Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ АРХІВІВ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ

ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ АРХІВІВ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ АРХІВІВ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,56 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 004.338 Надія Солоніна,
мол. наук, співробітник ШРІ НАН України
ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ АРХІВІВ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ
Подано короткий огляд програмних продуктів найбільш поширених у світі та Україні систем довгострокового зберігання електронних документів.
Ключові слова: електронні архіви, роботизовані бібліотеки, архівні підрозділи, програмні продукти.
Кількість електронних документів щороку стрімко збільшується, а отже постає проблема збереження цих документів, зокрема тих, що утворюються у державних органах влади, установах та організаціях.
Практично всі органи влади та державні установи здійснюють архівне зберігання своїх електронних документів. Автоматизація архівного зберігання документів виникла та розвивалась практично одночасно з розвитком техніки, яка придатна для цієї мети. Сучасною тенденцією розвитку систем електронного зберігання документів є інтеграція в кооперативні системи електронного документообігу, системи управління підприємством тощо. У зв'язку з цим виділимо два напрями в реалізації архівних систем:
системи, які є частиною системи електронного документообігу та приймають електронні документи на зберігання безпосередньо від неї;
системи, які наповнюють архівний фонд підприємства за рахунок ретроконверсії, тобто перетворення паперового відомчого архіву на електронний відомчий архів.
Актуальність цієї проблеми зумовлена необхідністю розв'язання проблем постійного, тривалого (понад 10 років) зберігання електронних документів, що так стрімко накопичуються при постійному удосконаленні інформаційних технологій та систем на державних підприємствах та в установах, а також спрощенням процедури забезпечення доступу до них. Наведемо короткий огляд програмних продуктів, призначених для систем зберігання електронних документів, та проаналізуємо сучасний стан цієї проблеми в Україні.
Система архівного зберігання обов'язково має включати такі підсистеми, як стрічкові або дискові бібліотеки; спеціалізовану інфраструктуру доступу серверів до пристроїв зберігання даних; програмне забезпечення управління даними, які зберігаються; систему управління якістю сервісу та централізовану систему резервного копіювання та відновлення. Приклад блок-системи зберігання ресурсів Інтернету наведений на рисунку.
Концептуально-функціональна блок-схема копіювання та довгострокового (архівного) зберігання ресурсів Інтернету
Коротко проаналізуємо найбільш перспективні та поширені в світі пакети програмного забезпечення управління даними.
«Саперіон». За аналітичним звітом «Магічний квадрант» у 2008 р. авторитетного агентства Gartner, Inc., система «Саперіон» входить у перелік провідних світових платформ для Enterprise Content Management (ЕСМ) - комплексного, повнофункціонального управління всім контентом підприємства. Система «Саперіон», спочатку побудована як система електронного архіву документів, за рахунок подальшого розвитку функціональних можливостей забезпечує комплексну побудову вертикальних рішень класу HSM (Hierarchical Storage Management - Управління ієрархічним сховищем), яка зберігає усі свої ключові переваги щодо надійності та безпеки архівації і зберігання.
Компанія Saperion AG (Берлін / Цюрих) постачає нову версію 5.7 своєї системи управління даними (СУД). Кожна версія такої системи має більше 20 компонентів програмного забезпечення. Кожний компонент має своє призначення та виконує функцію, належну тільки їй. При виборі програмного продукту СУД ціна буде залежати від реальних завдань підрозділів архівного зберігання державних підприємств та установ. Зі збільшенням функцій системи збільшується і кількість компонентів системи, яка бере участь у життєвому циклі архівних електронних документів, при цьому і відповідно збільшується ціна програмного продукту.
Система може застосовуватися як типове рішення для автоматизації архівної діяльності в державних установах та органах влади з великими об'ємами архівної інформації та поточного документообігу.
Архітектура системи передбачає такі функціональні пристрої:
сервер баз даних;
документ-сервер (може імпортувати до двох мільйонів документів в годину);
брокер-сервер (швидкість оброблення запитів в останній версії збільшена в 10 разів);
мережевий файл-сервер;
документ-сервер роботизованої MO/CD/DVD/UDO-бібліотеки;
документ-сервер резервної копії;
Web-Internet Gateway server;
DocFlow server;
спеціалізоване робоче місце сканування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ АРХІВІВ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок