Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ОНЛАЙНОВІ РЕСУРСИ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ

ОНЛАЙНОВІ РЕСУРСИ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ

Назва:
ОНЛАЙНОВІ РЕСУРСИ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,24 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 044.738.51026(1-4) Людмила ГАЛАГАН,
в. о. заввідділу пошуку та обліку документів Фонду Президентів України НБУВ ОНЛАЙНОВІ РЕСУРСИ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ
У статті розглянуто особливості представлення онлайнових ресурсів президентських бібліотек світу, розміщених на офіційних веб-сайтах даних установ, що надають інформацію про їх організацію та функціонування. Проаналізовано специфіку використання електронного ресурсу в процесі систематизації та використання документальних фондів президентських бібліотек світу.
Ключові слова: президентська бібліотека, веб-портал, Президент, онлайно- вий бібліотечний ресурс.
На сьогодні бібліотека вже не обмежується тільки функцією надання читачам одиниць зберігання зі своїх фондів; її цінність полягає не в тому, скільки тисяч одиниць зберігання міститься в ній, а в тому наскільки фонд відповідає інформаційним запитам користувачів, наскільки спрощеним є доступ до цих одиниць зберігання. Саме тому в наш час електронні ресурси бібліотек є невід'ємною складовою бібліотечної справи, що зумовлено насамперед збільшенням у світі виробництва інформації в електронному вигляді та поширенням онлайнових інформаційних матеріалів у системі документальних комунікацій суспільства. Такі процеси як самоархівування, створення електронних репозиторіїв в організаціях, розвиток глобальних відкритих архівів наукових статей призводить до зміни ролі бібліотечної справи в процесі поширення наукової інформації.
Значна роль у створенні та розвитку онлайнових ресурсів бібліотечних мереж належить президентським бібліотекам та фондам, в яких створюються електронні документально-інформаційні ресурси різного типу й призначення, а також вивчаються та запроваджуються нові форми обслуговування ними. У зв'язку з цим актуальності набувають питання специфіки формування, складу та представлення онлайнових ресурсів президентських бібліотек світу.
Загальновідомо, що різного роду документальні свідчення та матеріали, що стосуються життя та діяльності екс-президентів, а також діючого глави держави й президентських структур можна віднайти на безлічі президентських веб-порталів, які зазвичай надають інформацію про: діючого Президента країни (біографія, фотогалерея, перелік/ тексти промов, звернень Президента до нації та до парламенту, виступів, інтерв'ю, інформація про закордонні візити, подарунки Президентові, бібліографія видань Президента, конституційні підстави функціонування інституту президентства); попередніх президентів країни (біографії, фотопортрети); діючу першу леді країни (біографія, фотогалерея, інформація про поточну діяльність); офіс Президента або Адміністрації Президента; президентські резиденції, а також загальну інформацію про країну (у тому числі інформацію про форму правління, парламент, уряд, національні символи, відзнаки, свята) [3]. Наприклад, корисну інформацію про інститут президентства у США можна отримати на сайті «Запрошуємо на сайт "Інститут президентства у США" (Welcom to The American Presidency (www.ap.grolier.com)), на якому подано матеріали п'яти інтернет-енциклопедій видавництва Grolier, що стосуються походження й історії інституту президентства в США [6], а також пропонуються деякі тематичні блоки: профілі (президентів, віце-президентів, перших леді, кандидатів у Президенти); інститут президентства й виборча політика (Конституція й демократія, Конгрес, політика, вибори, інститут президентства, президентські програми, скандали, пам'ятники Президентам); факти; ЗМІ; веб-сайти з історії інституту президентства; тести для перевірки знань з історії інституту президентства в США [11].
Сайт російського президента (http://www.kremlin.ru) виокремлюється з-поміж інших великою насиченістю різноманітною інформацією, логічною її структурованістю. Крім типової інформації, значна увага приділена виступам президента (зокрема, подано стенографічні звіти, ау- діо- і відеозаписи) та офіційним державним документам (Конституція, федеральні конституційні закони, кодекси, накази та розпорядження президента, міжнародні угоди).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ОНЛАЙНОВІ РЕСУРСИ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок