Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Корпоративна робота освітянських бібліотек України з формування галузевого реферативного ресурсу

Корпоративна робота освітянських бібліотек України з формування галузевого реферативного ресурсу

Назва:
Корпоративна робота освітянських бібліотек України з формування галузевого реферативного ресурсу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,23 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 027.021 (477): 027.081 Інга КОВАЛЕНКО,
заввідділу науково-реферативної інформації ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
Тетяна СУДІНА,
провід. наук. співроб. відділу науково-реферативної інформації ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, канд. іст. наук, доцент
Корпоративна робота освітянських бібліотек України з формування галузевого реферативного ресурсу
Розкрито науково-інформаційну діяльність ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського у сфері забезпечення педагогічної освіти, науки і практики України реферативним ресурсом психолого-педагогічної тематики. Розглянуто досвід виконання корпоративного проекту з формування галузевого реферативного ресурсу спільними зусиллями освітянських бібліотек МОН України і АПН України.
Інформація в нинішньому світі є одним з найважливіших стратегічних ресурсів подальшого стабільного розвитку держави. У Законі України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» серед інших поставлено завдання «генерування національних інформаційних ресурсів в економічній, науково-технічній, соціальній, національно-культурній сферах...» [1]. Документи бібліотек України є суттєвою складовою національних інформаційних ресурсів. На сьогодні існує ряд реальних передумов для створення єдиного інформаційного простору в рамках бібліотечного співтовариства. Серед них: потреба в усебічному й повному доступі до наявних інформаційних ресурсів; постійне та швидке зростання обсягів інформаційних ресурсів і відсутність можливостей в одній організації задовольнити всі інформаційні потреби своїх користувачів, маючи тільки свої бази даних. Єдиний інформаційно-бібліотечний простір припускає організацію процесів бібліотечного обслуговування на базі сучасних інформаційних технологій, які дають можливість об'єднувати ресурси й досвід, створювати корпорації. На цьому акцентують увагу фахівці бібліотечної справи України, підкреслюючи, що в оптимізації бібліотечної діяльності в сучасних умовах «... ефект від впровадження нових технологій буде значно збільшений за умови здійснення організаційних заходів, пов'язаних із широким застосуванням кооперації в бібліотечній діяльності» [2, 14]. Корпорації являють собою, зокрема, договірні об'єднання, створені на основі поєднання виробничих, наукових та комерційних інтересів з делегуванням окремих повноважень централізованого регулювання діяльності кожного з учасників. Корпорації створюються на різних рівнях, зокрема міжнародному, загальнодержавному, регіональному та галузевому.
З огляду на вищесказане, одним із пріоритетних напрямів роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки (ДНПБ) України ім. В. О. Сухо- млинського як галузевого науково-дослідного, науково-інформаційного центру освітянських бібліотек Міністерства освіти і науки (МОН) Укра - їни та Академії педагогічних наук (АПН) України є робота з формування всеукраїнського галузевого ресурсу (з психолого-педагогічних питань) як складової інформаційного простору держави [13, 6]. Важливою частиною всеукраїнського інтегрованого інформаційного ресурсу психолого-педагогічної тематики є система вторинних документів, яка містить бібліографічну, реферативну та оглядово-аналітичну інформацію з науково-педагогічних питань. Відомо, що реферативна інформація, яка є загальноприйнятою формою обміну науковими досягненнями та засобом спілкування вчених в усьому світі, допомагає зорієнтуватися в потоці наукової літератури, одержати нові відомості щодо наукових досліджень у певних галузях знання. Зростаюча потреба оперативного реферативного інформування об'єктивно зумовлена тим, що в сучасному світі розвиток інформаційних технологій кардинально змінив швидкість і характер інформаційних обмінів. Серед вітчизняних публікацій щодо створення корпоративних технологій, у тому числі, у контексті розвитку загальнодержавної системи реферування в Україні, слід виділити публікації науковців В. М. Горового [3], Н. Я. Зайчен- ко [4], М. Б. Сороки [14, 15, 17], Є. Корнилової [8], А. О. Чекмарьова [17, 18].
Мета статті - розкрити науково-інформаційну діяльність ДНПБ України ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Корпоративна робота освітянських бібліотек України з формування галузевого реферативного ресурсу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок