Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Особливості ділових карток (візиток)

Особливості ділових карток (візиток)

Назва:
Особливості ділових карток (візиток)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,99 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Особливості ділових карток (візиток)”


Обов’язковий атрибут будь-якого знайомства, а особливо ділового — це візитна картка. Здавалося б дрібниця, але саме після обміну такими картками, за неписаними правилами міжнародного бізнес-етикету, прийнято починати ділову зустріч чи бесіду. Церемонія зовсім не складна: привіталися, потиснули один одному руки, обмінялися візитками. Однак-таки існують деякі правила і рекомендації щодо візиток, їх застосування, вручення тощо.
Перші візитні картки з'явилися в Китаї в епоху розквіту Сунської культури. Вони широко поширилися у Франції під час правління Людовика XІ. У XVІІІ столітті кожен французький дворянин мав по кілька різних видів візиток.
Форма, колір, формат візитної картки повинні були відповідати визначеним правилам. Так, параметри візитки строго відбивали соціальний стан хазяїна. Кожна нова візитка ставала усе більше і розкішнішою від попередньої .
Праобраз сучасної візитної картки з’явився ще у XVI столітті в університеті Подуі: деякі студенти, коли від’їжджали на канікули, залишали своїм професорам кольорову мініатюру із зображенням фамільного гербу, підписуючи під ним своє ім’я і дату. Це було як знак дружньої поваги. Дещо схоже на візитку, якою ми користуємося сьогодні, було виявлено у Флоренції і датувалося 1731 роком. Пізніше в моду ввійшли гравіровані картки, рельєфні — з тисненням імен чи монограм, літографічні і, нарешті, на початку XX століття — звичні для нас, тобто виготовлені в друкарні.
Візитка вертикального формату з’явилася наприкінці XIX століття, горизонтальна – трохи раніше.
До кінця XІ століття різко міняється функціональне призначення візитної картки. У моду входить діловий стиль, і візитки виконують строго інформативні функції. На них вказуються прізвище, титул, рід занять і точна адреса власника.
Головна властивість візитки — її показність, що не утратила своєї значущості протягом століть. Вона стала ошатнішою, декоративною, „промовистою“, іноді навіть занадто “балакучою”. Візитка стала привілеєм дизайнерів: незвичайні прийоми, дорогий друк, об’ємне тиснення тощо. Тексти розміщуються як з лицьового, так і зі зворотного боку. Слідом за багатьма європейськими країнами й у нас з’явилися “подвійні” і навіть “потрійні” картки-розкладачки, зі згинами...
Як варто вручати свою візитку? Не сидячи, а стоячи, виразно вимовляючи при цьому своє ім’я і прізвище. Першим простягає картку візитер. Спочатку візьміть її правою рукою, згодом – обома руками. Старші (за віком і становищем) першими дають візитки молодшим, жінки першими відрекомендовуються чоловікам, господарі першими пропонують свої картки гостям. Якщо ви маєте справу з іноземцем, то краще при передачі своєї візитки виразно вголос прочитати своє ім’я, посаду. Погано оформлена візитна картка є ознакою поганих манер, тому варто замовляти розробку концепції і дизайну в професійних дизайнерів. Що окупиться згодом, адже від її вигляду залежать ваші ділові відносини з партнером, а відповідно і ваша кар’єра.
У наш час візитки стали досить популярним і поширеним атрибутом бізнес-етикету у світі. Але крім офіційних візитних карток (на яких прийнято вказувати місце роботи, адресу, посаду, телефон — для ділових цілей) досить часто стали застосовувати особисті або сімейні візитки (тут інформація різна, все залежить від бажання власника). До речі, у ділових колах Японії, Китаю, Кореї або Гонконгу візитні картки замінюють інколи деякі документи. Треба сказати, що строго регламентованих розмірів візиток немає. Але найпопулярнішими є розміри — 90x50 мм. А тепер неписані правила щодо процедури обміну картками та світськими тонкощами, що з ними пов’язані. Не потрібно нав’язувати свою візитку! Її вручають лише тоді, коли виникла зацікавленість у продовженні контактів. А це відбувається при знайомстві не завжди.
У наш час візитна картка вручається людині, з якою хочуть познайомитися ближче або збираються продовжити ділові відносини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості ділових карток (візиток)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок