Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Роль бібліотечних закладів у реалізації програми інформатизації українського суспільства

Роль бібліотечних закладів у реалізації програми інформатизації українського суспільства

Назва:
Роль бібліотечних закладів у реалізації програми інформатизації українського суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,59 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 026 / 027 : 001. 102 (477)
Тетяна ДУБА С,
заввідділу НБУВ
Роль бібліотечних закладів у реалізації * і *** ** програми інформатизації українського
суспільства
У статті розглядається роль і місце бібліотек у системі взаємодії суспільства, держави. Висвітлюються перспективи розвитку бібліотечної справи в Україні. Наголошується на необхідності впровадження й розвитку в бібліотечних закладах нових електронних технологій обробки зберігання та пошуку інформації.
Незалежність України, соціально-економічні та політичні зміни привели до перегляду сутності й завдань бібліотеки як соціального інституту. Бібліотека перетворилася на культурну, інформаційну, освітню та наукову інституцію, що сприяє розбудові демократичного громадянського суспільства на основі зростаючої його інформатизації, підвищення загальнокультурного рівня та самосвідомості. Бібліотека інформаційного етапу розвитку суспільства - це важливий елемент інфраструктури не лише сучасного, але й майбутнього суспільства. Сьогодні бібліотечний світ України представлений широкою мережею різнопрофільних закладів з безцінними колекціями, досвідченими фахівцями бібліотечної справи, із широким спектром бібліотечно-інформаційних послуг та інших видів обслуговування. Поступово здійснюється перехід бібліотек на новітні інформаційні технології, що значно розширює їх можливості в умовах глобалізації суспільства.
Державна політика в галузі бібліотечної справи в Україні, як і в кожній країні світу, формується як складова частина соціально- економічної політики в цілому. Оновлення всіх сфер суспільства, його духовний розвиток, економічна, політична розбудова держави обумовлює зростаючу потребу в ефективному використанні зростаючих обсягів необхідної інформації. Активізації процесу інформатизації суспільства та створення інформаційно-технологічного середовища сприяв Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо впровадження системи здійснення державної інформаційної політики та удосконалення державного регулювання інформаційних відносин» і Закон України від 04.02.1998 р. № 74/98-ВР «Про Національну програму інформатизації», що визначає загальні принципи державної політики у сфері інформатизації суспільства, а також пріоритети розвитку галузей економіки, соціальної сфери, науки, освіти, культури. Законом покладається на державу регулювання процесів інформатизації суспільства, забезпечення системності, комплексності і узгодженості їх розвитку в країні. Національна програма інформатизації передбачає розв'язання проблемних питань, що виникли в процесі використання інформаційних ресурсів, зменшення розриву між зростаючими потребами в інформації і рівнем її використання, досягнення Україною рівня інформатизації розвинутих країн світу. Вона містить комплекс взаємопов'язаних завдань (проектів) інформатизації, спрямованих на реалізацію державної політики, координацію діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, створення загальнодержавної мережі інформаційного забезпечення різних галузей виробничої і соціальної сфери. Розв'язання проблеми доступності національних і світових інформаційних ресурсів для широкого кола користувачів, і що особливо важливо в нинішній час - корпоративних, має відбуватися за рахунок створення в першу чергу ефективної бібліотечної інформаційно-телекомунікатив- ної мережі, що може бути умовою для формування Національного комп'ютерного банку баз даних правової, науково-технічної, рекламної та іншої суспільно значущої інформації - важливого фактора са- моідентифікації нашого суспільства в умовах розвитку глобалізації.
З метою забезпечення ефективного розвитку бібліотечної справи та раціонального керування цією багатогранною діяльністю необхідно вдосконалювати інформаційну базу, яка б відображала як ретроспективні зміни, так і прогнозні напрями її подальшого вдосконалення. Слід зазначити, що зміна місії бібліотеки продиктована істотним посиленням значення знань як каталізатора суспільного розвитку - роль ведучого в подальшому соціальному прогресі відіграє інформаційна сфера.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Роль бібліотечних закладів у реалізації програми інформатизації українського суспільства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок