Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> реферат на тему: Довідкові видання та література

Довідкові видання та література / сторінка 3

Назва:
Довідкові видання та література
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,61 KB
Завантажень:
553
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Різноманітні типи словників розробляються залежно від того, для кого вони призначені. Так, наприклад, існують академічні словники, які містять найповнішу інформацію про слово, та навчальні, які мають на меті навчити людину, яка оволодіває мовою, правильно використовувати слово. Є словники, адресовані усім, розраховані на будь-якого читача (наприклад, «Тлумачний словник української мови»), та словники-довідники, призначені для людей певних професій (наприклад, «Словник наголосів для працівників радіо та телебачення»). Особливий тип складають словники для різних технічних, прикладних цілей: наприклад, для машинного перекладу і т. ін.
Складання словників - праця кропітка і тривала. Сучасна лексикографія є цілою індустрією, яка, задовольняючи потребу в найрізноманітніших видах інформації про слово, активно використовує можливості сучасної комп'ютерної техніки
Залежно від призначеня і характеру пояснення словникового матеріалу словники поділяють на енциклопедичні та лінгвістичні.
В енциклопедичних словниках розкривається поняття - подається опис предметів, явищ, подій. У них міститься також інформація про видатних державних та політичних діячів, учених, діячів культури.
Енциклопедичні словники бувають:
- загальні (або універсальні);
- галузеві (або спеціальні).
Зразок статті із УРЕ:
Абсурд (від лат. аbsurdus - немилозвучний, безглуздий) - 1) У повсякденному слововживанні - нісенітниця. 2) В математиці та логіці - твердження, що не має ніякого смислу в межах даної теоретичної системи, принципово несумісне з нею.
Спеціальні енциклопедії є зібранням і систематизацією знань, що стосуються певної галузі науки, техніки. Такими є:
- медична енциклопедія;
-педагогічна енциклопедія;
-сільськогосподарська енциклопедія;
-хімічна енциклопедія;
-фізична енциклопедія;
-астрономічна енциклопедія
та інші.
У лінгвістичних словниках пояснюється слово. Лінгвістичні словники є:
-одномовними;
-багатомовними.
В одномовних словниках у певному аспекті розкриваються особливості слів, що вживаються в одній, певній мові. В залежності від аспекту з'ясування слова та призначення словника розрізняють одномовні словники таких типів:
- тлумачні словники;
- історичні словники;
- орфоепічні словники;
- орфографічні словники;
- етимологічні словники;
- словники іншомовних слів;
- термінологічні словники;
- граматичні словники;
- інверсійні словники;
- частотні словники;
- діалектні словники;
- словники мови окремих письменників;
- ономастичні словники;
- словотворчі словники;
- морфемні словники;
- словики синонімів;
- словники омонімів;
- словники паронімів;
- словники антонімів;
- словники перифраз;
- фразеологічні словники.
Тлумачний словник - це словник, у якому засобами рідної мови розкривається значення слова, відзначають граматичні і стилістичні особливості його, наводяться зразки вживання слова у кожному з наведених значень. Етимологічні словники розкривають відомості про походження слів, первісне значення їх, подають найдавніші форми слова та відзначають звукові зміни, яких зазнавало слово у процесі свого життя.
Словники іншомовних слів фіксують слова, засвоєні рідною мовою з інших мов, відзначають, з якої мови і якого слова та його форми засвоєне кожне з них, розкривають його значення. Отже, ці словники поєднують особливості етимологічних і тлумачних словників.
Зразок статей із названого "Словника іншомовних слів":
Альтернатива (франц. аlternative, від лат. аlterno - чергую, змінюю) - необхідність вибору між двома можливостями, що виключають одна одну; кожна з цих можливостей.
Пакт (від лат. рactum - договір) - 1) Міжнародний договір, який має велике політичне значення. 2) В буржуазних країнах - угоди між політичними партіями, профспілками та іншими організаціями про спільний виступ на виборах, тощо.
Орфографічні словники подають відомості про нормативне написання слів і їх граматичних форм. Українська лексикографія має орфографічні словники різного призначення:
- для початкової школи;
- для загальноосвітньої середньої школи;
- для широких кіл громадськості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Довідкові видання та література

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок