Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Електронні бібліографічні ресурси з питань державотворення та правознавства

Електронні бібліографічні ресурси з питань державотворення та правознавства

Назва:
Електронні бібліографічні ресурси з питань державотворення та правознавства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,82 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 01 : 004.087 [34+32+94 (477)] Надія МОІСЕЄНКО,
наук. співроб. НБУВ
Електронні бібліографічні ресурси з питань державотворення та правознавства
Аналізуються електронні бібліографічні ресурси державних установ, національних та обласних наукових бібліотек з питань державотворення та правознавства. Стверджується, що бібліотеки та їх місце в системі наукових комунікацій видозмінилися від замкненої автономної системи до комплексних інформаційних центрів знань, навігаторів у глобальному інформаційному світі. Пропонується бібліотечним працівникам постійно вдосконалювати власні навички пошуку інформації в електронному середовищі та орієнтувати в ньому користувача.
У наш час найбільш ефективно інформаційно-бібліографічне обслуговування здійснюється шляхом створення комплексних бібліотек, які поєднують колекції традиційних та електронних документів. На базі ресурсів групи бібліотек та завдяки новим технологіям впроваджуються та активно створюються корпоративні бібліотечні системи. Ресурси складають електронні каталоги, колекції електронних публікацій, а також інші інформаційні електронні джерела, які містять інформацію, необхідну для користувача.
Сучасні інформаційні технології, включаючи Інтернет, представляють принципово нові можливості з організації процесу корпоративного створення електронних ресурсів. Бібліотечні консорціуми колективного створення та використання інформації у поєднанні з можливостями сучасних телекомунікаційних та інформаційних технологій створюють середовище, у якому активно розвивається професійне спілкування інформаційно-бібліотечних спеціалістів. Це поліпшує якість обслуговування в бібліотеках і водночас підвищує освітній та професійний рівень спеціалістів бібліотек та користувачів.
У рамках наукової теми відділу довідково-бібліографічного обслуговування «Розвиток інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек у процесі демократичних перетворень українського суспільства» з метою розширення та підвищення якості надання інформаційних послуг користувачам, а також для формування власного електронного фонду бібліографічних покажчиків у відділі довідково-бібліографічного обслуговування Національної бібліотеки України імені В. І. Вер- надського (НБУВ) проводилися дослідження та здійснювався аналіз бібліографічної інформації з найактуальнішої тематики правознавства, правових та державотворчих процесів, які відбуваються в сучасному суспільстві, поданої на веб-сайтах наукових бібліотек, інститутів Національної академії наук України, вищих навчальних закладів, інформаційних центрів та інших установ України.
Найоперативніше бібліографічну інформацію користувач може знайти в електронних каталогах великих бібліотек України.
Так, інформація про публікації у періодичних та продовжуваних виданнях найповніше представлена в загальнодержавній реферативній БД «Україніка наукова» (1998 р.); реферативно-бібліографічній БД Книжкової палати України «Політика. Політичні науки» (2002-2006) та бібліографічних БД Національної парламентської бібліотеки України (НПБУ) «Політика і політики у дзеркалі періодичних видань» і «Політематична БД статей з періодичних видань», «Статті з наукових збірників».
Портал НБУВ надає доступ до науково-інформаційних ресурсів Інтернет органів державної та виконавчої влади (Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств (інформація розташована за назвами міністерств), Державних комітетів України, центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом, органів судової влади, Ради національної безпеки і оборони України, Генеральної прокуратури України, Центральної виборчої комісії України), а також матеріали міжнародних організацій.
Правову інформацію зосереджено також на сторінці:
Електронні бібліотеки. Бібліотеки нормативних актів України за рубриками:
Законодавство України (Сайт Верховної Ради України)
Законопроекти (Сайт Верховної Ради України)
Нормативні акти України (Сайт ЗАТ «Інформтехнологія»)
Нормативні акти України в бібліотечній і суміжних галузях (Тематична добірка)
Реальною є доступність інформації для громадськості щодо діяльності офіційних державних органів, використання сайтів Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших урядових структур.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Електронні бібліографічні ресурси з питань державотворення та правознавства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок