Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПРИСУТНОСТІ БІБЛІОТЕК В ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩІ ЗА ДОПОМОГОЮ ВЗАЄМНОГО ОБМІНУ ГІПЕРПОСИЛАННЯМИ

РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПРИСУТНОСТІ БІБЛІОТЕК В ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩІ ЗА ДОПОМОГОЮ ВЗАЄМНОГО ОБМІНУ ГІПЕРПОСИЛАННЯМИ

Назва:
РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПРИСУТНОСТІ БІБЛІОТЕК В ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩІ ЗА ДОПОМОГОЮ ВЗАЄМНОГО ОБМІНУ ГІПЕРПОСИЛАННЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,10 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 027:004.738.5
Наталія ВІТУШКО,
заввідділу СІАЗ НБУВ
РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПРИСУТНОСТІ БІБЛІОТЕК В ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩІ ЗА ДОПОМОГОЮ ВЗАЄМНОГО ОБМІНУ ГІПЕРПОСИЛАННЯМИ
У статті розглядаються шляхи розширення інформаційної присутності бібліотечних установ в інтернет-середовищі, аналізуються можливості такого інструменту інтернет-маркетингу, як гіперпосилання.
Ключові слова: бібліотека, веб-сайт, гіперпосилання, інформаційна присутність, інтернет-середовище, індекс цитування.
Використання інформації як невичерпного ресурсу розвитку разом із сучасними досягненнями в галузі інформаційних та телекомунікаційних технологій поклало початок формуванню глобального інформаційного суспільства, яке надає людству нові необмежені можливості, насамперед у галузі інтелектуалізації суспільного виробництва.
Розвиток інформаційного суспільства неможливий без участі бібліотек - традиційних центрів зберігання, створення та використання інформаційних ресурсів, зосередження методів пошуку та структуризації знань [1].
Просування їх ресурсів в інформаційному середовищі є важливим завданням державної інформаційної політики. Цього вимагають сьогоднішні реалії, пов'язані з необхідністю введення в суспільний обіг потрібного для подальшого розвитку знання, виконання вимог Закону України «Про інформацію» [ст. 9. «Право на інформацію» (Розділ I.)] [2].
Одним із засобів вирішення порушеної проблеми є Інтернет. За даними компанії InMind, з 2006 по 2008 рр. кількість українських користувачів Інтернету зросла на 83 %, а наприкінці квітня 2010 р. в українському сегменті Інтернету нараховувалося близько 12,5 млн активних користувачів на місяць. У світі частка щорічного збільшення кількості користувачів становить у середньому 20 % [4]. Орієнтуючись на ці дані, можна зробити висновок, що налагодження оптимальної присутності бібліотек у мережі дасть змогу розширити коло користувачів їх ресурсами в географічному плані й за рахунок різних соціальних верств населення.
Однією з головних переваг Інтернету як рекламного майданчика для просування інформаційних ресурсів бібліотечних установ на інформаційному ринку є можливість фокусування реклами на конкретну цільову аудиторію.
Кілька років тому сайти українських бібліотек в основному відігравали роль візиток, забезпечуючи доступ користувачам лише до інформації, що презентує бібліотечну установу (керівництво, контакти, режим роботи, обсяги фонду). Сьогодні ситуація змінилася. Поступово веб-сайт став для багатьох бібліотек не просто потужним маркетинговим інструментом, але й дав змогу спростити користувачам доступ до своїх фондів, збільшити їх коло, незважаючи на географічні прив'язки, розширити кількість інформаційних послуг, встановити постійний дис- тантний контакт з читачами, проводити дослідження актуальності бібліотечної послуги та бібліотечного інформаційно-аналітичного продукту на інформаційному ринку.
Для більш ефективного використання вказаних можливостей бібліотечного веб-ресурсу його треба зробити популярним для користувачів мережі. Разом з тим кількість сайтів в Інтернеті зростає в геометричній прогресії. На тлі цих процесів його відвідувачам дедалі важче стає знайти необхідний електронний ресурс, а ресурсу - свою цільову аудиторію.
Одним із засобів підвищення популярності сайту, на думку мережевих фахівців (Я. Нільсен), є його гармонійний веб-дизайн із використанням основних положень юзабіліті , від якого залежить 50 % успіху інтернет-ресурсу. Інші (Д. Вестергрен) віддають перевагу створенню якісного контенту , регулярне оновлення якого є стабільним процесом. Такий контент примушує інші сайти посилатися на нього з метою підвищення власного рейтингу. Однак його створення є тривалим процесом. Зокрема, розміщення нової інформації на бібліотечному веб-ресурсі вимагає: наявності в бібліотеці робочого місця, оснащеного комп'ютерною технікою; співробітника, який володіє новими технологіями; робочого часу, витраченого на переведення друкованої інформації в цифрову; фінансів, відповідно витрачених на оплату проведеної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПРИСУТНОСТІ БІБЛІОТЕК В ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩІ ЗА ДОПОМОГОЮ ВЗАЄМНОГО ОБМІНУ ГІПЕРПОСИЛАННЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок