Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Бібліографічні ресурси як джерела розкриття процесів демократичних перетворень в українському суспільстві

Бібліографічні ресурси як джерела розкриття процесів демократичних перетворень в українському суспільстві

Назва:
Бібліографічні ресурси як джерела розкриття процесів демократичних перетворень в українському суспільстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,61 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 01: 001. 814 (477) Тетяна ДОБКО,
заввідділу НБУВ, канд. іст. наук, старш. наук. співроб.,
Надія МОІСЕЄНКО,
наук. співроб.
Бібліографічні ресурси як джерела розкриття процесів демократичних перетворень в українському суспільстві
Стаття присвячена висвітленню механізму відображення питань демократичних перетворень у поточних державних бібліографічних покажчиках та електронних ресурсах, відповідного формування довідково-бібліографічного фонду, підготовки бібліографічних продуктів, які розкривають його сучасні складові, здійснення навігації користувачів у бібліотечно-бібліографічних ресурсах.
«Демократія найкраще спрацьовує тоді, коли народ має доступ до всієї інформації, якщо це не йде всупереч інтересам безпеки держави»
Ліндон Б. Джонсон
Незважаючи на політичні кризи, які останнім часом виявляють системний характер, в Україні дійсно відбуваються демократичні перетворення, і міжнародне співтовариство визнало Україну демократичною державою з ринковою економікою.
«Найважливішими гарантами, умовно та одночасно наслідком демократії став процес формування громадянського суспільства і правової держави в різних країнах демократичного світу. У цьому розумінні демократія - не ізольоване від інших суспільних процесів явище, а складова цілісної зміни: економічного зростання, прогресу знання і продуктивних сил, формування громадянського суспільства, правової держави та еволюції культури, сполучення індивідуального і колективного розвитку людини і суспільства» [3, с. 144].
На думку російського бібліотекознавця В. Фокєєва, як особливий рівень інформаційної інфраструктури громадянського суспільства є бібліографічний простір - сфера генезису, середовище генерування і трансляції соціального бібліографічного знання (інформації), що забезпечує розвиток громадянського суспільства [5].
Накопичення інформації, інтенсивний розвиток традиційних друкованих видань та електронних інформаційних ресурсів призводить до інформаційного перевантаження. Ускладнення пошуку необхідної інформації посилює значення науки їх використання та роль діяльності довідково-бібліографічних служб в інформаційному забезпеченні користувачів.
Бібліографія в згорнутому вигляді відображає суспільні зміни, стан демократичних перетворень, відбитих у документному потоці.
У своїй діяльності бібліографічні служби користуються законодавчими нормами права громадян на інформацію, принципом свободи виробництва, розповсюдження й використання бібліографічних ресурсів.
Відділ довідково-бібліографічного обслуговування (ВДБО) Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ) у структурі Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади (СІАЗ) останніми роками працює над науковою темою «Розвиток інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек у процесі демократичних перетворень українського суспільства». У цьому напрямі аналізується відображення питань демократичних перетворень у поточних державних бібліографічних покажчиках та електронних ресурсах, спрямовуються зусилля на відповідне формування довідково-бібліографічного фонду, готуються бібліографічні продукти, які розкривають його сучасні складові, здійснюється навігація користувачів у бібліотечно-бібліографічних ресурсах.
Задоволення запитів користувачів щодо процесів демократизації суспільства здійснюється шляхом:
пошуку наявних бібліографічних покажчиків серед доступних електронних ресурсів, їх архівування;
створення бібліографічних списків актуальної тематики у випереджувальному режимі;
підготовки тематичних бібліографічних довідок на замовлення організацій, установ, фізичних осіб;
консультування й надання усних бібліографічних довідок користувачам в оперативному режимі.
Важливим є моніторинг електронного середовища, пошук вже підготовлених і доступних баз даних і бібліографічних покажчиків, оскільки сучасний користувач надає перевагу використанню електронних бібліографічних ресурсів і пошукових систем.
Реальним є доступність інформації для громадськості щодо діяльності офіційних державних органів, використання сайтів Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших урядових структур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Бібліографічні ресурси як джерела розкриття процесів демократичних перетворень в українському суспільстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок