Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> УКРАЇНСЬКІ НОТНІ ВИДАННЯ ВОКАЛЬНИХ ТВОРІВ 1924-1930 pp.: ПОПОВНЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БІБЛІОГРАФІЧНОГО РЕПЕРТУАРУ

УКРАЇНСЬКІ НОТНІ ВИДАННЯ ВОКАЛЬНИХ ТВОРІВ 1924-1930 pp.: ПОПОВНЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БІБЛІОГРАФІЧНОГО РЕПЕРТУАРУ

Назва:
УКРАЇНСЬКІ НОТНІ ВИДАННЯ ВОКАЛЬНИХ ТВОРІВ 1924-1930 pp.: ПОПОВНЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БІБЛІОГРАФІЧНОГО РЕПЕРТУАРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,15 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 027.54(477):025.178
Ірина Бобришева,
мол. наук, співробітник НБУВ
УКРАЇНСЬКІ НОТНІ ВИДАННЯ ВОКАЛЬНИХ ТВОРІВ 1924-1930 pp.: ПОПОВНЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БІБЛІОГРАФІЧНОГО РЕПЕРТУАРУ
У процесі роботи над створенням наукового ретроспективного каталогу «Українські нотні видання вокальної музики 1924-1930 рр.» виявлено близько двухсот видань, що вводяться у науковий обіг вперше. Знайдені видання не значаться у зведеному бібліографічному довіднику «Музична література УРСР. 1917-1965» (X., 1966). У статті проаналізована можлива типологія незареєстрованих документів, подається короткий огляд новознайдених документів.
Робота над створенням наукового ретроспективного каталогу «Українські нотні видання вокальної музики 1924-1930 рр.» здійснюється відповідно до плану науково-дослідної роботи відділу формування музичного фонду Інституту української книги НБУВ. У каталозі подається інформація про нотні видання, що вийшли друком у 1924-1930 pp.: на території сучасної України; українською мовою незалежно від території; українських авторів за походженням, незалежно від місця публікації їх творів;
українського музичного фольклору незалежно від мови і місця
видання.
Каталог складається з повних бібліографічних описів нотних видань, що містять всі обов'язкові і можливі факультативні елементи, отримані з видання та інших джерел. Матеріал описано «de visu». Незначна кількість видань, що описувалися тільки за бібліографічними джерелами, зокрема за бібліографічним довідником «Музична література УРСР. 1917-1965» (далі - МЛУ), додатково позначена у примітках. На цьому етапі йде редагування каталогу відповідно до нових вимог бібліографічного опису документів .
У роботі над каталогом ми також керувалися такими документами: Российские правила каталогизации: [в 2 ч. / авт. коллектив: Н. Н. Каспарова (рук.) и др.]; Рос. библ. ассоц., Межрегион, ком. по каталогизации. - Москва, 2005. Ч. 2: Специальные правила каталогизации отдельных видов документов. - 2005 [Електрон, ресурс] / Способ доступа: URL: http:// www.nilc.ru. - Загол. с экрана.; Правила составления библиографического описания. Ч. 2. Нотные издания / Межвед. каталогизац. комис. при Гос. б- кеСССРим.В. И. Ленина.-М.: Книжная палата, 1987.-256 с.
Кожне видання було описано окремо. Основним джерелом опису нотних видань для каталогу є титульний аркуш та відомості перед нотним текстом. Часто використовуються відомості, вказані на звороті видання (рік видання, типографія, тираж).
За відсутності у виданнях деяких обов'язкових елементів (призвігц та ініціалів авторів, назв циклів, номерів опусів, серій, засобів виконання тощо) при можливості їх виявлення за додатковими джерелами (довідниками, енциклопедіями, відомостями з Інтернету) ці дані наведені в основному описі в квадратних дужках.
Описи видань здійснюються мовою оригіналу. В описах збережено орфографію, пунктуацію та скорочення слів, що застосовані у виданнях. Так само і відомості про засоби виконання, що є важливим ідентифікаційним елементом, надаються в каталозі у тому вигляді, як зазначено у виданні.
Готується довідково-допоміжний аппарат каталогу, що міститиме такі покажчики:
Покажчик авторів. Подаються прізвища осіб, які є авторами музики, слів, лібрето, літературних першоджерел, обробок, аранжувань, оркестровок або - укладачами, редакторами видання, перекладачами літературних текстів, авторами художнього оформлення, фольклористами, або особами, від яких записано мелодію. Від розкритих псевдонімів та криптонімів даються посилання на справжні прізвища осіб. Якщо композитор був ще й автором літературного тексту, інформація про це зазначається додатково.
Покажчик назв та перших слів вокальних творів. Наводяться назви видань, музичних творів, паралельні назви, різночитання назв, а також літературні інципіти вокальних творів. Назви та літературні інципіти подаються зі збереженням орфографії першоджерел, однак у разі
(Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи) (Національний стандарт України) незначних орфографічних розбіжностей, помилок тощо написання назв найбільш відомих творів уніфіковано.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: УКРАЇНСЬКІ НОТНІ ВИДАННЯ ВОКАЛЬНИХ ТВОРІВ 1924-1930 pp.: ПОПОВНЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БІБЛІОГРАФІЧНОГО РЕПЕРТУАРУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок