Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Діловодство за зверненнями громадян

Діловодство за зверненнями громадян

Назва:
Діловодство за зверненнями громадян
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,74 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Діловодство за зверненнями громадян


План
1. Характеристика звернень громадян та вимоги до їх розгляду
2 Особливості розгляду скарг платників податків в органах державної податкової служби
3. Організація діловодства за зверненнями громадян
Література


1. Характеристика звернень громадян та вимоги до їх розгляду
Звернення громадян до органів державної податкової служби можуть бути у формі пропозицій (зауважень), заяв (клопотання), скарг.
Пропозиція – це порада, побажання, рекомендація щодо діяльності державних податкових органів, поліпшення їх роботи.
Заява – це, як правило, прохання про задоволення суб’єктивних прав, свобод і законних інтересів громадян; повідомлення про порушення, які допускаються в роботі податкових органів, підприємств, установ, організацій, про зловживання, незаконні дії окремих осіб і т. ін.
Скарга – це повідомлення про порушення прав, свобод чи інших особистих інтересів громадян з одночасним проханням або вимогою про сунення зазначених порушень.
У зверненні необхідно зазначити прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викласти суть порушеного питання.
Звернення може бути усним чи письмовим, індивідуальним чи колективним.
Письмове звернення повинне бути підписане заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше як через 10 днів від дня його надходження.
Не розглядаються письмові звернення громадян, в яких не зазначене місце проживання автора, не підписані автором, а також такі, з яких неможливо встановити авторство.
Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина, з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також звернення осіб, визнаних судом недієздатними. Рішення про це приймає керівник ОДПС, про що повідомляється особі, яка подала звернення.
Органи державної податкової служби зобов’язані розглянути у встановлений термін звернення громадян та повідомити їх про результати розгляду.
Звернення громадян, які є Героями Радянського Союзу, Героями Соціалістичної Праці, інвалідами Великої Вітчизняної війни, розглядаються першими керівниками ОДПС особисто.
Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві, доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на закон і мотиви відмови, а також із роз’ясненням порядку оскарження рішення.
Скарга та рішення, що оскаржувалось, можуть бути подані до ОДПС чи посадової особи вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше ніж через один місяць з часу ознайомлення громадянина з прийняттям рішення. Скарги, подані з порушенням даного терміну, не розглядаються.
Скарги на рішення загальних зборів членів підприємств, товариств, юридичних осіб, створених на основі колективної власності, а також на рішення вищих державних органів вирішуються у судовому порядку.
Якщо питання, порушене в одержаному органом державної податкової служби зверненні, не входить до його компетенції, воно в термін не більше 5 днів повинне бути переслане за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що необхідно повідомити громадянина, який подав звернення. У разі, якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення, його в той же термін необхідно повернути громадянину з відповідними роз’ясненнями.
Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.
Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до ОДПС, має право:–
особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу;–
знайомитися з матеріалами перевірки;–
подавати додаткові матеріали;–
бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;–
користуватися послугами адвоката чи організації, яка здійснює правозахисну функцію;–
одержувати письмову відповідь про результати розгляду;–
висловлювати вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви;–
вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Діловодство за зверненнями громадян

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок