Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Входження бібліотечних установ у сучасний ринок інформації

Входження бібліотечних установ у сучасний ринок інформації

Назва:
Входження бібліотечних установ у сучасний ринок інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,10 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 025.5
Галина БУЛАХОВА,
мол. наук. співроб.
Входження бібліотечних установ у сучасний ринок інформації
Стаття присвячена дослідженню питання адаптації наукових бібліотек до ринкових умов, принципів створення організаційно-господарського механізму, здатного забезпечити функціонування бібліотек в умовах обмеженого й нестабільного фінансування.
Сучасний етап розвитку цивілізації характеризується прискоренням процесу інформатизації, стрімким проникненням інформаційних технологій в усі сфери суспільного розвитку і перетворенням їх на один з найважливіших чинників економічного зростання. Динамічний поступ сучасного суспільства може бути забезпечений лише за умов формування і розвитку ринку інформаційних продуктів та послуг, оскільки саме через його функціонування можна максимально адекватно визначити суспільно-економічні потреби, рівень освіти та інформаційної культури населення.
Поглиблення ринкових трансформацій на засадах інформатизації суспільного розвитку та інтеграції України у світовий економічний та інформаційний простір спричинило виникнення дискусій щодо організаційно-економічного механізму формування діяльності бібліотек на сучасному ринку інформаційних продуктів та послуг України. Про актуальність даної теми свідчить підвищення ролі бібліотек у процесах функціонування та розвитку ринку інформаційних продуктів та послуг.
Кінець ХХ - початок ХХІ ст. характеризується становленням та широкомасштабним розвитком якісно нової епохи суспільного прогресу - інформаційної. Світовий досвід довів, що традиційні форми економічного розвитку країн вже не приносять очікуваних економічних змін і тільки інформація, бізнес-аналіз та знання стають основою якісно нового прояву відтворення виробничих відносин, рушійною силою розбудови економіки та суспільства в цілому. Для нового типу економіки інформація та продукти її обробки стають основою надбання знань, що забезпечують продуктивність в умовах інформаційного відтворення всіх економічних складових.
У сучасних умовах розвитку людської цивілізації інформація та продукти її обробки перетворюються на одну зі специфічних форм прояву економічних відносин, оскільки впливають на відносини між суб'єктами управління та господарювання в процесах виробництва, розподілу, розповсюдження та споживання матеріальних благ.
Ринкові відносини зумовлюють товарну сутність інформації та продуктів її обробки, які створюються і реалізуються відповідно до дії одного з основних законів ринку - попиту та пропозиції. Виходячи з того, що інформаційні продукти та послуги, з одного боку, є результатом інтелектуального опрацювання великих масивів інформації, а з іншого - базовими знаннями для подальшого використання у виготовленні конкретного матеріального товару або запуску конкретного виробничого процесу, у сучасних умовах вони стають матеріальною основою та супроводженням будь- якого соціально-економічного процесу, а інформація перетворюється на стратегічний ресурс економічного розвитку. У цьому проявляється економічна сутність категорії інформації.
Саме це, а також об'єктивність суспільного розвитку слугували започаткуванню принципово нової «інформаційної цивілізації», для розвитку якої промислово розвинуті країни світової спільноти, у тому числі Україна, розробили принципи та програми інформатизації національних економік.
Існуючі принципи інформатизації суспільства, переорієнтація на ринкові засади виробничих відносин, в яких інформаційні про- дукти та послуги відіграють визначальну роль, обґрунтовують об'єктивну необхідність та створюють умови для розвитку та функціонування ринку інформаційних продуктів та послуг, конкурентного інформаційного середовища.
Діяльність підприємств (як державної, так і не державної форми власності) свідчить про використання ними потенціалу ринкових умов господарювання. Вони забезпечують стабілізацію та зростання економічних показників шляхом проведення інформаційних заходів: здійснення маркетингової та моніторингової діяльності, забезпечення конкуренції на внутрішньому та зовнішніх ринках на основі використання інновацій та сучасних технологій, виробництва конкурентоспроможної продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Входження бібліотечних установ у сучасний ринок інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок