Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Розвиток аналітичної діяльності бібліотек у контексті запитів постіндустріального суспільства

Розвиток аналітичної діяльності бібліотек у контексті запитів постіндустріального суспільства

Назва:
Розвиток аналітичної діяльності бібліотек у контексті запитів постіндустріального суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,97 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 021.8 (477) : 004 + 027.081 (477) : 004 Андрій ПАВЛЕНКО,
бібліограф I кат., аспірант НБУВ
Розвиток аналітичної діяльності бібліотек у контексті запитів постіндустріального суспільства
У статті розглядається роль бібліотечних установ у процесі інформатизації; інформаційно-аналітичне забезпечення державної і нноваційної політики та розвиток аналітичної діяльності бібліотек як універсальних центрів знань, потенціал яких повинен ефективно задіюватися в процесі пошуку відповідей на глобалі- заційні виклики.
З появою комп'ютерних комунікаційних технологій, особливо Інтернету та веб, з'явилися нові, майже безмежні, можливості не лише у інформаційному забезпеченні, а й у всіх сферах подальшого розвитку цивілізації, яка стоїть на шляху створення інформаційного суспільства, суспільства, заснованого на знаннях (Knowledge society). Епохою четвертої революції (після появи мови, писемності та книгодрукування) називають сучасний етап розвитку людства - глобальну інформатизацію, коли інформаційна діяльність стала провідним фактором соціально-культурного та суспільного розвитку, а інформаційно- комунікативні технології є сучасним універсальним та багатофункціональним інструментом розвитку держави і суспільства в глобалізова- ному світі.
Двадцять перше сторіччя ознаменувалося становленням постінду- стріального суспільства, суспільства знання і панування інформації. «Хто володіє інформацією, той володіє світом», - ця фраза Ротшильда якнайбільше підходить до характеристики сучасної інформаційної обстановки. Для постіндустріального суспільства характерною є перевага інтелектуальної власності над матеріальною, перевага новітніх інтелектуальних технологій.
З метою наближення України до стандартів розвитку пост- індустріального суспільства в Україні сформована державна політика інформатизації як складова частина соціально-економічної політики держави в цілому, що спрямовується на раціональне використання промислового та науково-технічного потенціалу, матеріально-технічних і фінансових ресурсів для створення сучасної інформаційної інфраструктури в інтересах вирішення комплексу поточних та перспективних завдань розвитку України як незалежної демократичної держави з ринковою економікою.
У країні має сформуватися система соціальних інститутів, діяльність яких спрямована на створення, накопичення, перероблення і використання суспільно затребуваних і значущих для збереження соціальної пам'яті інформаційних ресурсів. Це такі організаційно оформлені й усталені у своїх традиціях соціальні інститути, як бібліотеки, інформаційні центри, архіви, засоби масової інформації, видавничі і книготорговельні організації, музеї, а також їх віртуальні похідні, формовані в електронному середовищі. Проблема соціальної значущості й відповідності бібліотек реаліям інформаційного суспільства є однією з основних у сучасному бібліотекознавстві. Загальні проблеми інноваційних змін у діяльності бібліотек розглядалися в працях О. Качанової, С. Матліної, Н. Толканюк, Н. Чупріної. Інноваційну діяльність наукових бібліотек проаналізовано у численних працях науковців Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Дослідниками О. Они- щенком, В. Горовим, Л. Костенком висвітлювалися основні тенденції використання інформаційно-бібліотечних ресурсів на сучасному етапі; аналізувалися особливості забезпечення наукового супроводу суспільних реформ як напряму діяльності інформаційно-аналітичних центрів бібліотек; приділялася увага питанням ролі бібліотечних закладів у підвищенні ефективності наукових досліджень [1; 2; 3].
Інформаційне суспільство та інформаційні процеси, які ведуть до його реалізації, повсякчас привертають увагу до центрів інформації, головними осередками яких завжди були і будуть бібліотеки. Перетворення останніх на сучасні інформаційні центри при збереженні їх основних традиційних функцій - одне з основних завдань сьогодення [4, 17-18].
Саме бібліотеки забезпечують акумулювання, формування і використання основного суспільно доступного інформаційного ресурсу, сприяють задоволенню і формуванню інформаційних потреб соціуму як одного з визначальних компонентів інформаційної інфраструктури.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Розвиток аналітичної діяльності бібліотек у контексті запитів постіндустріального суспільства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок