Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Бізнес-план

Бізнес-план

Назва:
Бізнес-план
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,06 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Бізнес-план


Бізнес-план – ретельно підготовлений документ, котрий розкриває всі сторони будь-якого запроектованого комерційного заходу. Він дозволяє передбачати не лише всі заходи для реалізації нової ідеї, а й визначити необхідне фінансове забезпечення та можливість одержання доходу (прибутку). Практично його можна вважати формою експертної оцінки доцільності та ефективності здійснення нової підприємницької ідеї.
За сучасних умов господарювання бізнес-план практично є робочим інструментом, що використовується в усіх сферах підприємництва. Його бажано розробити у разі організації нової фірми; об’єднання існуючих підприємств і створення на базі цього інтегрованого організаційно-правового утворення; трансформації власності; започаткування зовнішньоекономічної діяльності.
До основних завдань розробки бізнес-плану належать:
оцінка новизни і прогресивності підприємницької ідеї, її сильних та слабких сторін;
визначення витрат, фінансових ресурсів і джерел фінансування;
обґрунтування і вибір стратегії діяльності фірми, визначення концепції її розвитку в період реалізації підприємницької ідеї;
оцінка кон’юнктури ринку та рівня конкуренції; визначення ступеня можливого господарського ризику;
пошук надійних партнерів для розробки й реалізації інноваційно-
інвестиційного проекту;
прогнозування (приблизні розрахунки) очікуваних результатів реа-
лізації нової підприємницької ідеї в перші та наступні три-п’ять років.
Щодо конкретних умов господарювання в Україні бізнес-план має замінити за змістом та призначенням застосовуване раніше техніко-економічне обґрунтування доцільності розробки і реалізації будь-якого проекту.
У зв’язку з тим, що бізнес-план відбиває результати досліджень і організаційної роботи з метою обґрунтування конкретного напрямку діяльності фірми на певному ринку в сучасних умовах господарювання, він має спиратися на:
конкретний проект виробництва певного товару (продукту чи послуг);
всебічний аналіз виробничо-господарської діяльності фірми (ситу-аційний аналіз);
глибокий аналіз ринково-конкурентної ситуації і можливих прогнозованих її змін;
результати вивчення найбільш дійових організаційних, техніко-економічних та фінансових важелів, застосовуваних у підприємництві; конкретних завдань інноваційного характеру;
діагностику і прогнозування зовнішньої та внутрішньої політичної ситуації.
Звичайно бізнес-план є одним із сукупності ділових документів, що ви-
значають стратегію розвитку фірми. Особливістю бізнес-плану як стратегічно зорієнтованого документа треба вважати узгодження поставлених завдань і реальних фінансових можливостей.
Добре розроблений та обґрунтований бізнес-план є важливим підґрунтям так званої бізнес-пропозиції, використовується у процесі переговорів з партнерами; він відіграє неабияку роль у підборі на роботу кваліфікованих фахівців; його обов’язково використовують задля залучення надійних інвесторів і кредиторів.
Зміст і загальна методологія розробки бізнес-плану
Починаючи розробку бізнес-плану, треба чітко уявляти собі, що кожний конкретний план має свої особливості і не існує якогось придатного на всі випадки життя універсального бізнес-плану.
Кожен бізнес-план має свої особливі риси залежно від того, в якій сфері починає працювати підприємець, який капітал він хоче отримати від банку чи інвестиційної компанії.
Незалежно від сфери діяльності та особливостей компанії, яка готує бізнес-план, можна визначити декілька стандартних етапів, які потрібно послідовно пройти при його розробці:
визначення мети написання бізнес-плану.
Як правило, мета визначається переліком проблем, які покликаний вирішити бізнес-план.
чітке визначення кола читачів бізнес-плану.
Потрібно уявляти, чи бізнес-план готується для внутрішнього вико-ристання персоналом підприємства, чи він призначений для вивчення іншими особами, яких фірма хоче бачити своїми інвесторами – майбутні акціонери, комерційні банки, венчурні капіталісти та ін.
збір інформації для написання бізнес-плану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Бізнес-план

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок