Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ДИСТАНТНЕ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ: ВІД МБА ДО ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК

ДИСТАНТНЕ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ: ВІД МБА ДО ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК

Назва:
ДИСТАНТНЕ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ: ВІД МБА ДО ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,92 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УДК 027.08:004(477)
Вікторія БОНДАРЕНКО,
провід. бібліограф СІАЗ НБУВ
ДИСТАНТНЕ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ: ВІД МБА ДО ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК
У статті розглядаються основні форми дистантного обслуговування користувачів бібліотек та їх еволюція в процесі розвитку інформатизації в Україні.
Оцінюються переваги нових та вже сталих форм обслуговування користувачів у бібліотечних установах, як сучасних інформаційних центрах. Проаналізовано актуальні напрями та особливості розвитку сучасних дистантних форм обслуговування користувачів бібліотек, попит на які значно підвищився протягом останніх років.
Ключові слова: дистантні форми, бібліотека, інформація, інформаційні технології, Україна.
Сучасні інформаційні технології є тим інструментом, який істотно впливає на визначення стратегії і тактики розвитку сучасних бібліотек. Впровадження комп'ютерних технологій, телекомунікаційного доступу, електронних носіїв привели до кардинальних змін у якості та формах обслуговування користувачів бібліотеки.
У сучасних світових бібліотеках активно розвивається дистанційне обслуговування користувачів. Користувач розглядається як центральна фігура в бібліотеці, навколо якої концентрується вся увага, спрямована на виявлення та максимально повне і швидке задоволення його потреб.
Сьогодні вітчизняними та зарубіжними науковцями дедалі більше уваги приділяється питанню дистантного обслуговування користувачів бібліотеки. Зокрема, активно досліджується сучасний стан МБА, його перспективи та модернізація у зв'язку з розвитком нових електронних технологій, аналізуються особливості створення та функціонування електронних та гібридних бібліотек, як спосіб удосконалення форм дистантного обслуговування, досліджуються веб-сайти бібліотек як один з найважливіших способів доступу до ресурсів бібліотеки.
Детально розкривають тему дослідження дистантних форм обслуговування публікації російських дослідників В. Агаджаняна, Р. Гіляревсько- го, М. Гончарова, Т. Єршової, О. Сюнтюренка, М. Меняєва, Ю. Хохлова, Я. Шрайберга (мережева інтеграція інформаційних ресурсів бібліотек).
В Україні проблему дистанційного забезпечення потреб користувачів активно розробляє НБУ імені В. І. Вернадського. Різні аспекти про- блеми дистантного обслуговування висвітлюються в працях В. Горово- го («Процес вдосконалення бібліотечного обслуговування користувачів у контексті впровадження електронних технологій»), Л. Костенка («Соціальні інформаційні комунікації і розвиток бібліотечної діяльності») та ін.
Актуальними стосовно перспектив розвитку електронного бібліотечно-інформаційного ресурсу країни є праці Т. Павлуші, А. Чекмарьова (проблеми національної системи електронних бібліотек України); роботи І. Давидової, Н. Зінов'євої, Л. Філіпової (бібліографічні системи та бази даних в умовах сучасного інформаційно-комп'ютерного середовища).
У публікаціях В. Загуменної розглядаються проблеми автоматизації інформаційно-бібліографічного забезпечення комплектування фондів наукових бібліотек, вплив комп'ютерних технологій на розвиток інформаційних ресурсів бібліотек України. Досвід автоматизації окремих українських книгозбірень висвітлюється в публікаціях В. Дригайла, І. Левченко, Т. Ярошенко, В. Ярощук.
Впровадження бібліотеками нових форм обслуговування (також і через систему платних послуг) забезпечує розширення діапазону традиційних пропонованих бібліотекою можливостей, привабливих для користувача.
Зокрема, певної трансформації зазнала така затребувана форма дистантного обслуговування, як МБА.
Міжбібліотечний абонемент і доставка документів є найважливішими засобами функціонування інформаційного простору і забезпечення загальної доступності інформації, будучи системою обслуговування користувачів, що надає рівні можливості у використанні інформаційних ресурсів для всіх читачів незалежно від місця проживання, професійної і соціальної належності. Водночас - це одна з найрозвиненіших і апробованих форм соціального партнерства, заснована на принципі взаємо- використання ресурсів бібліотек і власників інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДИСТАНТНЕ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ: ВІД МБА ДО ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок