Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> провідний інженер відділу технологій електронної обробки інформації НБУВ

провідний інженер відділу технологій електронної обробки інформації НБУВ

Назва:
провідний інженер відділу технологій електронної обробки інформації НБУВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,34 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 004. 4,24 : 02 Антон ВІТУШКО,
провідний інженер відділу технологій електронної обробки інформації НБУВ
Прикладні інформаційно-аналітичні системи для автоматизації організаційно-управлінської діяльності бібліотек
Стаття присвячена аналізу існуючих прикладних систем автоматизації діяльності бібліотек. Досліджено доцільність упровадження інформаційно-аналітичних систем у бібліотечні процеси, конвертації старих систем у нові, перспективи подальшого розвитку в новій якості.
Рівень розвитку бібліотек набуває дедалі більшого значення як важливий індекатор стану розвитку інформатизації в Україні і по- зиціювання її в міжнародному інформаційному просторі. Оснащення бібліотек сучасними програмно-апаратними системами й засобами перетворює їх не тільки в необхідне і зручне джерело знань, але й в один з найважливіших елементів науково-технічного й соціального прогресу суспільства. Без автоматизації або при неправильному підході до неї бібліотека стає місцем збереження великої кількості джерел інформації, які не можуть ефективно використовуватись [1].
Основним проблемам і принципам розробки сучасних автоматизованих бібліотечно-інформаційних систем присвячені роботи: Я. Шрайберга, Б. Бочарова. Було сформовано визначення таких понять, як автоматизація та інформатизація бібліотечного процесу, що полегшило розуміння етапів автоматизації бібліотечно-інформаційних систем. Описано бібліотеку як об'єкт автоматизації: представлена схема формального опису, структуризація і моделювання на етапі проектного дослідження інформаційно-аналітичної системи. Автоматизацію бібліографічних баз даних теоретично обґрунтувала Л. Філіппова.
Економічні аспекти функціонування інформаційно-аналітичних систем поряд із Я. Шрайбергом досліджуються у работах Ф. Во- ройського, Л. Альошина. В цих работах дається економічна оцінка інтеграції, експлуатації та конвертації сучасних систем обробки електронної інформації.
Розробка принципів побудови ефективних автоматизованих бібліотек і бібліотечно-інформаційних систем базується на використанні оптимальних за складом програмно-апаратного й технологічного забезпечення і є важливим й актуальним завданням не тільки й не скільки для окремих бібліотек, систем бібліотек, відомств, скільки для держави й суспільства в цілому.
Створення автоматизованих систем керування бібліотеками дає змогу:
підвищити ефективність роботи підрозділів;
оперативно одержувати інформацію, необхідну для ефективного прийняття управлінських рішень;
виключити дублювання інформації;
зменшити вплив людського фактора на етапах електронної обробки інфрмації, повязані з виконанням значних обсягів однотипних операції;
створити технології інтелектуальної обробки інформаційних масивів тощо.
Упровадження автоматизованої системи дає можливість вирішити питання вдосконалення якості збирання інформації. Але досягти гармонійного функціонування єдиної автоматизованої системи керування бібліотекою з точним виконанням запитів користувачів досить складно. Тому в деяких випадках доцільно вирішити питання автоматизації окремих підрозділів бібліотеки, окремих напрямів адміністративної діяльності. Разом з тим упровадження навіть найпростіших елементів системи забезпечує можливість розвитку автоматизації - шляхом поступового переходу до більш комплексних рішень або інтеграції впровадженого рішення з іншими програмами системи.
Який би підхід до автоматизації не був обраний - закупівля вже розробленої системи та її адаптація або розробка своєї власної, - при її впровадженні необхідно дотримуватися певних етапів .
При цьому нормування електронного каталогу - важливого елемента автоматизованої бібліотечної технології - не завжди може бути першим її етапом. Для вироблення оптимальної стратегії діяльності бібліотеки на перше місце може бути винесено запуск комп'ютерного обліку читачів або комп'ютерну диспетчеризацію запитів [1].
Порядок розробки і впровадження системи автоматизації визначається безпосередньо на місці, виходячи з першочергових завдань бібліотеки й інтересів читачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: провідний інженер відділу технологій електронної обробки інформації НБУВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок