Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> СТАНОВЛЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

СТАНОВЛЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,79 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 027.08:004
Світлана ГОРОВА,
бібліограф I кат. НБУВ
СТАНОВЛЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
У статті розглядається бібліотечна аналітика в контексті розвитку потреб користувачів, пов'язаних з необхідністю освоєння значних обсягів суспільно значущої інформації, розміщеної у фондах бібліотек.
Ключові слова: аналітика, аналітична діяльність, предметна сфера державного управління, інформаційна діяльність, інформаційно-аналітична діяльність, моніторингова діяльність, запити на аналітичну продукцію.
Значні обсяги інформації, якою оперують сучасні користувачі, обумовлюють необхідність її ефективної структуризації, узагальнення. У зв'язку з цим у суспільстві зростає затребуваність у різноманітній аналітичній продукції. Введення її в обіг, і це постійно підтверджується практикою, підвищує ефективність використання інформаційних ресурсів, сприяє підвищенню якості практичної діяльності у всіх сферах суспільного життя.
Аналітична діяльність, її методи та технічні засоби динамічно розвиваються, реагуючи на соціально-економічні, політичні та інші зміни в житті суспільства, складність та різноманітність, накопичення нових знань та інформації. І якщо раніше, зазначає канд. пед. наук, д-р ХДАК О. Кобєлєв, термін «аналітика» застосовувався самостійно, то сьогодні в інформаційному суспільстві дедалі частіше до нього додається слово «інформація» і він вживається вже як новий термін «інформаційно-аналітична» діяльність [5]. Сучасна практика бібліотечної діяльності дає підставу певною мірою погодитись із пропозицією дослідника, розглядаючи поняття «інформаційно-аналітична» діяльність як збірне, до якого входить також і термін «аналітика».
Відповідно до даного типу діяльності в інформаційній сфері набувають зростаючого значення інформаційно-аналітичні структури як самостійні, за типом відомих на Заході «фабрик думки», так і тих, що створюються в структурах органів державної влади, громадських організацій, у бізнесі та ін.
Таку необхідність, зокрема, показує аналіз «предметної сфери державного управління і виділення пріоритетних програмно-цільових настанов, що враховують інтереси держави та окремих регіонів» [3]. Згідно з потребами даної системи бібліотечні установи можуть організовувати виробництво аналітичних продуктів, виходячи з вивчення громадської думки, шляхом аналізу системи матеріалів електронних і друкованих ЗМІ, огляду змісту наукового доробку у сфері монографічної літератури, системи документного аналізу, що міститься у фондах бібліотек. Відповідні продукти готуються бібліотеками, виходячи з запитів центральних та регіональних управлінських структур відповідно до вже відпрацьованої тематики. Бібліотечні установи сьогодні сприяють доступу суб'єктів господарювання в регіонах до постійно поповнюваних ресурсів правової інформації, аналізують передовий досвід, пропагують здобутки науково-технічного прогресу та ін. На етапі виходу з економічної кризи актуальною для широкого кола корпоративних користувачів є система матеріалів про перебіг економічних перетворень, інвестиційну політику, розвиток міжнародного економічного співробітництва. Важливими є також аналітичні матеріали, пов'язані з розкриттям інформаційних ресурсів стосовно податкової політики функціонування фінансово-бюджетної сфери, соціальної проблематики, охорони правопорядку, ефективної боротьби зі злочинністю, шляхів вирішення екологічних проблем та ін.
Активізують задоволення суспільних запитів в аналітичній продукції також вітчизняні наукові установи. Однак робота всіх цих структур не може повністю задовольняти суспільні запити. У зв'язку з нерозви- нутістю ринку інформаційних продуктів та послуг самостійні інформаційно-аналітичні структури, наукові установи у своїй більшості на сьогодні ще не можуть стабільно і повною мірою забезпечувати потреби, пов'язані з їх функціонуванням, за рахунок реалізації аналітики. Інформаційно-аналітичні підрозділи в структурі установ і організацій виконують, як правило, вузькопрофесійні функції, дотримуються конфіденційності у сфері діяльності і не можуть задовольняти запити широкого кола користувачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок