Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> НОВА НАУКОВА ПАРАДИГМА: ЕНЕРГОІНФОРМАЦІЙНИЙ АСПЕКТ

НОВА НАУКОВА ПАРАДИГМА: ЕНЕРГОІНФОРМАЦІЙНИЙ АСПЕКТ

Назва:
НОВА НАУКОВА ПАРАДИГМА: ЕНЕРГОІНФОРМАЦІЙНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,36 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 165.9:130.2
А. А. САВЧЕНКО
НОВА НАУКОВА ПАРАДИГМА: ЕНЕРГОІНФОРМАЦІЙНИЙ АСПЕКТ
Проаналізовані концептуальні аспекти енергоінформа- ційної парадигми в контексті прояву інформаційної суті свідомості з різними рівнями організації в навколишньому просторі.
Ключові слова: наукова парадигма, свідомість, інформація, людина, думка, простір.
Проанализированы концептуальные аспекты энергоинформационной парадигмы в контексте проявления информационной сущности сознания с различными уровнями организации в окружающем пространстве.
Ключевые слова: научная парадигма, сознание, информация, человек, мысль, пространство.
The conceptual aspects ofenergu and information paradigm are analysed in the context of display of informative essence of consciousness with the different levels of organization in surrounding space.
Key words: scientific paradigm, consciousness, information, man, idea, space.
Нині ми живемо в дивний час, коли з допомогою всім доступної наукової мови можна зрозуміти й усвідомити ті знання, які людство зберігало з моменту свого зародження. Антропологи відзначають, що Homo sapiens, людина розумна, така, котра з'явилася 60-100 тис. років тому, ні за біологічними характеристиками, ні за інтелектуальними практично не змінилася за цей період. Змінювалися лише соціальний устрій і понятійна мова. Нині ми говоримо мовою науки, яка доступна всім членам цивілізованого суспільства, і можемо пізнавати те, що було раніше приховано від більшості членів суспільства. Ми живемо у світі інформації і завдання полягає в тому, щоб відібрати й усвідомити інформацію нового суспільства, суспільства розуму (ноосфері), яке передбачали космісти і зокрема В. І. Вернадський. Хоча істинно науковому світогляду 300-200 років, він мав декілька етапів розвитку і нині створюється нова наукова парадигма. У даній роботі зроблена спроба ознайомити читачів з деякими положеннями цієї парадигми.
Мета статті – проаналізувати інформаційну суть свідомості в енер- гоінформаційній парадигмі як психофізичній субстанції, здатній взаємодіяти з навколишнім простором.
Нині є історичною подією в розвитку людства, що знаменує переломний етап у зміні наукової парадигми в природознавстві. Основою цього є фундаментальні відкриття в різних галузях науки, зокрема в парапсихології, геомагнітобіології, біофізиці, фізиці, які починають розглядати Всесвіт як прояв єдиного поля-свідомості з його різними рівнями організації, від енергоінформаційного до грубого матеріального.
Слід підкреслити, що ця проблематика розглядалася в працях: B. Ба- руліна, Н. Боритко, Л. Берталанфі, Е. Варганової, Е. Гідденса, К. Джейнса, Г. Кіссінджера, Т. Куна, Р. Катца, Н. Крилова, В. Конєва, В. Когана, А. Ла- боріта, І. Ладенко, Ю. Мануйлова, Дж. Мартіна, Д. Медоуза, Д. Норхауса, В. Пригожина, В. Панова, А. Ракитіна, В. Рогожкіна, В. Соловйова, Е. Соколова, С. Степіна, А. Сіліна, Ф. Уебстера, Б. Уінстона, С. Фішера, Ф. Ханцеве- рова, Г. Хакена, А. Т. Шадріна, Є. Шредінгера, Г. Шипова та багатьох інших.
У цілому аналіз літератури засвідчив, що, незважаючи на достатньо велику кількість наукових досліджень, в яких тією чи іншою мірою розкриваються різні аспекти вибраної теми, вона ще потребує подальшого глибокого осмислення.
Як відомо, наукова парадигма складається з усвідомлення природи основних філософських категорій всесвіту: Матерії, Руху, Простору і Часу. Починаючи з XVI ст. відбулася зміна декількох фізичних картин світу (парадигм) 1 – механістична, 2 – електромагнітна, 3 – квантово-польова і 4 – сучасна, яка перебуває в стадії становлення [12].
Особливістю сучасного наукового прогресу є те, що він розвивається на інтеграційній основі: відбувається синтез знань (теорій, принципів, методів, передових досягнень) різних наукових галузей і дисциплін, їх взаємо- проникнення і створення на цій основі комплексних, мультидисциплінарних метанаук, що акумулюють світові наукові досягнення. Такими, наприклад, є: синергетика, семантика, психофізика, біосиметрика, гомеостатика, ево- люціоніка та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: НОВА НАУКОВА ПАРАДИГМА: ЕНЕРГОІНФОРМАЦІЙНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок