Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ЛОГІСТИКА В СИСТЕМІ КНИГОРОЗПОВСЮДЖЕННЯ: ОЦІНКА МОЖЛИВОСТЕЙ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

ЛОГІСТИКА В СИСТЕМІ КНИГОРОЗПОВСЮДЖЕННЯ: ОЦІНКА МОЖЛИВОСТЕЙ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Назва:
ЛОГІСТИКА В СИСТЕМІ КНИГОРОЗПОВСЮДЖЕННЯ: ОЦІНКА МОЖЛИВОСТЕЙ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,34 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК [655.42:658.7](477)
О. М. АФАНАСЕНКО
ЛОГІСТИКА В СИСТЕМІ КНИГОРОЗПОВСЮДЖЕННЯ: ОЦІНКА МОЖЛИВОСТЕЙ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Розглянуто актуальність використання логістичного інструментарію в роботі системи книгорозповсюдження в Україні. Запропоновано напрями впровадження логістики в роботу системи книгорозповсюдження.
Ключові слова: система книгорозповсюдження, книготорговельна галузь, логістика.
Рассмотрена актуальность использования логистического инструментария в работе системы книгораспространения в Украине. Предложены направления внедрения логистики в работу системы книгораспространения.
Ключевые слова: система книгораспространения, книготорговая отрасль, логистика.
The relevance of use oflogistics system instrumentation in the book distribution systemis in Ukraine is considered. The areas of implementation of logistics in the book distribution systemis are offered .
Key words: system of book distribution, book-selling branch, logistics.
Стан системи книгорозповсюдження в Україні наразі потребує вироблення та використання нових інструментів і підходів до формування та реалізації стратегії поведінки на ринку. Результатом ускладнення взаємозв'язків між учасниками ринкових відносин, зовнішнім середовищем і необхідністю точніше реагувати на зміни в книжковій галузі стало посилення уваги до вивчення та впровадження в роботу книготорговельних підприємств різноманітних інструментів і технологій оптимізації їхньої діяльності, зокрема логістики. Виникнення логістики є результатом ускладнення взаємозв'язків між учасниками ринкових відносин і зовнішнім середовищем, а також необхідності точніше реагувати на зміни. Логістика є ринковою наукою, яка нині опинилася в центрі сучасних проблем книготорговельної галузі. Мета даної статті — висвітлити актуальність використання
логістики та визначити напрями її впровадження в систему книгорозпов- сюдження в Україні.
Логістика є сферою наукової та практичної діяльності. Загальні питання теорії і практики логістики розглянуто в деяких працях таких вітчизняних фахівців, як: О. Сумець [1], Р. Ларіна [5], Ю. Пономарьова [7] та ін. Однак відсутні праці, які б визначали специфіку книжкової логістики.
У книжковій сфері логістика як наука «виявляє об'єктивні закономірності руху економічних потоків у цій сфері підприємництва, а також розробляє на основі виявлених закономірностей засоби та методи оптимі- зації руху книжкової продукції і супутніх інформаційних, фінансових, кадрових, сервісних потоків від їх виникнення до використання кінцевими споживачами» [2]. Отже, основою книжкової логістики як науки є забезпечення збуту завдяки зниженню витрат на всьому шляху руху книжкової продукції від видавництва до споживача.
Водночас логістика є і сферою практичної діяльності. Як напрям практичної діяльності в книжковому бізнесі логістика «застосовує виявлені закономірності й методи логістичної оптимізації в діяльності конкретних підприємств, а також у проектах між фірмами і галузевих проектах з метою якнайповнішого задоволення потреб споживачів книжкової продукції» [2].
Становлення нових книготорговельних організацій змусило книготор- говців звернутися до аналізу книготорговельної стратегії, пошуку сучасних технологій управління ресурсами підприємства. Актуальність логістичного підходу в управлінні ресурсами полягає в зміні пріоритетів господарської діяльності. Нині головну роль відіграє не продукт, а процес у формі потоку. Базовою для логістики є категорія потоку. Логістика вивчає рух ресурсів (матеріальних, інформаційних, сервісних тощо) фірми в просторі й часі. Оптимізація та раціоналізація економічних потоків є головною метою логістики. Крім того, ефективність оцінюється як відповідність, ступінь задоволення потреб споживачів товарів і послуг. Рух економічних потоків передбачає декілька стадій, а саме: закупівля ресурсів для виробництва (в книжковій індустрії — це рукописи для видавництв); виробництво товарів і послуг (тиражі готової продукції); доведення готової продукції до споживачів та споживання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЛОГІСТИКА В СИСТЕМІ КНИГОРОЗПОВСЮДЖЕННЯ: ОЦІНКА МОЖЛИВОСТЕЙ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок