Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Документознавство і діловодство

Документознавство і діловодство

Назва:
Документознавство і діловодство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,94 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Документознавство і діловодство


Документаційне забезпечення управління є однією із сфер управлінської праці, що вибудовується на наукових засадах, які визначаються документознавством. Документування є частиною діловодства, пов’язаною з процесами створення документів. Стандартизація та уніфікація документів, встановлення певних вимог до їх складання і оформлення, підтримка тенденції до скорочення кількості видів документів, що використовуються в діяльності організацій, необхідність скорочення обсягів документообігу висунули питання щодо вдосконалення уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації.
Функціонування установи як зорганізованого певним чином соціального інституту врегульовує управлінська документація – система документації, що забезпечує виконання функцій управління. Документ в системі управління є засобом здійснення цієї групової діяльності, накопичення інформації, обміну, контролю, звітності, розпорядчої діяльності, засвідчення (констатування ) певних управлінських дій. Відповідно до його функціональних ознак виокремлюються підсистеми організаційно-розпорядчої, первинно-облікової, банківської, фінансової, звітно-статистичної, планової, зовнішньоторгівельної та інших видів документації.
Організаційно-розпорядча документація, забезпечуючи виконання організаційної та розпорядчої функції управління є найбільш вживаною, спільною для багатьох підприємств незалежно від видів діяльності, уніфікованою.
Організаційно-розпорядчий документ – це насамперед носій інформації і водночас своєрідний ‘матеріал’, ‘сировина’ для обробки. Документування організаційної та розпорядчої функцій управління за допомогою різних документ них форм (постанов, розпоряджень, наказів, положень, рішень, актів, листів), в створених в результаті діяльності органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та їх обєднань усіх форм власності, унормовує Національний стандарт України ‘Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів’ (ДСТУ 4163-2003). (Беспянська Г. Організаційно-розпорядчі документи на підприємстві // Секретар-референт №1. – 2007. – С.9)
Механізми впровадження державної уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації внутрішніми нормативно-методичними документами визначено, передусім Інструкцію з діловодства. ЇЇ розробляють на основі Примірної інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів, Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 1997 року №1153 (Беспянська Г. Класифікатор уніфікованих форм документів// Секретар-референт №7. – 2007. – С.18)
Значна частина документації з управління, а отже і організаційно-розпорядчої документації чітко не регламентується на державному та галузевому рівнях. Суб’єкти господарювання різних форм власності, послуговуючись нормативно-методичною базою побудови трирівневої системи уніфікації документації з управління (державної, галузевої і на підприємствах), має право вносити певні зміни для типізації та уніфікації системи документації.
Проблеми класифікації управлінських документів вперше були сформовані російським науковцем проф. К.Г. Мітяєвим у середині 60-х років минулого століття. Потреба в поділі документів на окремі групи та системи документації були розглянуті ним у нерозривному зв’язку з діловодними процесами: складанням номенклатури справ та організацією пошуку документів [Митяев К.Г. О методологии класификации и экспертизы документов // Тр. / МГИАИ. – М., 1967. – Т. 25. Вопросы методологи исторической науки,- С. 118 – 138.].
Упровадження на початку 80-х років в діловодство комп’ютерної техніки, створення уніфікованих форм документів та систем документації спричинили навіть формування окремого напряму, який отримав назву документна систематика.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Документознавство і діловодство

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок