Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Скачати реферат: Соціальна міфотворчість і бібліотечна справа в контексті збереження і передачі інформації

Соціальна міфотворчість і бібліотечна справа в контексті збереження і передачі інформації / сторінка 4

Назва:
Соціальна міфотворчість і бібліотечна справа в контексті збереження і передачі інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,67 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Римська тема активно використовувалася для виправдання боротьби проти варварів - слов'ян. Проте основна роль належала арійсько- давньогерманським символам у расистській інтерпретації, що вказували на глибокий зв'язок з національно-архаїчною традицією, оспіваною у творах А. Шопенгауера, Ф. Ніцше, Р. Вагнера, новій міфології Третього рейху і фашистської Італії. Християнська традиція Середньовіччя також використовувалася творцями нацистської міфології. Солдати вермахту представлялися лицарями-хрестоносцями, що борються проти східних схизматиків та інших язичників. Наступний елемент - прусський войовничий дух, уособленням якого були легендарні воїни короля Фрідріха II, що своїми перемогами проклали шлях до подальшого політичного об'єднання Німеччини. Мета такого характерного для більшості міфів синкретизму - створення нової системи стереотипів, дія яких розгортається за таким алгоритмом:
предки створили Німеччину (Італію) у жорстокій боротьбі з ворогами;
вони були непереможними героями;
сьогодні Батьківщина знову в оточенні ворогів, які хочуть її знищити;
іди з нами (роби, оскільки велять вожді, які одні знають вірний шлях);
ти врятуєш Батьківщину й станеш безсмертним героєм.
Повертаючись від побудованої на міфах нацистської пропаганди до
бібліотечної справи, слід визначити два пов'язаних між собою важливих для нас моменти. Перший полягає в тому, що соціальна міфотворчість Третього рейху виявлялася в найрізноманітніших формах. Другий - спалювання книг небажаних авторів «вартою» нової держави.
Знищення книг означало істотне зниження можливості вибору в читача. Останньому доводилося ознайомлюватися з творами лише тих авторів, чиї погляди не суперечили нацистській ідеології, заснованій на штучно створених расистських міфах. Таким чином, був перекритий останній канал отримання об'єктивної інформації, до того ж з джерела, що відрізняються значно більшою глибиною порівняно з газетами, журналами, кіно й радіо. Сумний підсумок реалізації цього проекту загальновідомий.
Викладене вище показує, яку важливу роль відіграє бібліотечна справа в переломні моменти історії, коли суспільство наближається до чергової точки біфуркації. Зокрема, у новостворених державах у період соціокультурної трансформації суспільства піддаються активному впливу з боку суб'єктів соціальної міфотворчості. Протиборчі політичні сили задіюють істотно збільшені можливості ЗМІ, Інтернету, кіно, телерадіокомпаній. Щодня люди стикаються зі значними інформаційними потоками. Їх інтенсивність ускладнює можливість критичного осмислення соціально-політичних процесів, що відбуваються. У таких умовах місія бібліотеки в контексті науково-інформаційного забезпечення сталого розвитку суспільства та збереження документальної спадщини України стає Місією з великої букви. Саме бібліотека може сьогодні протистояти створенню штучних міфів у вузькокорпоративних інтересах, що не мають нічого спільного, з загальнонародними. Один з основних засобів протидії створеним сьогодні політичними технологами міфам - це забезпечення найширшого доступу до інформації, у першу чергу до тієї, що містить вікову народну мудрість і ідеї мислителів сьогодення й минулого, які допоможуть вірно оцінити події, що відбуваються, і ухвалити правильне рішення.
У зв'язку з цим цілком можна погодитися з висновками Л. Костенка й М. Сороки про те, що на сучасному етапі розвитку бібліотечної справи «найбільш раціональним є зосередження повного циклу аналітико-син- тетичної обробки документальних потоків (бібліографування, реферування, підготовка оглядово-аналітичних матеріалів) у бібліотеках з подальшим створенням і тиражуванням ними електронних копій науково-інформаційних матеріалів» [6].
Тобто за рахунок створення сприятливих умов для доступу до об'єктивних знань тих членів суспільства, які мають високий інтелектуальний потенціал і часто є «лідерами думок», може здійснюватися протидія деструктивному впливу штучно створюваних міфів на народні маси в цілому.
Таким чином, інститут бібліотеки може в сучасних умовах бути ефективним регулятором міфологічного мислення в соціумі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Соціальна міфотворчість і бібліотечна справа в контексті збереження і передачі інформації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок