Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ОСНОВИ ЗНАНЬ ПРО КОМЕРЦІЙНІ ТАЄМНИЦІ (НОУ-ХАУ) ДЛЯ СТУДЕНТІВ ДОКУМЕНТАЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОФІЛЮ НАВЧАННЯ

ОСНОВИ ЗНАНЬ ПРО КОМЕРЦІЙНІ ТАЄМНИЦІ (НОУ-ХАУ) ДЛЯ СТУДЕНТІВ ДОКУМЕНТАЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОФІЛЮ НАВЧАННЯ

Назва:
ОСНОВИ ЗНАНЬ ПРО КОМЕРЦІЙНІ ТАЄМНИЦІ (НОУ-ХАУ) ДЛЯ СТУДЕНТІВ ДОКУМЕНТАЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОФІЛЮ НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,55 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 347.77 + 001.8
Г. П. ТЕРЕНТЬЄВА
ОСНОВИ ЗНАНЬ ПРО КОМЕРЦІЙНІ ТАЄМНИЦІ (НОУ-ХАУ) ДЛЯ СТУДЕНТІВ ДОКУМЕНТАЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОФІЛЮ НАВЧАННЯ
Розглядаються аспекти «комерційної таємниці» з позиції забезпечення прав власника. Уточнюються співвідношення понять: «ноу-хау», «ділові секрети», «виробнича таємниця», їх сутність та відмінність.
Ключові слова: конкурентоспроможність, інтелектуальна власність, конфіденційність інформації.
Рассматриваются аспекты «коммерческой тайны» с позиции обеспечения прав собственника. Уточняются соотношения понятий: «ноу-хау», »деловые секреты», «производственная тайна» их сущность и отличия.
Ключевые слова: конкурентоспособность, интеллектуальная собственность, конфиденциальность информации.
Looking through the aspects of«trade secret» from the position of ensuring the rights of the owner. Amplifying correlation of the definition «know-how», «business secrets», «trade secrets», their essence and basic differences.
Key words: competitiveness, intellectual property, confidential information.
Забезпечення ефективного розвитку процесів створення та використання науково-технічного потенціалу, який забезпечує конкурентоспроможність вітчизняної продукції для реалізації стратегічного курсу економічної політики України, потребує цілеспрямованого ставлення до комерційної таємниці як однієї з форм інтелектуальної власності. Технічні знання та комерційна таємниця перетворилися в найсуттєвіші цінності багатьох галузей бізнесу і, забезпечуючи права винахідника, створюють економічний стимул для нових винаходів. Ноу-хау, як комерційна таємниця, забезпечує охорону секретів виробництва, отже, стимулює новаторські пропозиції, які відносно невеликі, щоб стати об'єктом патентування, проте їх сукупність є надзвичайно цінною.
Формування в студентів розуміння змісту і закономірностей науково- технічного й інноваційного розвитку, підходів світової технічної науки до визначення ролі інтелектуальної власності, практики формування і реалізації державної науково-технічної політики в Україні та за її межами є метою вивчення цієї проблеми.
Досягнення мети передбачає пізнання основних понять програмно- цільового редагування науково-технічного розвитку в цілому, тенденції розвитку комерційної таємниці та її теоретичне обґрунтування з метою застосування у вітчизняній практиці.
Використання понять «ділові секрети», «виробничі секрети», «торговельні секрети» тощо визначаються одним узагальнюючим терміном – комерційна таємниця, що закріплено й на законодавчому рівні.
Комерційна таємниця у формі виробничих секретів існувала з незапам'ятних часів. Основою ноу-хау є комерційна таємниця або «діловий секрет», який знає суб'єкт підприємства. Тому опосередкований об'єкт ноу-хау охороняється Законом України «Про підприємства в Україні» та Законом України «Про інформацію». В останньому встановлено, що інформація, яка належить до комерційної таємниці, є конфіденційною і у зв'язку з цим може поширюватися лише за бажанням її власника, користувача чи розпорядника. Цим же Законом установлено перелік видів інформації, які за жодних умов не визнаються конфіденційними, а отже, і комерційною таємницею.
Згідно зі статтею 155 Господарського Кодексу України, серед об'єктів прав інтелектуальної власності у сфері господарювання є й комерційна таємниця. Зокрема, відомості, пов'язані з виробництвом, технологією, управлінням, фінансовою та іншою діяльністю суб'єкта господарювання, що не є державною таємницею, розголошення яких може завдати шкоди інтересам суб'єкта господарювання, можуть визнаватися його комерційною таємницею [5].
Терміни «комерційна таємниця» та «ноу-хау» застосовуються як синоніми, проте поняття «ноу-хау» ширше за поняття «комерційна таємниця», яке за суттю входить до поняття «ноу-хау». Поняттю «ноу-хау» в тексті Угоди про торгові аспекти прав інших власників (ТРІПС) відповідає поняття «інформація», яка не розкривається.
Альтернативні підходи до визначення поняття «ноу-хау» постійно обговорюються в юридичній, економічній та технічній літературі, існує і безліч визначень цього терміна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ОСНОВИ ЗНАНЬ ПРО КОМЕРЦІЙНІ ТАЄМНИЦІ (НОУ-ХАУ) ДЛЯ СТУДЕНТІВ ДОКУМЕНТАЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОФІЛЮ НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок