Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ЕЛЕКТРОННИЙ АБОНЕМЕНТ ЯК ЗАСІБ БІБЛІОТЕЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

ЕЛЕКТРОННИЙ АБОНЕМЕНТ ЯК ЗАСІБ БІБЛІОТЕЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

Назва:
ЕЛЕКТРОННИЙ АБОНЕМЕНТ ЯК ЗАСІБ БІБЛІОТЕЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,74 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 024.1:027.7
Н. А. КОРЖИК
ЕЛЕКТРОННИЙ АБОНЕМЕНТ ЯК ЗАСІБ БІБЛІОТЕЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Розглядається електронний абонемент сучасної бібліотеки як засіб бібліотечно-комунікаційного сервісу, характеризуються основні його процеси.
Ключові слова: абонемент, електронний абонемент, бібліотека, бібліотечне обслуговування, сервіс, засіб.
Рассматривается электронный абонемент современной библиотеки как средство библиотечно-коммуникационного сервиса, характеризуются основные его процессы.
Ключевые слова: абонемент, электронный абонемент, библиотека, библиотечное обслуживание, сервис, средство.
Electronic subscription of modern library as mean of library- communication service is examined, his basic processes are characterized.
Key words: subscription, electronic subscription, library, library service, service, mean.
Вплив високоефективних технологій стає відчутнішим в усіх сферах людської діяльності. Формується принципово нове інформаційно-комунікаційне середовище, в якому бібліотечні інституції мають не тільки зберігати і поширювати знання, естетичне та духовне багатство, а й створювати свої власні інтелектуальні продукти та послуги у відповідь на зростаючі запити й потреби користувачів через поширення номенклатури інформаційного сервісу, інтегрування у світовий глобальний простір.
Бібліотеки виходять на новий рівень комплексної інформатизації. Саме інформатизація є одним з найглобальніших чинників суспільного розвитку, що суттєво впливає на всі сфери людської діяльності, зокрема і на бібліотечну галузь. Одним із найважливіших інформаційно-комунікаційних напрямів діяльності сучасної бібліотеки є бібліотечне обслуговування. Його основа – відділ обслуговування, що забезпечує внутрішню і зовнішню соціально- комунікаційну взаємодію бібліотеки як соціального інституту інформаційного суспільства. У період становлення та розвитку інформаційного суспільства особливої актуальності набувають питання вдосконалення бібліотечно-сервісного забезпечення користувачів бібліотеки з використанням нових інформаційно-комунікаційних засобів. Найслабкішою ланкою сучасної бібліотеки з точки зору використання інформаційно-комунікаційних технологій є підсистема обслуговування користувачів, яка спрямована на вдосконалення інформаційного сервісу бібліотек через ефективне застосування комунікаційних технологій (комп'ютерні технології, автоматизовані інформаційні системи, телекомунікаційні технології та сервіси Інтернету тощо).
Актуальним питанням сьогодення для бібліотечної галузі є розробка практично корисних методичних рекомендацій щодо ефективного використання засобів комунікаційних технологій у відділах обслуговування. Своєчасність і нагальність дослідження цієї теми посилюються також відсутністю вітчизняних і зарубіжних публікацій, присвячених місцю та ролі електронного абонемента бібліотеки в удосконаленні бібліотечно-комунікаційного сервісу.
Мета статті – розглянути електронний абонемент сучасної бібліотеки як засіб бібліотечно-комунікаційного сервісу, охарактеризувати основні його процеси.
Питання впровадження комунікаційних технологій у бібліотечне обслуговування стосуються таких напрямів та аспектів, як:
соціокомунікативні процеси в бібліотечній галузі;
комп'ютеризація бібліотечних процесів, зокрема процесів обслуговування;
технологія створення бібліотечно-інформаційних систем засобами автоматизації, тобто автоматизовані бібліотечно-інформаційні системи (АБІС) та їх підсистеми, модулі систем; автоматизовані робочі місця (АРМ); бази даних (БД);
інтернетизація бібліотечного обслуговування, тобто використання Інтернет-технологій та сервісних програм у діяльністі бібліотек з метою надання вільного доступу користувачам до інформації світової мережі;
проектування впровадження комп'ютерних технологій у бібліотеки, поетапна розробка моделі через з'ясування внутрішніх та зовнішніх зв'язків з оточуючим середовищем;
організаційно-методичні засади вдосконалення бібліотечного обслуговування на базі комп'ютерних та Інтернет-технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОННИЙ АБОНЕМЕНТ ЯК ЗАСІБ БІБЛІОТЕЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок