї із таких підстав:
за наслідками зустрічних перевірок, виявлено факти, які свідчать про порушення суб’єктом підприємницької діяльності норм законодавства;
суб’єктом підприємницької діяльності не подано в установлений строк документи обов’язкової звітності;
виявлено недостовірність даних, заявлених у документах обов’язкової звітності;
проводиться реорганізація підприємства.
Позапланові перевірки, з причини реорганізації підприємства, проводяться виключно органами державної податкової служби та органами контрольно-ревізійної служби в межах їх повноважень.
Контролюючими органами, які мають право проводити планові та позапланові перевірки фінансово-господарської діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, є:
органи державної податкової служби – стосовно сплати податків та зборів до бюджетів та державних цільових фондів, неподаткових платежів;
митні органи – стосовно сплати ввізного мита, акцизного збору та податку на додану вартість, які справляються у разі ввезення товарів на митну територію України в момент перетинання митного кордону;
органи державного казначейства, державної контрольно-ревізійної служби та органи державної податкової служби в межах їх компетенції – стосовно бюджетних позик, позик та кредитів, гарантованих коштами бюджету, цільового використання дотацій та субсидій, а також належного виконання державних контрактів, про авансованих за рахунок бюджетних коштів.
Рішення про вилучення документів первинного обліку, зупинення операцій на рахунках в установах банків, інших фінансово-кредитних установах, можуть приймати лише органи державної податкової служби.
У разі виявлення під час документальної перевірки податковим органом факту нецільового використання суб’єктом підприємницької діяльності таких товарів або факту заниження суми податкового зобов’язання, заявленої цим суб’єктом у податковій декларації, податковий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання платника за кожним із податків і застосовує штрафні санкції та пеню в порядку, встановленому законом та відповідними правовими актами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Ревізія, як спосіб контролю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок