Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Інформаційно-аналітична діяльність бібліотек як форма творення наукового знання

Інформаційно-аналітична діяльність бібліотек як форма творення наукового знання

Назва:
Інформаційно-аналітична діяльність бібліотек як форма творення наукового знання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,31 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК 027. 081 (477) Галина БУЛАХОВА,
мол. наук. співроб. НБУВ
Інформаційно-аналітична діяльність бібліотек як форма творення наукового знання
Стаття присвячена аналізу наукової складової діяльності інформаційно- аналітичних структур бібліотек, висвітленню окремих аспектів їх участі у творенні наукового знання.
Загальносвітова тенденція збільшення кількості інформації в суспільстві і, як наслідок, зростання інформаційних запитів користувачів бібліотек потребують реалізації проектів щодо поліпшення повноти та якості інформацій-но-аналітичної діяльності наукових бібліотек.
Наукові бібліотеки сьогодні значно розширили сфери своєї діяльності. Проводиться науково-організаційна та науково-просвітницька діяльність, яка пов'язана з проведенням міжнародних конференцій, семінарів, суспільних акцій та інших заходів. Останніми роками надзвичайно актуалізувалася діяльність інформаційно-аналітичних структур на базі наукових бібліотек.
Становлення інформаційної аналітики, як особливої діяльности бібліотечних структур, проходило в найкоротші строки, в умовах максимальної інтенсифікації всіх процесів і загострення багатьох проблем в українському суспільстві. За багатьма векторами змін соціальної структури, що визначали процес становлення інформаційної аналітики, досвід Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського (НБУВ) був у багатьох моментах унікальним. Кожна нова галузь у бібліотечній діяльності в стадії зародження ініціює такі структурні процеси, як професіоналізація та технологізація. Певний рівень зрілості подібних перетворень сигналізує про стан розвитку діяльності в цьому напрямі.
Сучасні наукові бібліотеки співпрацюють і надають інформаційно- аналітичну підтримку державним, науковим, освітнім і культурним установам, суспільним організаціям.
Цінність наукових бібліотек як структур, які надають інформаційно- аналітичну продукцію, зумовлена їх величезним інформаційним потенціалом. Інформаційно-аналітична діяльність - це особливий напрям інформаційної діяльності, пов'язаний з виявленням, опрацюванням, збереженням та поширенням інформації переважно у сфері управлінської, політичної та економічної діяльності [1]. Проте для управлінської сфери, політики та економіки важливим є не стільки своєчасне ознайомлення з первинною інформацією, скільки випереджувальне виявлення проблемних ситуацій і прогноз розвитку подій. Необхідність в отриманні такої інформації зумовлена переходом владних структур до прогностичних форм діяльності з використанням багатоваріантних моделей розвитку подій, що потребує не просто констатації фактів для доведення тієї чи іншої тези, а системного підходу до розв'язання проблеми в цілому на основі поєднання інтелектуальних здібностей людини з функціональними можливостями сучасних автоматизованих інформаційних систем [2].
Перевагами роботи інформаційно-аналітичних служб є оперативний доступ до великих масивів різноманітної інформації, наукової монографічної літератури, наукових статей, матеріалів періодики, інформації з мережі Інтернет.
Робота інформаційно-аналітичних структур на базі наукових бібліотек забезпечує перш за все розв'язання таких завдань:
отримання достовірної і об'єктивної інформації про перебіг цих процесів, у тому числі і в регіональному аспекті;
виявлення суспільно-політичних, соціально-економічних, науково- технічних та інших проблем;
моніторинг інформаційного простору;
системний аналіз одержаної інформації;
забезпечення органів управління, установ і організацій, громадян інформацією, одержаною при здійсненні моніторингу;
виявлення чинників, що викликають суспільно-політичні, економічні й соціальні загрози в даний час і в перспективі.
Нині одним із пріоритетних і перспективних напрямів роботи інформаційно-аналітичних служб на базі наукових бібліотек є підготовка інформаційних продуктів «на випередження». Такі матеріали можуть містити експертні оцінки, аналітичні довідки та прогнози розвитку ключових проблем нашого суспільства.
Зокрема, Служба інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади (СІАЗ) Національної бібліотеки України імені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інформаційно-аналітична діяльність бібліотек як форма творення наукового знання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок