Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ОНТОЛОГІЇ АНАЛІТИЧНИХ СЛУЖБ У БІБЛІОТЕЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

ОНТОЛОГІЇ АНАЛІТИЧНИХ СЛУЖБ У БІБЛІОТЕЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
ОНТОЛОГІЇ АНАЛІТИЧНИХ СЛУЖБ У БІБЛІОТЕЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,84 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 027.08:004
Антон ВІТУШКО,
провід. інженер СІАЗ НБУВ
ОНТОЛОГІЇ АНАЛІТИЧНИХ СЛУЖБ У БІБЛІОТЕЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Стаття присвячена питанням використання онтологій у системах керування знаннями (СКЗ). Розглядаються особливості використання онтологій в аналітичних службах. Пропонуються моделі подання знань, які забезпечуватимуть автоматизовану обробку інформації на семантичному рівні в системах керування знаннями. Висвітлюється роль онтології в процесі вибудовування СКЗ в аналітичних службах.
Ключові слова: онтології, системи керування знаннями (СКЗ), інформаційні технології, семантичний, формальні мови, моделювання предметної галузі, дескриптивні логіки, метаописання, knowledge representation.
Онтологія є ключовою технологією семантичної обробки знань. Досвід роботи аналітичних служб показав, що перспектива подальшого розвитку аналітичних служб тісно пов'язана з керуванням знаннями й заснована на застосуванні концептуальних онтологічних моделей.
Сьогодні вузьким місцем при розробці систем керування знаннями є не програмний аспект, а завдання добування, формулювання, струк- турування й подання інформації, тобто даних і знань. Розглянемо роль онтологій як моделі опису знання в аналітичних підрозділах.
На сьогодні діяльність аналітичних служб цілком залежить від наявних у них знань і здатності їх ефективно використовувати. Однак засоби подання цих знань поки що недостатньо досконалі й часто змушують знову й знову шукати рішення тих самих завдань.
Усе це значно ускладнює роботу, тому важливо розробляти моделі подання знань, які забезпечували б автоматизовану обробку інформації на семантичному рівні в системах керування знаннями (СКЗ).
Керування знаннями є цілеспрямованою стратегією аналітичних служб, орієнтованою на ефективне використання всієї наявної інформації, досвіду й кваліфікації співробітників, скорочення часу реакцій на оперативно мінливі потреби споживача інформаційного продукту, що
виводить функціонування аналітичних підрозділів на новий рівень.
Керування знаннями - це комплексна організаційно-технічна діяльність, спрямована на підвищення ефективності використання знання в аналітичному середовищі. При цьому знання класифікуються й розподіляються за категоріями відповідно до визначених онтологією струк- турованих і слабко структурованих баз даних і баз знань.
Успішне вибудовування «керування знаннями» залежить від багатьох факторів. Одним з них є використання інформаційних технологій. Для успішного керування знаннями в аналітичних підрозділах створюються спеціальні інформаційно-програмні системи керування знаннями. Такі системи можуть допомогти вирішити проблеми, пов'язані з неструктурованим станом масивів даних, і проблеми, пов'язані з недостатньо ефективним використанням наявної інформації.
Виділяють два підходи побудови СКЗ, які значно відрізняються між собою [2]. Перший підхід - «технологічний» - СКЗ будується на основі комбінування й інтеграції існуючих технологій для підтримки різних процесів роботи зі знаннями. До них належать такі інформаційні технології, що вже стали стандартними: електронна пошта, дошки оголошень, дискусійні форуми, веб-портали; а також технології, що використовуються при побудові експертних систем (розпізнавання образів і ситуацій, автоматичне анотування й класифікація і т. ін.). Даний підхід є подальшим розвитком інформаційних систем організації стосовно роботи зі знаннями.
Другий підхід - «семантичний» - заснований на використанні методів і технологій роботи зі змістом, семантикою даних, інформації й знань, таких як онтології предметних галузей, технології їхньої побудови й супроводу, семантичні метадані, семантичний пошук, системи логічного висновку, семантичне профілювання знань експертів, семантичні портали й мережі тощо. Усе це - з відповідною технологічною підтримкою в частині мов опису, моделей, програмних інструментів і систем. При цьому семантичний підхід не відкидає технологічного. Більшість елементів та інструментів семантичного підходу застосовується для підвищення рівня роботи з даними й інформа- цією до рівня роботи зі знаннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ОНТОЛОГІЇ АНАЛІТИЧНИХ СЛУЖБ У БІБЛІОТЕЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок