Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Електронні ресурси в інформаційному супроводі наукової діяльності

Електронні ресурси в інформаційному супроводі наукової діяльності

Назва:
Електронні ресурси в інформаційному супроводі наукової діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,36 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 027.54 (477) : 027. 081 : 004 Ірина СОКОЛОВА,
мол. наук. співроб. НБУВ
Електронні ресурси в інформаційному супроводі наукової діяльності
У статті дається характеристика електронного ресурсу наукових бібліотек, роль бібліотечних закладів у вирішенні проблеми введення національного інформаційного ресурсу у світовий і нформаційний простір. Аналізуються особливості розвитку наукового електронного середовища в Україні і світі.
Нова електронна форма збереження інформації та міжнародна мережа Інтернет відкрили нові можливості для передачі інформації, що відобразилось на роботі бібліотечних установ. При цьому використання найновіших комп'ютерних технологій і засобів телекомунікаційного зв'язку стає найважливішим стратегічним ресурсом для більш ефективного залучення бібліотечно-інформаційного потенціалу до наукового, суспільного і культурного обігу. В нових умовах бібліотеки зберегли свої традиційні форми роботи з читачами з використанням паперових карткових каталогів і картотек, з ви-дачею літератури в друкованому вигляді. Але разом з картковими з'явились електронні каталоги і картотеки, а разом з книгосховищами друкованої продукції в бібліотеках активно створюються електронні бази даних, які містять статті, дисертації, книги, тематичні колекції. Використання електронних носіїв інформації відбивається на всіх процесах бібліотечної роботи, змінилися процеси введення інформації для її збереження, зчитування та здійснення по-шуку в інформаційних масивах, упорядкування, сортування і каталогізації.
Сучасні інформаційні технології відкривають більше можливо - стей для інформаційної підтримки наукових досліджень. В якісному інформаційному обслуговуванні зацікавлені всі, хто займається науковою і освітньою діяльністю: науковці, педагогічні працівники, дослідники, студентська молодь. Процес використання електронних носіїв бібліотеками розвивається та поглиблюється. В епоху Інтернету процеси наукової комунікації зазнали радикальних змін, з'явилась можливість отримувати інформацію в режимі онлайн.
Електронний ресурс, який використовується науковцями, дуже неоднорідний, частково він збирається та впорядковується бібліотеками, частково формується в мережі Інтернет. Електронний ресурс, який упорядковують бібліотеки, можна умовно розділити на кілька блоків: електронні каталоги; літературу в електронному вигляді, яка, власне, є частиною бібліотечного фонду (оцифровані книги, статті, рукописи); підписний електронний ресурс міжнародних джерел, доступ до якого забезпечує бібліотека; вітчизняна наукова періодика тощо. Науковий електронний ресурс в інтернет-середовищі, що формується поза бібліотечною мережею, передусім поданий на сайтах наукових установ та організацій, загальних та вузькоспеціалізованих сайтах наукового спрямування, представлений електронними бібліотеками таких великих інтернет-компаній як Google, Yahoo, Microsoft тощо.
Більше ніж півтора десятиріччя формує свій електронний ресурс Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Одним з ключових завдань НБУВ є формування національної електронної бібліотеки, державного депозитарію електронних видань та електронних версій друкованих видань, координація робіт з переведення бібліотечних фондів на паперових носіях в електронну форму. На сьогодні бібліотекою здійснено надзвичайно велику роботу зі створення електронного пошукового апарату. Так, електронні каталоги та картотеки містять 3,5 млн бібліографічних записів, зокрема, функціонує електронний каталог бібліотеки; дев'ять спеціалізованих каталогів і картотек, розпочато сканування алфавітного генерального каталогу. Створено загальнодержавну реферативну базу даних «Україніка наукова» (301 тис. записів).
Література в електронному вигляді згрупована в електронний фонд (64 тис. документів) та в 16 тематичних та видових зібрань публікацій. Це статті з журналів і збірників, монографії, автореферати дисертацій. Важливо й те, що доступ до цього електронного масиву інформації читачі можуть здійснювати як через комп'ютери в залах бібліотеки, так і через мережу Інтернет, зайшовши на сайт НБУВ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Електронні ресурси в інформаційному супроводі наукової діяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок