Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ЩОДО ДЕЯКИХ СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ У РОЗВИТКУ БІОГРАФІЧНОЇ ДОВІДКОВОЇ СПРАВИ

ЩОДО ДЕЯКИХ СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ У РОЗВИТКУ БІОГРАФІЧНОЇ ДОВІДКОВОЇ СПРАВИ

Назва:
ЩОДО ДЕЯКИХ СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ У РОЗВИТКУ БІОГРАФІЧНОЇ ДОВІДКОВОЇ СПРАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,62 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 929:030 Світлана Ляшко,
провід, наук, співробітник НБУВ
ЩОДО ДЕЯКИХ СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ У РОЗВИТКУ БІОГРАФІЧНОЇ ДОВІДКОВОЇ СПРАВИ
На прикладах України, Росії, Великої Британії, Канади та інших країн висвітлено окремі сучасні тенденції у розвитку біографічної довідкової справи та методики і особливостей організації підготовки національних біографічних довідкових видань, які є важливим інструментом соціальних, політичних, професійних та інших комунікацій у суспільстві. У контексті викладеного підкреслено важливість розробки загальноприйнятої методики підготовки біографічних довідкових видань у друкованому або електронному виглядах за рахунок узгоджених принципів їхньої побудови, які передбачатимуть наявність словника, відповідних вимог до біографічної статті, якісного апарату видання тощо.
Ключові слова: біографістика, біографічні довідкові видання, біографічна стаття, апарат видання.
Сучасні дослідники звертають увагу на існування низки досить суперечливих тенденцій у розвитку книговидавнитцва в цілому та біографічної довідкової справи зокрема. Вони викликані актуалізацією потреби людства, національних та професійних спільнот в оперативному введенні в обіг нових знань, загальний обсяг яких, у тому числі - біографічних, зростає в геометричній прогресії та вимагає відповідної динаміки книговидання. Одночасно відбувається стрімкий розвиток нових, напрочуд мобільних і, на відміну від книговидавничої справи, не дуже обмежених формальними вимогами форм та засобів розповсюдження інформації, у тому числі наукових знань, передусім в електронному вигляді (їхніх видів та типів на окремих електронних носіях або у мережевих структурах).
На сьогодні загальним наслідком цих тенденцій є помітний потяг до нехтування перевіреними часом методиками підготовки видань: у традиційному книговиданні це пояснюються потребами більш оперативного введення у суспільний обіг нових знань, а могутні і гнучкі пошукові засоби електроних видань, особливо система гіпертекстових посилань, на перший погляд, взагалі знімають з порядку денного питання методики щодо окремих традиційних видів видань, до яких, зокрема, належать біографічні довідкові виданя. Існує також думка про те, гцо у дальшій перспективі під тиском нових інформаційних технологій традиційна книга як така може взагалі зникнути, але це малоймовірно: світова статистика кнговидання та використання книжкової продукції засвідчує стабільне зростання на цьому ринку.
Враховуючи викладене, мова має йти про пошук таких науково- методичних засад та здійснення відповідних науюво-оргатгізаційних й інших заходів, які б дозволили знайти належний компроміс між традиційними (книговидання) та новими (електронними) засобами розповсюдження наукової інформації. На нашу думку, пріоритетним напрямом вирішення цього завдання є створення певною мірою уніфікованої методики підготовки видань у друкованому або електронному вигляді, поклавши в її основу методику книговидання та специфіку конкретних галузей науки. При цьому створення апарату та засобів пошуку необхідної інформації виступає ключовим питанням.
Зазначене добре ілюструється прикладами розвитку довідкових видань, у тому числі - біографічних. В різних країнах світу - як найбільш розроблений з точки зору теорії і методики вид довідкових видань - енциклопедичний визначається історією розвитку нації (держави) і її суспільства, а також традиціями національного книговидання. У цьому контексті органічний зв'язок довідкової біографістики з теорією та методикою книгознавства засвідчує світовий досвід. Так, в американських і британських довідкових виданнях, які мають більш ніж столітню історію й досвід практичного вирішення проблеми унормування зростаючого інформаційного потоку, це досягається завдяки розгорнутому науково- довідковому апарату, кумулятивним покажчикам та іменним спискам (алфавітні списки з відсиланням до томів; предметний покажчик осіб за спеціальностями і професіями; тематичні покажчики; алфавітні покажчики шкіл, коледжів, університетів; географічні покажчики та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ЩОДО ДЕЯКИХ СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ У РОЗВИТКУ БІОГРАФІЧНОЇ ДОВІДКОВОЇ СПРАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок