Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Скачати безкоштовно: ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ЯК ЗМІСТОВИЙ НАПРЯМ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ЯК ЗМІСТОВИЙ НАПРЯМ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ / сторінка 7

Назва:
ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ЯК ЗМІСТОВИЙ НАПРЯМ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,02 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
У ХІХ ст. остаточно стала притаманною бібліотекам навчальних закладів функція інформаційного забезпечення вчителів, що значною мірою віддзеркалювало загальну концепцію школи: вчитель, який знає «все», повинен передати свої знання учневі. Тому й найфундаментальнішими були саме вчительські бібліотеки, оскільки вони допомагали вчителеві здобути знання, учнівські були допоміжними. Але зі зростанням інформаційного насичення суспільства та усвідомленням активної ролі в навчанні самого учня поступово стало змінюватися ставлення до шкільної бібліотеки, перш за все в середній школі. Ця тенденція – розвитку бібліотек у середній та вищій школі – була характерною не тільки для нашої країни, але й для багатьох держав світу. Про це свідчать дослідники США [3], Данії [4], Норвегії [5], Пакистану [6], Угорщини [7]. Проте шкільні бібліотеки навіть найкращих шкіл до ХХ ст. являли собою звичайні книгосховища, тобто функція створення масиву інформації зберігалася, а комунікаційна реалізувалася мінімально.
Якісно іншими стали місце і роль шкільної бібліотеки починаючи з другої чверті ХХ ст., коли виникає принципово інше завдання школи, а саме – навчити учня самостійно вчитися. Отже, зі зростанням активності учня в процесі соціальної комунікації з передачею соціального досвіду від дорослих до дітей змінюються і функції шкільної бібліотеки. Показовим у цьому сенсі є досвід шкільних бібліотек США.
Національна освітня асоціація США (НОА) разом з Американською бібліотечною асоціацією (АБА) ще в 1920 р. надрукували «Стандартні вимоги до організацій та оснащення бібліотек середніх шкіл», які відповідали вже тоді створеній НОА «Концепції шкільної бібліотеки». У США ці стандарти відомі як «Стандарти Сертана», який був головою комітету. Саме
Сертан сприяв і прийняттю в 1925 р. стандартних вимог до бібліотек початкових шкіл. Це зробили Секція бібліотекарів шкільних бібліотек АБА та відділ директорів початкових шкіл НОА [2].
Незважаючи на те, що стандарти першої половини століття узгоджувалися і приймалися спільно освітніми та бібліотечними організаціями, вони дуже високо цінувалися лише бібліотекарями («значна віха в професійній історії бібліотекарів шкільних бібліотек» [2]) і майже не враховувалися школою та більшістю вчителів. Бібліотек у початкових школах було дуже мало і ще менше бібліотекарів у них. Більшість бібліотек середніх шкіл являли собою навчальні зали, де вчитель (найчастіше англійської мови) намагався заохочувати до читання та стежив за порядком. Для виконання професійних бібліотечних обов'язків часу не вистачало. Нечасто бібліотечні матеріали відповідали навчальним програмам, за винятком, зрозуміло, англійської мови, тому що не залишалося часу в бібліотекарів на співпрацю з іншими вчителями та шкільною адміністрацією.
Лише в середині 50-х рр. ХХ ст. разом із загальною інформатизацією суспільства, з формуванням єдиних національних соціально-комунікаційних каналів розвинутих країн на практиці почало змінюватися ставлення до шкільної бібліотеки. Саме в цей час у США були значно збільшені федеральні асигнування на потреби шкільних бібліотек, що надало змогу розширити бібліотечні фонди. В окремих бібліотеках почали використовуватися поряд з грамзаписами, мікроформами, кіно і нові інформаційні засоби навчання, основані на комп'ютерній технології, а також технічні засоби проектування [8].
Часом «злету» стали для шкільних бібліотек США 60-ті рр. ХХ ст. Стимулом для того, як це не дивно, став СРСР, точніше запуск ним першого космічного супутника. Саме реформа освіти США 60-х рр. надала шкільній бібліотеці реальну можливість стати вирішальним елементом у справі формування першокласних шкіл, оскільки стверджувала, що знання та інфор- мованість, творча активність і мислення формуються в школі на ґрунті бібліотеки. Тому федеральна підтримка освіти, яка була викликана космічними успіхами СРСР, та занепокоєність американців з приводу відставання рівня їх освіти від радянського, виявилася у масовому відкритті шкільних бібліотек у початкових школах та в «експоненціальному» збільшенні парку персональних комп'ютерів бібліотеках середніх шкіл, у використанні ними обчислювальних мереж, нових інформаційних технологій [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ЯК ЗМІСТОВИЙ НАПРЯМ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок