Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Особливості розвитку документально-інформаційних ресурсів Галичини

Особливості розвитку документально-інформаційних ресурсів Галичини

Назва:
Особливості розвитку документально-інформаційних ресурсів Галичини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,27 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Особливості розвитку документально-інформаційних ресурсів Галичини
Інформатизація усіх сфер людської діяльності, стрімке і безперервне зростання обсягів потоків документованої інформації та об’єктивна реальність епохи «інформаційного суспільства», або “суспільства знань» сформувала суспільну потребу в ефективному опрацюванні документально-інформаційних ресурсів на усіх рівнях: локальному, регіональному, національному та глобальному.
Регіональний іфоресурс – це вагома складова, важливий сегмент національного інформаційного та соціокультурного простору України. Від якості формування інформаційного потенціалу регіону як стратегічного арсеналу держави існує пряма залежність для формування регіональної інформаційної політики, національної політики і, врешті-решт, - національної безпеки та інформаційного суверенітету нашої держави. Завдяки чітко структурованим документально-інформаційним ресурсам (ДІР) окремих регіонів України забезпечується право на вільний доступ до інформації, регламентований чинними національними та міжнародними нормативно-правовими актами.
Аксіологічна проблема збереження документально – інформаційних ресурсів (локальних, регіональних, національних та глобальних) стає надзвичайно актуальною в період переходу від постіндустріального до інформаційного суспільства. Вона тісно пов’язана з найважливішими завданнями інформатизації, що постають перед Україною і відіграють значну роль для розвитку наук документознавчо-інформаційного циклу, про це свідчить чимала кількість вітчизняних та зарубіжних публікацій.[1], [2].
В Олександрійському Маніфесті про бібліотеки під назвою «Інформаційне суспільство в дії», прийнятому напередодні інформаційного Самміту в Тунісі, на зустрічі представників ІФЛА 11 листопада 2005 року, було визначено роль і можливості бібліотек та інформаційних служб у розвитку інформаційного суспільства та забезпеченні права людини на свободу доступу до інформації. Зокрема, йшлося про ефективне використання інформаційних ресурсів різного рівня. Адже усі людські ресурси (накопичені людством) - ключовий фактор економічного прогресу. Цим самим соціальні інституції інформації різного плану вносять суттєвий вклад у подолання цифрової і, як наслідок, інформаційної нерівності.
Ставлячи перед собою за мету забезпечення доступу до інформації для усього людства, ІФЛА притримується принципів справедливості для місцевих жителів різних регіонів у різних країнах світу.
ІФЛА, бібліотеки та інформаційні служби володіють загальною концепцією Інформаційного суспільства для всіх, прийняту на Всесвітньому самміті з питань інформаційного суспільства(WSIS) в Женеві у грудні 2003 року. Їх позиція – у просуванні ідей розвитку всеохоплюючого суспільства, заснованого на фундаментальному праві людей на доступ до інформації без обмежень, у суспільстві, де кожний зможе створювати інформацію та знання, а також використовувати та поширювати їх.
Сьогодні все менш переконливим є твердження деяких дослідників про те, що інформаційний етап розвитку українського суспільства у силу суттєвого відставання від передових країн світу на шляху до суспільства знань ще далеко попереду. Глобальні процеси нашого часу проявляють свої впливи все інтенсивніше, всеохоплююче у масштабах усього світу. Так, у [6] стверджується, що «в стратегічній перспективі певна група країн відчутно посилить свою роль у світових процесах за рахунок пріоритетного виробництва і використання найновіших знань…Інші країни, що не оволоділи цими знаннями та інструментами, стануть більш залежними від першої групи і будуть розраховуватися з нею за благо цивілізації дешевою робочою силою, природними ресурсами, екологічними квотами та іншими складовими своєї національної безпеки»
Значну роль у процесах глобалізації відіграють окремі соціальні бази (бібліотеки, архіви, музеї, ЦНТІ та ін.), починаючи з рівнів регіонів. Тому очевидним стає надзвичайна увага до формування їхніх інформаційних ресурсів.
«Бібліотеки та інформаційні ресурси в сучасному світі науки, культури, освіти та бізнесу», - під такою назвою щорічно проходить міжнародна конференція в Криму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Особливості розвитку документально-інформаційних ресурсів Галичини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок