Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> КОРПОРАТИВНІ БІБЛІОТЕЧНІ ПРОЕКТИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ СОЦІОКОМУНІКАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА

КОРПОРАТИВНІ БІБЛІОТЕЧНІ ПРОЕКТИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ СОЦІОКОМУНІКАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
КОРПОРАТИВНІ БІБЛІОТЕЧНІ ПРОЕКТИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ СОЦІОКОМУНІКАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,32 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 021.6
О. Ю. МАР'ЇНА
КОРПОРАТИВНІ БІБЛІОТЕЧНІ ПРОЕКТИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ СОЦІОКОМУНІКАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА
Наведено огляд корпоративних бібліотечних проектів України, розглянуто програмно-проектну діяльність як засіб формування соціокомунікаційного середовища.
Ключові слова: бібліотечні об єднання, корпоративна діяльність, корпоративні проекти.
Приведен обзор корпоративных библиотечных проектов Украины, рассмотрена программно-проектная деятельность как средство формирования социокоммуникационной среды.
Ключевые слова: библиотечные объединения, корпоративная деятельность, корпоративные объединения.
The paper studies problems in the field of corporate libraries projects in Ukraine. Examined are the role of projecting and project management as the way of forming of the social and communication environment.
Key words: library associations, corporate activity, corporate associations.
В Україні на засадах співробітництва й соціального партнерства виникають та успішно функціонують численні бібліотечні об'єднання. У соціоко- мунікаційному середовищі на корпоративних засадах здійснюється внутрішньовідомча, міжвідомча, галузева та міжгалузева взаємодія бібліотек, яка вирішує проблеми координації і кооперації роботи інформаційних установ усіх форм власності та підпорядкування. Численні публікації в професійних виданнях акцентують увагу на важливості впровадження корпоративних проектів бібліотеками України та перспективності їх подальшого розвитку. Автори приділяють увагу різним аспектам їх формування та існування: поставленим перед ними завданням, організаційним моментам, аналізові регламентуючих документів, дослідженню технічних і технологічних особливостей тощо. Проте донині в жодній праці не узагальнено результати діяльності корпоративних бібліотечних проектів, принципи їх об'єднання, склад учасників, їхні перші здобутки, рівень готовності до взаємодії з іншими суб'єктами соціокомунікаційного середовища.
Метою статті є огляд виявлення корпоративних бібліотечних проектів в Україні, визначення принципи їх об'єднання, аналіз результатів діяльності.
Перші корпоративні об'єднання бібліотек виникли в Україні наприкінці ХХ — початку ХХІ ст. У складних умовах соціально-економічних та інформаційно-технологічних перетворень їх засновниками стали бібліотеки- користувачі певного програмного забезпечення, власники електронних каталогів, перші учасники бібліотечного сегмента Інтернет-середовища, передплатники електронних журналів — новатори, які усвідомили необхідність кооперації зусиль для найефективнішого задоволення потреб сучасного користувача. Переважною більшістю серед них були обласні універсальні наукові бібліотеки (ОУНБ).
ОУНБ, як центральні біліотеки регіону, традиційно виконували роль методичних центрів, були відповідальні за ефективне функціонування бібліотечної системи регіону в цілому: аналізували діяльність книгозбірень, відстежували зміни в бібліотечній справі, досліджували бібліотеки з метою вивчення, оцінки їх роботи і надання допомоги. Нині ОУНБ в Україні залишаються стабільною ланкою в розвиткові бібліотечної політики та виконують роль ініціаторів створення єдиного соціокультурного середовища регіону. Нині за їх ініціативи, на кооперативних засадах, обов'язковим є створення зведених каталогів періодичних видань, передплачених бібліотеками регіону. Останні публікуються як традиційні покажчики; можуть бути в електронній формі та доступні для перегляду на web-сторінках бібліотек (наприклад, «Зведена картотека періодичних видань м. Тернопіль»: покажчик розміщений на сайті Тернопільської ОУНБ за адресою http://www.library.te.ua/katalogue/); або існують як електронна картотека
на web-сайтах бібліотек-координаторів («Зведений електронний каталог періодичних видань, передплачених бібліотеками Луганського регіону» — http://katalog.library.lg.ua/). Іноді вони мають галузевий поділ («Зведений каталог періодичних видань бібліотек сільськогосподарського напряму Вінницької області на 2007 р.» (покажчик), «Список періодичних видань, що передплачені бібліотеками медичних установ м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: КОРПОРАТИВНІ БІБЛІОТЕЧНІ ПРОЕКТИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ СОЦІОКОМУНІКАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок