Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВОГО СУПРОВОДУ СУСПІЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ БІБЛІОТЕК (З ДОСВІДУ СІАЗ НБУВ)

УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВОГО СУПРОВОДУ СУСПІЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ БІБЛІОТЕК (З ДОСВІДУ СІАЗ НБУВ)

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВОГО СУПРОВОДУ СУСПІЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ БІБЛІОТЕК (З ДОСВІДУ СІАЗ НБУВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,22 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 027.54(477):021.1 Олег ВОРОШИЛОВ,
старш. наук. співроб. СІАЗ НБУВ, канд. іст. наук
УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВОГО СУПРОВОДУ СУСПІЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ БІБЛІОТЕК (З ДОСВІДУ СІАЗ НБУВ)
У статті, на прикладі СІАЗ НБУВ, висвітлюється роль інформаційно- аналітичних підрозділів бібліотек у науковому супроводі суспільних перетворень в Україні. Особлива увага приділяється комплексу проблем, пов'язаних з удосконаленням практики аналізу матеріалів ЗМІ, а також тематики видань СІАЗ НБУВ.
Ключові слова: інформаційні ресурси, бібліотечні фонди, інформаційно- аналітичні центри, наукова бібліотека.
У сучасних умовах зростання затребуваності в суспільно значущих інформаційних ресурсах обумовлюється прискоренням процесів суспільного розвитку, ускладненням соціальної структури суспільства, розвитком системи громадських організацій, підвищенням політичної активності значної частини громадян тощо. В Україні ця проблема вирішується шляхом розвитку інформатизації, створення умов для доступу до потрібних і нформаційних ресурсів усім категоріям громадян. Для вирішення цієї проблеми в державі здійснюється система правових, організаційно-економічних заходів, розробляються відповідні наукові дослідження. Однак у цьому процесі досить тривалий час була слабко задіяна бібліотечна сфера. Це обумовлювалося цілим рядом об'єктивних - фінансових, організаційних, а також суб'єктивних проблем. У це гальмувало включення бібліотечних установ в активний інформаційний процес, пов'язаний з кардинальними перетвореннями в українському суспільстві.
Лише певні позитивні зміни в матеріально-технічному забезпеченні, впровадженні електронних інформаційних технологій у бібліотечній діяльності розкрило нові функціональні можливості цих установ , сприяло інтенсифікації інформаційних обмінів у структурі соціальних комунікацій, дало можливість введення в активний суспільний обіг інформаційних ресурсів бібліотечних фондів, що є національним надбанням багатьох поколінь українського народу. Останнє має особливе значення з урахуванням активізації глобальних процесів, що сприяють культурній уніфікації, можливості втрати національної самобутності.
Активізація бібліотечних установу сфері інформаційної діяльності, особливо з використанням дистантних форм обслуговування різних категорій корпоративних користувачів, широкого громадського активу набуває зростаючого значення в розвитку демократичних процесів у суспільстві. Вона не лише сприяє розширенню можливостей доступу громадян до суспільно значущої інформації, а й створює умови для її ефективного використання в процесі суспільного самовдосконалення. Вона також сприяє підвищенню ефективності управлінської діяльності через налагодження зворотного суспільного зв'язку з демократичними інститутами, створює умови для зростання впливу громадян на події суспільного життя.
Необхідно також зазначити, що в Україні, починаючи з моменту здобуття незалежності, спостерігається прискорення процесу її «підключення» до загальноцивілізаційного процесу. З огляду на це актуалізується питання дослідження перспектив розвитку української демократії та її окремих складових, зокрема забезпечення інформаційного плюралізму і доступу населення до різноманітної інформації.
З іншого боку, тенденція до зростання кількості інформації, навіть за умови її об'єктивності та незаангажованості, знижує здатність громадян розібратися в ній. При цьому виникає загроза втрати справді значущої інформації, оскільки для осмислення одержаних повідомлень потрібен певний мінімальний час.
Таким чином у сучасних умовах актуалізується проблема ефективного інформаційного супроводу і забезпечення процесів, що відбуваються в суспільстві, з метою сприяння формуванню належної політичної культури як політичних еліт, так і громадян, створенню ними економічного і культурно-освітнього підґрунтя для самовираження в різних сферах суспільного буття.
Підвищення ефективності керування інформацією значною мірою залежить від прискорення, удосконалення механізмів пошуку, відбору і первинної обробки потрібної інформації, підвищення рівня оперативності та якості підготовки синтезованого інформаційного продукту і створення, таким чином, умов для прийняття оптимальних рішень з наступним досягненням необхідних практичних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВОГО СУПРОВОДУ СУСПІЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ БІБЛІОТЕК (З ДОСВІДУ СІАЗ НБУВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок