Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ НА ДОКУМЕНТИ АРХІВНОГО ФОНДУ АКАДЕМІКА М. В. ПТУХИ

ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ НА ДОКУМЕНТИ АРХІВНОГО ФОНДУ АКАДЕМІКА М. В. ПТУХИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ НА ДОКУМЕНТИ АРХІВНОГО ФОНДУ АКАДЕМІКА М. В. ПТУХИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,66 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 027.54(477):025.171:004
Наталія Порохницька,
мол. наук, співробітник, аспірант НБУВ
ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ НА ДОКУМЕНТИ АРХІВНОГО ФОНДУ АКАДЕМІКА М. В. ПТУХИ
У статті розглядається процес формування електронних ресурсів на документи архівного фонду академіка НАН України Михайла Васильовича Птухи і пов'язані з цим проблеми. Подана інформація про створення електронної бази даних Інституту архівознавства НБУВ на документи особових фондів видатних вчених України.
В епоху розвинутого інформаційного суспільства, інформаційних технологій, комунікаційних мереж, засобів зв'язку постає питання розширеного доступу до різноманітної наукової інформації. Сучасні новітні технології все більше відіграють важливу роль у науково-пошуковій роботі. За їх допомогою є можливість віднайти, швидко переглянути та опрацювати величезні обсяги інформації.
З появою новітніх інформаційних технологій та розвитком сучасного інформаційного суспільства виникла необхідність організації та розробки ефективної політики щодо створення та формування електронних ресурсів на документи архівних фондів для зручності у користуванні, швидкості обробки, компактності та обліку даних.
У процесі інтеграції інформаційних ресурсів країни в єдине загальнодоступне інформаційне поле формування проблемно- орієнтованих інформаційних просторів та комплексного вирішення питань забезпечення якісно нового рівня інформаційного обслуговування дослідників, питання формування електронних ресурсів набуває великого значення. Саме вони можуть забезпечити технічну та ресурсну базу для вдосконалення архівно-інформаційних ресурсів та інтеграції України в світову інформаційну інфраструктуру. Необхідно зауважити, що в нових умовах економічного розвитку країни електронні ресурси виконують роль повноцінних учасників інформаційного ринку в новому технологічному й інформаційному середовищі.
На сучасному етапі розвитку архівної справи питання використання інформаційних ресурсів Національного архівного фонду України (далі -
НАФ) набуло надзвичайної актуальності. Вимогою сьогодення є аналіз та узагальнення міжнародного й українського досвіду в застосуванні сучасних форм використання документальної інформації в архівах, музеях, бібліотеках, у виробленні спільних проектів відомчого, регіонального, державного та міжнародного рівнів з використання інформаційних ресурсів НАФ.
Формування електронних ресурсів на документи архівного фонду зумовлене інтенсивним упровадженням інноваційних технологій та поширенням телекомунікаційних засобів передачі інформації в Україні, які сприяють ознайомленню українського суспільства зі змістом глобального інформаційного середовища. Сучасні умови для створення електронних ресурсів в архівній справі призвели до постійного збільшення кількості архівних веб-сайгів різних країн в Інтернеті, однак користування ними, як свідчить практика, не завжди є раціональним та ефективним.
Формування електронних ресурсів на документи архівних фондів особового походження дозволить покращити зберігання та використання документів, здійснювати накопичення електронних документів, їх впорядкування, через Інтранет-середовище забезпечити зручне та оперативне надання інформації щодо змісту та наявності документів та матеріалів архівних фондів особового походження.
Серед основних технологічних напрямів формування електронних ресурсів на документи архівних фондів особового походження та тенденцій інформаційних технологій, що сприятимуть розвитку, можна виділити: створення електронних документів у спосіб переведення в електронний формат уже існуючих інформаційних джерел (переведення в електронну форму архівних документів, тематичних колекцій, створення електронних копій документів); застосування та багатоаспектне використання інформації.
Як один із напрямів формування інформаційно-ресурсних складових електронних ресурсів на архівні фонди особового походження, що є актуальним на сьогоднішній день, слід розглядати розробку технологій використання інтернет-ресурсів. Це пов'язано з необхідністю інтегрування в електронні архіви тих електронних ресурсів, які розташовані на багатьох серверах та сторінках національної складової глобальної мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ НА ДОКУМЕНТИ АРХІВНОГО ФОНДУ АКАДЕМІКА М. В. ПТУХИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок