Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Бібліотека  як  центр регіональної  і  правової  інформації

Бібліотека  як  центр регіональної  і  правової  інформації

Назва:
Бібліотека  як  центр регіональної  і  правової  інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,73 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Бібліотека  як  центр регіональної  і  правової  інформації


ЗМІСТ:
Забезпечення прозорості рішень державних та місцевих органів влади: аналіз діяльності ЦРІ ЦБС області
Документи ЦРІ
Дайджест за матеріалами бібліотекознавчих видань
Робота з програмним забезпеченням ІРБІС: консультації  


Забезпечення прозорості рішень державних та місцевих органів влади: аналіз діяльності ЦРІ ЦБС області
  Відкритість інформування про діяльність органів влади та зворотний зв’язок з населенням, зокрема, через бібліотеки, є однією із обов’язкових ознак демократичного суспільства. Роботі бібліотек області на допомогу становленню місцевого самоврядування сприяють розпорядження облдержадміністрації “Про підвищення рівня інформованості населення щодо діяльності місцевих органів виконавчої влади” від 24.09.2002 р. № 350, “Про створення на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Островського центру регіональної інформації та регіонального інформаційного порталу” від 24.01.2003 р. № 16, а також розпорядження голів райдержадміністрацій та міських голів. Такі документи прийняті у 23 районах області.
Після проведення у 2001 р. обласної творчої лабораторії “Трансформація методичної та інформаційної діяльності бібліотек” на базі Красилівської ЦБС бібліотеки області розпочали роботу по збору, зберіганню та наданню у користування матеріалів місцевої влади. Семінар 2003 р. “Публічна бібліотека як інформаційний потенціал місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади” (Ярмолинецька ЦБС) та постанова колегії управління культури обласної державної адміністрації підвели підсумки зробленої роботи і накреслили подальші завдання для бібліотек з цього напрямку. Робота бібліотек області по забезпеченню прозорості рішень державних та місцевих органів влади здійснюється за такими напрямками:
– інформаційна підтримка органів влади;
– інформування та просвітницька робота серед населення.
Уже чотири роки бібліотеки області збирають, зберігають та надають у користування документи з питань діяльності місцевих органів влади шляхом створення публічних центрів регіональної інформації.
У рамках публічних центрів формуються фонди:
– офіційних видань районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування;
– опублікованих документів (статистична інформація про стан економіки, екології, здоров’я, демографії, освіти, культури та інших напрямків);
– неопублікованих видань.
Налагоджується облік офіційних матеріалів, створюється довідковий аппарат, вивчається ефективність цієї роботи.
Важливим напрямком діяльності бібліотек з питань місцевого самоврядування є інформування і просвітницька робота серед широких верств населення. Так, працівники ЦРІ Нетішинської МЦБС беруть активну участь в акціях, які сприяють згуртуванню громадськості міста: в бібліотеках системи можна ознайомитися з графіком прийому громадян мером міста, депутатами міської ради, керівниками інших установ та організацій міста. Користувачів бібліотек інформують про робочі зустрічі з представниками бізнесу, влади, громадських організацій та Програмового Комітету Фонду “Стара Волинь”, на яких обговорюються питання перспектив розвитку регіону за умов широкого впровадження інновацій в усі сфери суспільного життя.
У Кам’янець-Подільській МЦБС систематично проводяться зустрічі користувачів з представниками міської адміністрації – начальниками управлінь земельних ресурсів, пенсійного фонду, соціального захисту та ін.
У Старосинявській ЦБС спільно з працівниками Центру зайнятості проведено Дні інформації “Зайнятість населення: проблеми держави, проблеми людей”, “Учбові заклади Хмельниччини”.
Центром регіональної інформації Славутської ЦРБ проведено Дні спеціаліста “Земля потребує турботи”, “Аграрна реформа в Україні”, День інформації “Земельний кодекс України”; систематично готуються інформаційні списки, аналітичні довідки, бібліографічні огляди літератури з питань реформування сільськогосподарської сфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Бібліотека  як  центр регіональної  і  правової  інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок